Rüyada Zar Atmak

Rüyada Zar Atmak dengesizlik ile yorumlanır. Rüyasında zar gören kişi, tutarsız bir hayat yaşamaktadır. Rüyada zar görmek niyeti ve amacı belli olmayan kişiler ile de tabir edilmektedir. Rüyada zar görmeyi alimler, İslami olarak şöyle yorumlamıştır.

Rüyada Zar görmek, Cafer-i Sadık (r.a) Rüyada zar görmek şansa inanan ve her şeyi şansa bırakan kişileri delalet eder demiştir. İbni Sirin (r.a) Rüyada zar görmeyi, tutarsız olan devlet büyüğü ve kumar düşkünü kişiler ile tabir etmiştir. Rüyada zar atmak, boş işler peşinde koşan evlat ve arkadaş ile de tabir edilmektedir.

Rüyada zar atmak, ilgisiz aile babası ile yorumlanır. Rüyasında zar attığını gören kişi, şans eseri sahip olduklarını kayıp edecek ve yine yanlış işler yapacaktır. Rüyada zar atan birine bakmak, başkalarının sahip oldukları şeyleri nasıl elde ettiklerini anlamaya çalışmak ile yorumlanır.

Rüyada kırık zar görmek, hibe edilen mal ve paraların geri istenmesi ile yorumlanır. Rüyasında kırık zar gören kişi, yaşadıkları karşısında tedbir alarak plan yapan ve sonuçlarında haram olan mallar kazanan kişidir. Kırık zar, hata ve uyarı olarak da yorumlanır.

Rüyada tavla zarı görmek, hayatı ciddiye almayan ve her şeye oyun gözü ile bakan kişileri delalet eder. Rüyada tavla zarı görmek, ilk ve son olacağı düşünülen yanlış işler yapmak ile tabir edilir. Rüyasında tavla zarı gören kişi, küçük sandığı fakat büyük olan riskler ile işler yapacaktır.

Rüyada zar kaybetmek, kararsız olmak ve vazgeçmek ile yorumlanır. Rüyasında zar kaybettiğini gören kişi, yapacağı uygunsuz ve yasal olmayan işlerden vazgeçecektir. Rüyada zar kaybedip bulmak, vazgeçilen işlere başkalarının fikirleri ile tekrar başlamak ile yorumlanır.

Rüyada zar bulmak, fırsat ile yorumlanır. Rüyasında zar bulan kişi, doğru olmayan işler için fırsat yakalar ve bu fırsatı değerlendirir. Rüyada zar bulmak, helal kazanç elde etmeyen kişiler ile çalışmak ve ortaklık yapmak ile tabir edilir.

Rüyada yerden zar almak, başkalarının yarım bıraktığı işleri tamamlamak ile yorumlanır. Rüyasında yerden zar aldığını gören kişi, değeri olmayan ve boş olan işleri yapacak olan kişidir. Yerden zar almak, şeref ve onur kaybettiren işleri yapmak ile de tabir edilir.

Rüyada elinde zar tutmak, fırsatçı kişileri temsil eder. Rüyasında elinde zar tuttuğunu gören kişi, plan yapan ve fırsat kollayan kişidir. Rüyada elinde zar tutan birini görmek, başkalarına fırsat vermek ve taleplere karşı açık kapı bırakmak ile yorumlanır.

Rüyada tavla görmek, oyun oynamak ve hile yamak ile yorumlanır. Rüyasında tavla gören kişi, hileli işler yapan ve hak yiyen kişidir. Rüyada tavla görmek ve oynamak, kumar ile yorumlanmaktadır.