Rüyada Yılandan Kaçmak

Rüyada Yılandan Kaçmak bu rüya hayırlı olacak işlerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada yılandan kaçmak rüya sahibinin her anlamda yükselmesine ve pek çok başarı elde edeceği yeni bir döneme girmesine tabiri yapılmaktadır. Rüyasında yılandan kaçan kimse iş hayatında büyük olan makamlara ulaşacağını işaret etmektedir. Eğer bu rüyayı gören kişi ticaret ile uğraşıyor ise, aklını kullanarak kazançlı olan işlere yatırım yapmasına ve bu yatırımlardan büyük kazançlar elde etmesi şeklinde delalet etmektedir.

Bazı bilge alimlere göre rüyasında yılandan kaçtığını görmek, rüya sahibine karşı etrafta kin duyan çok gizli düşmanlarının olduğuna rivayet olunmaktadır. Ayrıca rüyada yılandan kaçılması, bu rüyayı gören kimse gerçek yaşamında olan düşmanlarına karşı her zaman galip geleceğine tabiri yapılır. Rüyada yılandan kaçmak, rüyayı gören kişinin bütün düşmanlarından kurtulmasına, kötülükleri başından savmaya ve ferah bir hayat sürmesini işaret etmektedir.

Rüyasında yılandan kaçan rüya sahibinin yakın zaman içinde büyük mevkiye gelmesine yorumlanır. Ayrıca rüyayı gören kişinin sağlıklı bir ömür geçireceğine, duygusal özel hayatının iyiye gittiğine ve önceden verilmiş olan sözlerin tutulacağına rüya işaret etmektedir. Büyük ulemanın tabirinde rüyada yılandan kaçılması, rüyayı gören kişinin biriktirdiği mala, memur ise yüksek mevkiye getirilmesine ve kendisine maddi açıdan külfeti olan birisinden kurtulacağına delalet etmektedir. . Başka bir rüya yorumcusun göre rüyada yılandan kaçmak, rüya sahibinin hilekar bir tanıdığının olmasına, korktuğunun başına gelmesine ve mutsuzluktan kurtulamamasına rivayet olunmaktadır.

Hatta rüya sahibine çok yakın görünen fakat kendisini oldukça iyi saklayan gizli bir düşmanın varlığını da haber vermektedir. Bu rüyaya olumlu bakan rüya yorumcuları, rüyayı gören kimsenin sıkıntılarının artık son bulmasına, uğradığı yenilgiden sonra kavuşmuş olduğu itibara ve meşakkat ile kazanılan büyük nimet şeklinde tabiri yapılır.

Yılandan Kaçmak, rüyayı gören kişinin hem yanlış hem de günahlı olan yoldan Cenab-ı Hakkın emirlerine ve Peygamber Efendimizin sünnetlerine yönelerek tövbe etmesine rivayet olunmaktadır. Rüyasında yılandan kaçan kişiler, etraftaki olan düşmanlardan kaçarak kendisini güvende tutmaya, iş yaşantısında idari mevkiye getirilmesi şeklinde rivayet olunmaktadır. Rüyada yılandan kaçanlar özellikle kavga ve tehlikeden kaçarak endişe ile korkunun sonrasında rüya sahibi için her şeyin hayırlı olacağını işaret etmektedir. Bir İslam aleminin tabirine göre rüya sahibi için eskiden yaşanan bir olayın ve çekilen sıkıntıların tesirinden hala kurtulamadığının habercisi olmaktadır.

Rüyasında yılandan koşarak kaçtığını görenler, akılları sayesinde her türlü sorunun üstesinden geleceğine rivayet olunmaktadır. Başka bir alimin tabirinde rüyada yılandan kaçmak şöyle yorumlanmıştır, yeni kişiler ile arkadaşlık kurmaya ve sıkı dostluklar kuracağına tabiri yapılır. Çalışma hayatında hiç beklemediğiniz bir anda kademenizin yükseltilmesine ve mükafat olarak da yönetici pozisyonuna çıkacağınızı işaret eder. Ancak sizi çekmeyen bazı kişilerin ayağınızı kaydırmaya çalışacağından dolayı hem dikkatli hem de tutumlu bir davranış sergilemeniz gerektiği konusunda bu rüya uyarmaktadır.

Bunun yanında rüyada yılandan kaçma durumu ise daha olumlu yorumlanmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kötü niyetli kişilerin maddi ve manevi zararlarından kaçış ve kurtuluş söz konusu olacaktır.Bazı görüşlere göre ise rüyada yılandan kaçılması ferahlamaya, beklenen iyi olayların gerçekleşmesine ve çeşitli kazanımlara yorulur.Yılan içeren rüyalar karşısında kişinin temkini elden bırakmadan olaylara ve durumlara olumlu gözlerle bakması, iyi niyetlerde bulunması yararlı olacaktır.

Rüyayı gören kişi yılan tarafından ısırıldığını gören kişinin haram mal kazandığına yorumlanır. Rüyada yılan ısırması genelde iyi olarak yorumlanmaz. Rüya sahibinin elde ettiği gelirleri kıskanan birilerinin olduğu düşünülür.Rüyasında kişinin boynuna sarılmış bir yılan görmesi kazandığı malın zekatını vermediği anlamına gelir. Rüyayı gören kişi en kısa zamanda zekatını vermelidir.

Rüyada yılan öldürdüğünü gören kişi hastaysa hastalıktan kurtulacağına, düşmanlarına karşı galip geleceğine işarettir. Rüyada yılan öldüren kişinin girişeceği işlerde başarılı olacağına,bekar kimsenin evleneceğine,yuva kuracağına yorumlanır.Rüyada yılanın elini ısırdığını ve öldürdüğünü gören kişinin büyük bir zarar göreceğine işarettir. Rüyada yılanı vurarak öldürmek görmek hilekar ve sahtekar kimseyi alt etmek demektir. Yine rüyada yılanı tutmak, öldürmek, yılandan kaçmak, hayır ve nimete delâlettir.