Rüyada Yorgan Görmek Yıkamak

Rüyada yorgan görmek, huzura aydınlık günlere, ferahlamaya işarettir. Bu rüya, kişinin temkinli davranması halinde her işin üstesinden geleceğini gösterir. Rüyada yorgan görmek, gelecek günlerin refah ve huzur içinde olacağına delalet olan bu rüya aynı zamanda kadın ve erkek ilişkilerine de işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimseler, mutlu bir gönül ilişkisine başlar.

Rüyada yorgan yıkamak, manevi bir arınmayı delalet eder. Rüya sahibi içindeki tüm sıkıntılardan kurtulur. Günahlarına tövbe eder ve iç huzuruna kavuşur. Bu ilişki evlilik ile nihayet bulur. Yapılacak olan hayırlı evliliklerin, sahip olunacak iyi evlatların habercisi olan rüyada yorgan görmek bazı yorumlara göre başarılı iş anlaşmalarına da yorulur.

Bu rüya İslam alimlerinin yorumlarında genel olarak evlilik ile tabir edilmektedir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yorgan görmek bir eşe işarettir. Rüyasında temiz bir yorgan gören kimse, hayırlı bir eş ile evlenir ve yaşamının sonuna kadar sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yuvaya sahip olur. Ancak rüyasında bir yorganın çalındığını, kaybolduğunu ya da yandığını gören kimse eşinden boşanır. Aile hayatında birtakım sorunlar yaşar.

Rüyada yorgan katlamak becerikli bir eşe veya becerikli bir yardımcıya işaret etmektedir. Bu kimse kişinin ticaret yaşamında işlerinde yardımcı olan hayırlı bir kimse veya ortaklık olarak da algılanabilir. Rüya sahibi, yakınında bulunan bu yardımcı kimsenin sayesinde her türlü işinden emin olur ve başarılı bir yaşama sahip olur.

Rüyada yorgan dikmek, iki biçimde tabir edilir. İlk yoruma göre rüyasında yorgan diktiğini gören kimse, kendisi ve ailesi açısından başarılı işlere imza atacaktır. Bu kimsenin kendisi ve ailesi, yaşamı boyunca dara düşmeden hayırlı rızka sahip olacaktır. İkinci yorum ise, kişinin başkalarına yapacağı yardımlar ile alakalıdır.

Rüyada yorgan vermek, kişinin uzun süredir çektiği maddi sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Bu kimseye bir yerden gelecek olan bir yardım, hayırlı bir kazanç kapısı veya mirasın da temsilcisi olan bu rüya, kişinin borçlarını ödeyeceği olarak da yorumlanır.

Rüyada yorgan kaplamak, güvene, huzura ve evliliğe işarettir. Rüyasında yorgan kaplatan kişi evlenir. Evliyse, evinde ağız tadı ve huzura kavuşur. Rüyasında yorgan diken veya diktiren kimse malını ve parasını Allah yolunda harcayarak, hayır işlerinde bulunacak ve bu hayırları Allah tarafından kabul edilecektir.

Rüyada yorgan örtmek, rüya sahibinin dışarıdan gelecek her türlü kötülük ve tehlikeden güvende olacağını gösterir. Rüyada görülen yorgan bazı rüya yorumcularına göre güveni temsil eder. Rüyasında bir yorgana sarılıp yattığını gören kişi, tüm korkularından arınarak emniyetli bir hayata sahip olur.