Rüyada Zelzele Görmek

Rüyada zelzele görmek, rüya sahibi için görebileceği en kötü ve hayırlı olmayan rüyalar arasında yer alır ve hiç de iyiye yorulmaz. Rüyada zelzele görmek, rüya sahibinin üzerinde kara bulutların dolaşacağına, aksiliklerin peşini bırakmayacağına ve hayati tehlike yaşayacağına işaret eder. Rüyada zelzele sallanmak, rüya sahibinin bir takım girişeceği işlerde yanlış kişiler ile muhatap olacağına ve bu kişilerin kanun dışı olaylara karışacağına delalet eder. Rüyada zelzeleden kurtulmak rüya sahibinin zor, sıkıntılı ve üzüleceği günler yaşayacağına, isyan edecek duruma gelip ölmek isteyeceğine yorumlanır. Rüya sahibinin başına gelenlerden ötürü kendini çıkılması zor bir boşlukta hissedeceğine işarettir.

Rüyada zelzele görmek, rüya sahibinin felaketlerle dolu geçireceği, parasal darlığa düşeceği bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibi iş hayatında ve özel hayatında sıkıntılı günler geçireceğine, işindeki problemleri aile ortamına yansıtarak huzurunun kaçacağına yorumlanır. Rüya sahibinin başındaki kara bulutlardan kurtulmak için çabalayacağına, lakin dahada bataklığa saplanacağına işaret eder. Rüya sahibinin yanlış çevresi ve kötü arkadaşları yüzünden sürekli hatalar yapacak ve pişmanlık duyacağı işlere girişecektir. Aynı zamanda bu rüya kişinin kendisinin yada yakınının çok ağır bir hastalığa yakalanacağına ve şifa bulamayacağına delalet eder. Kişinin hayatında acıların, felaketlerin, hastalıkların, ölümlerin, gözyaşının eksik olmayacağına işaret eder.

Rüyada zelzele görmek diyanet yorumu, kişinin devlet kapısından kovulacağına ve üst makam kişilerce başka bir memlekete sürgün edileceğine yorumlanır. Kişinin gittiği yere kendisiyle beraber felaketleri de getireceğine ve başının beladan çıkmayacağına delalet eder. Kişinin geçireceği ağır hastalıklara ve şifa bulmak için kapı kapı dolaşacağına yorulur. Rüya sahibinin göreceği en büyük acıya, kedere, üzüntüye işaret eder.

Rüyada zelzele görmek islami yorumu, rüya sahibinin isteyerek yada istemeyerek yapmış olduğu günahlarının en ağır şekilde bedelini ödeyeceğine yorumlanır. Rüya sahibinin yapmış olduğu hataların bedelini maddi ve manevi şekilde ödeyeceğine, yaşadığı üzüntüden, sıkıntıdan dolayı sağlığını kaybedeceğine yorumlanır. Kişinin can sıkıcı haberler alacağına, sorunlarının dahada artarak feryat edeceğine, gizlenmiş sırların bir bir meydana çıkacağına delalet eder. Aynı zamanda kişinin ansızın öleceğine yorulur.

Câferi Sâdık (r.a) Yorumu; kişinin bir yerden bir yere göç edeceğine, hüküm sahibi, kudretli kişilerden korkacağına, yaşayacağı hadiselere işaret eder. Kişinin işkence göreceğine, ezileceğini, toplumdan dışlanarak evinden, yurdundan ırak düşeceğine rivayet eder.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; rüya sahibinin yaşayacağı kuraklığa, kıtlığa, felakete, acıya ve ölüme işaret eder. Kişinin içinden çıkamayacağı hatalara karışacağına ve bu hataların bedelini en ağır şekilde ödeyeceğine delalet eder. Rüya sahibinin nereye giderse gitsin felaketini de yanında getireceğine, dağılması zor kara bulutların altında duracağına işaret eder.

Rüyada zelzele olduğunu görmek, rüya sahibinin göz yaşı dökeceği, yas tutacağı, acı çekeceği zor günler geçireceğine işaret eder. Rüya sahibinin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı olaylar yaşayacağına ve maddi, manevi zarara uğrayacağına delalet eder. Kişinin yaşama sevincini kaybedeceğine, elini eteğini çekerek kendini bir boşluğa sürükleyeceğine işaret eder.

Rüyada zelzelede evin yıkıldığını görmek, kişinin hane içinde yaşayacağı musibetlere, sıkıntılara işaret eder. Aile bireylerinin birbirlerine karşı düşman olacağına, küs kalacağına ve eşler arasında ayrılıkların yaşanacağına yorulur. Kişinin iş hayatında ise ortakları ile anlaşmazlıklara düşeceğine işaret eder.

Rüyada zelzelede ölmek, kişinin hayatında olumsuz gelişmeler olacağına ve aşılması zor, sıkıntılı günler yaşayıp, hane içinde ayrılıklara düşeceğine işaret eder.

Rüyada hafif zelzele görmek, kişinin bir olay karşısında yas tutacağı anlamına gelir. Bazı yorumculara göre ise bu olay, ölüm olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında hafif zelzele gören biri, yaşayacağı bir kayıptan dolayı gözyaşı dökecek demektir.

Rüyada büyük zelzele görmek, uğursuzluk olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin hayatında baş gösterecek olan bazı uğursuz olaylar, onu ruhsal açıdan büyük bir çöküntüye sürükleyecek ve hayatını olumsuz yönde etkileyecektir.

Rüyada zelzeleden kaçmak, hane içinde yaşanacak bazı tartışmalardan sonra rüya sahibinin evden uzaklaşacağına ve yalnız kalacağına işaret eder. Rüyasında zelzeleden kaçtığını gören biri, ailesinden bir süre uzakta duracak demektir.

Rüyada zelzeleden kurtulmak, kişinin kendi çabaları ile çok büyük işler başardığına ve böylece hakkında söylenen kötü şeylerin izini tamamen sildiğine işarettir. Rüyasında zelzeleden kurtulduğunu gören biri yaptığı eylemler sayesinde hakkında yapılan dedikodulara bir son verecek demektir.

Rüyada deprem görmek, ailenin maddi açıdan sıkıntı çekeceği ama bu zorlukların onları birbirine daha çok bağlayacağı anlamına gelir. Rüyasında deprem gören biri ailesinin karşılaştığı sıkıntıları aşmak için onlarla birlikte hareket edecektir.

Rüyada sarsıntı görmek, rüya sahibinin bir konu hakkında çok fazla düşündüğü ve bu konuyu çözüme kavuşturmak için çok çabaladığı şeklinde yorumlanır. Rüyasında sarsıntı gören biri aklına takılan bir sorun üzerinde çok fazla düşünerek sonunda onu çözer.

Rüyada evde zelzele olması, hanenin içindeki bir düşmanı temsil eder. Rüyayı gören kişi bu düşman ile yakın ilişkiler kurmaktadır ve onun gerçek yüzünden haberdar değildir. Rüyasında evde zelzele olduğunu gören birinin düşmanı çok yakınında demektir.

Rüyada denizde zelzele görmek, kişinin ruhsal anlamda büyük bir çöküntü yaşadığına, olaylar üzerinde çok fazla düşündüğü için bu durumun onu yıprattığına delalettir. Rüyasında denizde zelzele olduğunu gören biri psikolojik problemler ile karşı karşıya kalarak fiziksel gücünü yitirecek demektir.