Rüyada Yoğurt Yemek

Rüyada yoğurt yemek rüyada yoğurt yemek şifa olarak yorumlanır. Rüya sahibinin bazı konularda çaresiz olduğuna ancak konuların çözümlenmesine bu sayede hem ruhen hem de bedenen iyileşeceğine işaret eder. Rüyada yoğurt yemek oldukça hayırlı ve güzel rüyalar arasında yer alır. Rüya sahibinin huzurlu, mutlu ve kendi halinde isteği bir hayatı yaşayacağına işaret eder.Rüyada yoğurt yemek, rüyasında isteyerek yoğurt yiyen kişi yaptığı işlerden büyük kar elde eder. Yoğurdu istemeyerek yiyen kişi ise mal ve kazanç kaybı yaşar anlamında yorum yapılır. Kazancı bol olan bir iş sahibi olunacağına, kırgınlık ve dargınlıkların son bulacağına, akrabalarla güzel vakit geçirileceğine delalet eder.

Rüyada Yoğurt Yediğini Görmek bu rüya kişinin kısa sürede hayallerine kavuşup eğlenceli bir mekanda bulunmasına işaret olarak görülmektedir. Rüyada yoğurt yiyen birini görmek, bu sayede kişinin kazancı da ciddi bir artış gösterecektir. Rüyada yoğurt yediğini gören kimse için, eğer kişinin kardeşlerinden birinin sağlık sorunu varsa, bu durumla ilgili hayırlı bir haber gelecektir. Kişi yardıma muhtaç kişilere yardımda bulunabilir. Kıskanç kişiler aileden uzaklaşacaktır. Bu rüya hayallere ulaşmaya, huzurlu ve rahat bir hayata yönelik olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada meyveli yoğurt yemek keyif ve eğlenceye delalet olarak yorumlanmaktadır. Kişinin müjdeli haberler alması beklenmektedir. Kişi sıkıntılı günleri arkasında bırakacaktır. Rüyayı gören dertlerini arkasında bırakacaktır.

Rüyada şekerli yoğurt yemek iyiye işarettir. Kişinin işlerinden muvaffak olması beklenmektedir. Bu rüyayı görmek kişinin arzu ve isteklerini kolayca gerçekleştireceğine işarettir. Bu sayede kişi keyif, sükunet, huzur ve gönül hoşluğu içerisinde bir hayat geçirecektir.

Rüyada yoğurt ekmek yemek kişinin iş hayatında iyi durumlara işaret olarak tabir edilmektedir. Kişinin işinde büyük bir atılım yapması geniş rızık elde etmesi beklenmektedir. Kişi terfi edecek, başarısı aracılığı ile ön plana çıkacaktır.

Rüyada pekmezli yoğurt yemek kişinin mal varlığında görülecek artışa delalettir. Bu durum kişinin iş hayatında iyi bir yere geleceğine işaret olarak yorumlanmaktadır. Kişinin yarım kalmış projelerini bitirmesi beklenmektedir.

Rüyada yoğurt çorbası görmek çeşitli alanlarda müjdeli haberlere işarettir. İş hayatında kişinin iş hayatına girmesi ve bunu kalan bir miras aracılığıyla yapması beklenmektedir. Kişinin uzun zamandır ilgi duyduğu bir kişi varsa, kişinin ilgi duyduğu kişiyle hislerini paylaşmasına işarettir.

Rüyada sarımsaklı yoğurt yemek kişinin iyi anlamda hafifleyeceğine, yüklerinden kurtulacağına işarettir. Kişi borçlarından kurtulacak ve iş yükü hafifleyecektir. Kişinin rahat bir hayat yaşaması beklenir.

Rüyada kaşıkla yoğurt yemek kişinin para kazanmasının önünde engel olmadığına işarettir. Kişi hayırlı kazancını rahatlıkla elde edecektir. Kişinin emeğinin karşılığını alması beklenir.

Rüyada ballı yoğurt yemek her şeyin çok rahat ilerleyeceğine işarettir. Eşlerin arası çok iyi olacak, evlatlar vatana millete hayırlı olacaktır. Kişi bol kazanç elde edecektir.

