Rüyada Zehirli Örümcek Görmek

Örümcek islami rüya tabirleri kitaplarında zehirli yılandan farklı bir kategoride incelenmiş bir hayvandır. Unutmayın ki yılan çoğu zaman şeytaniliği simgeler iken örümcek hira mağarasında Peygamber efendimizin müşrikler tarafından bulunma mani olmuş bir hayvandır. Bu nedenle rüyada örümcek görmek kötü anlama gelebileceği gibi iyi bir takım anlamlara da işaret edebilir.

Rüyada örümcek görmek, bir yandan hayır hasenata, Allahın sizi kul olarak korumasına, başınıza gelecek kaza ve beladan kıl payı kurtulacak olmanıza, sadaka verilmesi gerektiğine işarettir.

Rüyada zehirli örümcek görmek, hele zehirli örümcek (tarantula) tarafından ısırılmak ise uğursuzluğa işarettir. Örneğin rüyada yatakta görülen zehirli örümcek, evlilik dışı ilişkiye, zinaya, aldatmaya veya aldatılmaya, cinsel sorunlara ve bu nedenle evlilik ilişkisinin soğuması riskine işaret eder. Elbette rüyada görülen şey kesin olarak gerçekleşecek veya ortaya çıkacak diye bir kural kaide yoktur ama yine de rüyada insanın gözündeki sır perdesinin biraz olsun kalktığına inanan kişiler gelecek için gereken tedbirleri şimdiden almalıdır. Rüyada siyah, büyük örümcek görmek size yapılacak büyü veya büyük bir kötülüğe işaret eder. Üzerinize büyü yaptırmak isteyenlerin olduğunu ve bunun için kısa sürede çabaya geçeceklerini söylemek mümkündür.

Rüyada zehirli örümcek öldürmek , kötülüğü defetmek ve huzura sükuna ermek demektir. Rüyasında zehirli örümceği öldüren kişi o zehirli örümcek tarafından sokulmuş ise bu durumda uğrayacağı kötülüğün intikamını alacağı tabiri yapılır.

Rüyada örümcek ısırması, kişi için gerçek hayatta her ne kadar korkutucu ve kötüyse rüyada görüldüğü zaman da bir o kadar iyi şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin güzelliklerle ve hayırlarla karşılaşmasına yorumlanır. Bu rüya gören kişinin karşısına çok büyük olanaklar çıkacağına ve eline eşsiz fırsatlar geçeceğine bu sayede de hayatının daha kolay ve zevkli hale geleceğine işaret eder. Kısmet almaya tabir edilir.

Rüyada siyah örümcek ısırması, gören kişinin çok verimli ve bereketli işler yapacağına ve bu dönemde hatırı sayılır gelir elde edeceğine işaret eder. Büyük ve önemli işler başarmaya, geleceğe dair isabetli kararlar almaya, yeni ve doğru girişimlerde bulunmaya ve bunlardan hayırlı sonuçlar elde ederek amacına nail olmaya tabir edilir.

Rüyada büyük örümcek ısırması, gören kişinin kendisine büyük bir şansın isabet edeceğine tabir edilir. Rüya sahibinin, onu kolay, lüks ve rahat hayata götürecek bir yol bulacağına, bu sayede kısa sürede büyük aşama kaydedeceğine ve böylece çalışmasına ve de beklemesine gerek kalmadan mutluluğa ve huzura kısa süre içinde ulaşacağına işaret eder.

Rüyada zehirli örümcek ısırması, gören kişiye hem maddi hem de manevi anlamda zarar vermeye, ayağını kaydırmaya ve başarılarına engel olmaya çalışan, güçlü kuvvetli, inatçı, tuttuğunu koparan ve aklına koyduğunu yapan bir düşmanı olduğu anlamına gelir. Ve bu rüya da o kimseden gelebilecek zararlara işaret eder.

Rüyada örümceğin elini ısırması, zenginliğe, bolluk ve berekete işaret eder. Rüyayı gören kişinin kendisine kalacak bir mirası alacağına ve bu miras sayesinde tüm geçim derdinden, yokluğundan, sıkıntısından, borçlarından ve çaresizliklerinden kurtulacağına tabir edilir. Rüya sahibinin deyim yerindeyse canına tak demiş olan fakirlikten bu hayırlı olay vesilesi ile kurtulmuş olacağına işaret eder.