Rüyada Yılan Yutmak

Rüyada yılan yutmak rüya sahibinin sözünün eri olmasına, başarılı olacağı işler yaparak kazanç elde etme ile tabir edilir. Rüyayı gören kişi evli ise, evlat sahibi olmaya yorumlanır. Rüyada yılan yuttuğunu görmek, tanıdığı veya bir yakını ile geliri yüksek işler yaparak mevki sahibi olmaya delalet eder. Rüyada yılan yutmak ne demek, rüyayı gören kişi için çok hayırlı olmasına ve sıkıntılarının sonunda hak ettiği kazanca işaret eder. Rüyada renkli yılan yutmak maddi ve manevi huzura ve bilmediği bir konuda aydınlamaya bir sırrın ortaya çıkmasına delalet eder.

Rüyada yılanı yutmak, sıkıntı çekerek ele ettiği helal kazanca ve elde edeceği makam ile yorumlanır. Rüyada yavru yılan yutmak, çekilen çilenin ardından elde edilen ganimete, mülk ve iş sahibi olmaya delalet eder. Rüyada yılanın birini yutması, rüya sahibinin çevresinde sevilen ve kimseyi kırıp incitmeyen bir kişi olması ile tabir edilir. Rüyada yılanın başka yılanı yutması ve yemesi, düşmanın galip gelip onu saf dışı bırakamaya, iki düşman arasında bir çözüm ve anlaşmaya işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) tabiri: Rüyada yılan yutmak kişinin sıkıntılarından kurtularak refaha kavuşmasına, elinin rahatlamasına ve mal sahibi olması ile tabir edilip, yorumlanır.

Câferi Sâdık (r.a) yorumları: Rüyada yılan yuttuğunu gören kişi yapılan hataları farkına varmasına, dikkatli olmasına işaret eder. Rüyada yılanın İnsan yuttuğunu görmek, yakın bir tarihte seyahate çıkmaya ve hayırlı haberler ile dönemeye delalet eder.

Rüyada Yılan yutmak Alimlere göre tabiri

Rüyada Yılanı yutmak, iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Yılanın boğazına girdiğini görmek, maddi olarak sıkıntıya ve dara düşmeye, sahtekar bir kimseye delalet eder. Bir başka rüya alimlerinin görüşlerine göre, yılanın boğazından girmesi ve yutmak hayır, hasenat artmasına, bazılarına göre hastalanmaya yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya tabirleri

Rüyada yılan yutmak helal mala ve kazanca işaret etmesine, rüya sahibinin çektiği sıkıntıların son bulması ile muradına kavuşmasına delalet eder. Rüyada yılanın boğazına sarılması ve yutmak, güzel ve temiz yaşayacağı bir hayata, günahlarından arınacak olmaya tabir edilip, hayırla yorumlanır.