Rüyada sarımsaklı yoğurt yemek, işlerin hafifleyeceğine, borçlardan kurtulmaya, rüya sahibinin daha kolay kazanç elde edeceğine, konforlu bir hayat yaşayacağına, maddi ve manevi anlamda güçleneceğine işaret eder. Büyük mutlulukların yaşanacağına, geçim sıkıntısının son bulacağına yorumlanır.

Rüyada kaymaklı yoğurt yemek, rüyayı gören kişinin büyük bir kısmete kavuşacağına, giriştiği işlerde çok kazanç elde edeceğine, bolluk ve berekete işaret eder. Rüyayı gören kişi zenginliğe ulaşacak, her türlü imkana sahip olacak ve hayal bile edemeyeceği şekilde güzel gelişmeler yaşayacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada ekşi yoğurt yemek, rüya sahibi için ağız tadının bozulacağına, keyfinin kaçacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin sıkıntılı günler geçireceğine, umutsuzluğa kapılacağına, etrafındaki kişilerle düşünce ayrılığına düşeceğine ve bu nedenle bu kişilerden uzaklaşacağına işaret eder.

Rüyada yoğurt ekmek yemek, rüyayı gören kişinin kazancının artacağına, iş hayatında atılacak büyük adıma, başarısının kat kat artacağına, mevki atlayacağına işaret eder.

Rüyada bozuk yoğurt yemek, rüya sahibi için kazancı bol şekilde başlayan bir işin zarar ile sonuçlanacağına bu nedenle rüya sahibinin çaba harcayacağına, gerçekleşen olumsuzluklara rağmen az bir zarar yaşanacağına işaret eder.

Rüyada yoğurt pekmez yemek, mal sahibi olunacağına, iş hayatında iyi bir yere gelineceğine, yarıda bırakılmış projelerin sonlanacağına işaret eder.

Rüyada ölünün yoğurt yemesi, rüya sahibi için üzücü bir olayın gerçekleşeceğine, başkalarının sorun yaşamaması için emek verileceğine, güç bir yoldan geçileceğine ve yolun sonunda başarıya ulaşılacağına işaret eder. Rüyada ölünün yoğurt yediğini görmek rahatlık ve kolaylığa işaret eder.

Tamamen sütten yapılmasına rağmen, sütten bile daha faydalı olmasıyla dikkat çeken yoğurt, sütün mayalanmasıyla oluşan beyaz koyu kıvamda süt ürünüdür. Tam yağlı ve yarım yağlı olarak ikiye ayrılan yoğurt en iyi manda ve koyun sütlerinden yapılır. Yoğurdun ismi evrenseldir ve neredeyse her dilde yoğurttur.

Yoğurdun ilk defa nasıl yapıldığına dair elde yeterli ve kesin bilgi yoktur maalesef. Ancak Avrupaya yayılması ile ilgili olarak bazı bilgiler, Fıransız Tıp Tarihinde mevcuttur. 16. Asırda Fransa kralı 1. Fransuva ateşli ishal hastalığına yakalanması sonucu, kendisine Türkler tarafından tedavi amacıyla götürülen yoğurt ilk başlarda ilaç olarak kullanılmıştır. Amerika’ya yayılması ise 1950’li yıllara dayanmaktadır.

Yoğurdun yapımı sırasında, fermantasyon sebebi ile şekerin bir kısmı parçalanır ve şeker oranında bir azalma meydana gelir. Ancak bu parçalanma sonucunda süt asidi miktarı beş katına kadar artmaktadır.

Şimdi madde madde yoğurdun faydalarına geçelim

Yoğurt yapımı ve tarihçesi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra, maddeler halinde yoğurdun yararlarını ve besin değerlerini inceleyelim. Vücudumuza pek çok yönden faydalı olduğu için bunları guruplara ayıralım.

100 gr yağsız yoğurdun besin değerleri
56 kalori
0.1 gr niasin
2 mg kolesterol
8 gr şeker
8 gr karbonhidrat
0.1 mg B6 vitamini
12 mcg folat
0.9 mg C vitamini
0.2 mg riboflavin
0.6 mg B12 vitamini
199 mg kalsiyum
0.1 mg demi
19 mg magnezyum
157 mg fosfor
255 mg potasyum
77 mg sodyum
1 mg çinko
1 mg omega 3 yağ asidi
4 mg omega 6 yağ asidi içerir.

Yoğurdun genel faydaları

1- İnsan vücudunu dengede tutar.
2- Günün her saatinde yenebilecek bir besindir.
3- Kas yapımını artırır.
4- Yeterince yoğurt tüketen insanların daha uzun ve sağlıklı yaşadıkları sık bir gözlemdir.
5- İçeriğindeki iyod sayesinde vücut hücrelerinin çalışma ahengine de yardımcı olur.
6- İçeriğindeki iyod sayesinde Tiroid bezlerinin çalışmasını sağlar.
7- Kemikleri güçlendirir.
8- İçeriğindeki protein sayesinde tırnakları kuvvetlendirir.
9- İçeriğinde ki keratin sayeseinde saçları parlaklaştırır ve gürleştirir.
11- Bağırsakları rahatlatır.
12- Rahat bir uyku uyumanızı sağlar.
13- Çocukların zihinsel gelişimini olumlu etkiler.
14- İçeriğinde ki D vitamini sayesinde kalsiyumun yeterinde emilmesini sağlar.
15- Potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, kalsiyom, protein, çinko, B12 ve B6 vitaminleri, A vitamini ve E vitamini bakımından zengindir.

Yoğurdun zayıflama konusunda ki faydaları

16- İçeriğindeki Coenzym J enzimi sayesinde yağ yakımını hızlandırır.
17- Kas yapımını artırıcı özelliği olduğundan ve daha kaslı insanlar daha fazla enerji tüketeceğinden, bu yönüyle de yağ yakıcı özelliği vardır.
18- Açlık hissinden koruyup, tokluk hissi verdiği için de yine zayıflatıcı etkisi vardır. Böylece diyet yapmayı kolaylaştırır.

Yoğurdun güzellik konusunda ki faydaları

19- Cildin kendini yenilemesini ve daha geç yaşlanmasını sağlar.
20- Cildi pürüzsüz hal getirir.
21- Cilt güzellik maskelerinin ana maddesidir.
22- İçeriğinde ki A vitamini sayesinde cildi yumuşatır.

Yoğurdun ağız ve diş sağlığı ile ilgili faydaları

23- Ağız kokusunu önler.
24- Diş taşı oluşumunu önler.
25- Diş eti iltihaplanmalarını önler.

Yoğurdun hastalıklara karşı faydaları

26- İçeriğindeki iyod sayesinde Guatr hastalığını önler.
27- Hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getirir.
28- Hipertansiyon gelişme riskinin düşürür.
29- İshalden korur.
30- Kabızlığı giderir.
31- Sindirim sistemi kanserlerinden korur.
32- Kötü kolesterolu düşürür.
33- İyi kolesterolu yükseltir.
34- Çocuk felcinden korur.
35- Kalp damar hastalıklarından korur.
36- Süt şekerini yani laktozu laktik asite dönüştürür, böylece bağırsak problemlerinden korur.
37- Tüberküloz, paratifo, dizanteri, kolera ile çeşitli kan hastalıklara sebep olan mikropların çoğunu kısa zamanda öldürdüğü belirlenmiştir
38- Yoğurdun oluşumunu sağlayan bakteriler, antitümör maddeler üreterek vücudu kanserden korur.
39- Yoğurda ekşiliği veren asidin ve yine yoğurt mayasındaki bakterilerin ürettikleri antibiyotik maddeler, insanlarda hastalık etmeni olan birçok zararlı mikropların faaliyetlerini durdurur.
40- Antibiyotik tedavisi gören hastaların, bağırsaklarında doğal dengenin bozulduğu bilinmektedir. Bu bozulan denge, yoğurt tüketimi ile düzene girer.
41- Yemeklerde kullanılan kızartma yağlarının kanserojen maddelerden korur.
42- Yoğurt kandaki immünoglobülin oranını artırır, kolondaki toksinleri azaltır.
43- Sinir sistemi için uyarıcı ve dinlendirici özelliğe sahiptir.
44- İçindeki dost bakteriler de mikroplarla savaşarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
45- Mide asidini dengeler.
46- Göz hastalıklarına iyi gelir
47- Yüksek kan basıncı riskini yüzde 50 azaltır