Rüyada Yılan Yemek

Rüyada yılan yemeği söylemeden önce rüyada yılan görmenin genel anlamını söylemek isterim. Rüyada yılan görmek genellikle düşmanlarımızın olduğuna işarettir. Eğer sizin hiç düşmanınız yoksa düşman edinmek olarak da yorumlanır. Rüyada yılanın yaptıkları sizin yılana yaptıklarınız ise düşmanlarınızla aranızda olacakları ifade eder. Kızarmış yılan yemek ise bir düşmanın size karşı yenilmesi olarak açıklanabilir. Yılan yemek bir yılanla boğuşup onu yakalayıp yenmenizi ve onu yiyerek cezalandırmanızı gösterir. Bu da rüyanızda yılan yemenizin size karşı olan düşmanlıkları alt edeceğinize düşmanlarınızın yaptığı planları sezip bozmanıza dalalet eder.

Rüyada yılan eti pişirip yemek eğer rüyanızda gördüğünüz yılanı önce avlayıp onunla uğraşıp yiyorsanız bu düşmanlarınızın sizi öncelikle zorlayacağına bir miktar üzeceğine belki de düşmanlarınızın emellerine ulaştığını düşünmesine yol açacak şeyler olmasına ancak sonuç olarak size düşündükleri kadar etki edemeyeceklerine ve sizin karşınızda küçük duruma düşüp alt olacaklarına dalalet eder. Eğer rüyanızda yediğiniz yılan bir başkası tarafından yakalanmış ve size ikram edilmiş bir yılansa bu bir yakınınız tarafından düşmanınızı yenmenize yardım edileceğini gösterir. Eğer böyle bir rüya gördüyseniz mutlu olmalısınız çünkü bu hayatta düşmanlarınızla yalnız başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Başınıza gelen zor bir durumda sarılacağınız size destek olacak dostlarınız vardır. Eğer rüyanızda gördüğünüz yılan siyah, iri ve çok korkunç bir yılansa bu bize düşmanınızın iri, fiziksel olarak güçlü ve ya mevki olarak güçlü olan bir erkek olabilir. Siz bu korkunç yılanı yiyerek ondan daha güçlü olduğunuzu gösterirsiniz. Bu yılanı yediğiniz görmek bulunduğunuz mevkide üstünüzde bulunan kişiler tarafından size zarar verilmek isteneceğine ancak sizin onların planlarınız bozacağınıza dalalet eder.

Rüyada yılan yediğini görmek bir diğer yönden de bu sizin iş hayatınızda önünüze çıkan engelleri atlatıp bir terfi alacağınıza belki de bulunduğunuz konumun en üst derecesine sahip olacağını gösterir. Eğer rüyanızdaki yılan küçük, cılız ve renkli bir yılansa ve size aslında güzel gözüküyorsa bu düşmanınızın aslında size düşündüğünüzden de yakında olduğunu bu kişinin sizin yakın çevrenize bulunduğunu gösterir. Bu durumda yakın arkadaşlarınıza dikkat etmelisiniz. Bu kişi size yakın bulunan sürekli sizinle birlikte olan sizin aslında dost bildiğiniz ancak sizin arkanızdan kuyu kazan kötü birisi olabilir. Hepimiz biliriz ki herkesin hayatına bir kez olsun böyle insanlar girmiştir.

Tüm bunların yanında yılan bir başka yoruma göre devlet olarak yorumlanır siz rüyanızda yılan yediğinizi görüyorsanız bu devlet dairesinde çalışıyorsanız iş hayatınızdaki engelleri aşacağınızı dalalet eder. Eğer yakın zamanda bir devlet dairesinde işiniz varsa bu işin önüne çıkabilecek engellerin halledileceğini gösterir. Eğer devlet dairesine girmek gibi bir girişiminiz olduysa veya bu yönde bir sınava girmiş ve ya bu yönde bir girişimde bulunduysanız bu yolda önünüze engeller çıkabileceğini dalalet eder. Ancak böyle bir durumda dahi umutsuzluğa düşmemeli ve zorluklar karşısında direnmelisiniz çünkü bu durumda umudunuzu kaybetmenize gerek yoktur. Sonuç olarak istediğinizi elde edeceksiniz.Tüm bunların yanında rüyaların gerçekliği hakkında tam olarak bir bilgi bulunmamaktadır. Bu yüzden rüyalarınızı hep hayra yormanız ve hayırlı işlerin sizi bulmasını dileriz.

Rüyada yılan eti yemek, rüya sahibinin düşmanlarına galip geleceğine ve aynı zamanda onların mal varlıklarına sahip olacağına ve bu sayede hayatının kalan kısmını refah ve rahatlık içinde geçireceğine işaret eder.Rüyada yılan eti yemek, işler de başarıya ve kıskanç insanların uzaklaşacağına delalet eder. Rüyasında yılan eti yediğini gören kişi iş hayatında önemli gelişmeler yaşayacak ve yüksek mevkilere ulaşacaktır demektir.

Rüyada yılan yemek ne anlama gelir ? Her anlamda olumlu bir rüyadır. Hem parasal ve hem manevi olarak büyük rahatlamalar yaşayaacğına ve rüyayı gören kişinin büyük bir servet sahibi olacağına ve şansının yaver gideceğine işaret eder.Rüyada yılan yemek, kişinin elde edeceği mal ve menfaatin habercisidir. Kişinin hayatta yapacağı işler, kendisine bolca kazanç getirecektir. Rüya sahibinin kazancı ve menfaati birbirleriyle bağlantılı olacaktır. Rüya sahibi menfaatinin artmasıyla para kazanacak veya para kazanmasıyla menfaati artacaktır. Rüya sahibi kişi maddi olarak kazanç elde edecek ve bu maddi kazancı itibarını yükseltecektir. Veya tersi bir şekilde kişi itibar yükselmesi yaşayacak ve bol paraya nail olacaktır.

Rüyada yılan yemek rüya sahibi yılanla mücadele ediyorsa düşmanına galip gelerek refaha kavuşma ile tabir edilir. Rüyada görülen yılan yemek zorlu olacak bir işin üstesinden tek başına gelerek zafer elde etme ile tasvir edilir.

Rüyada yılan yediğini görmek farklı ve değişik şekillerde yorumlanır. Rüyanızda yılanı keserek yemek aile fertlerinden bir kişi ile kavga edecek olmanıza delalet eder. Aynı zamanda hane içinde huzursuzluk çıkaran fesat bir kimse ile’de tabir olunur

Rüyada yılan yemek, maddi konularda bolluk içerisinde olunacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada yılan yediğini görmek, aynı zamanda her türlü aksiliğin yok olacağına, engellerin aşılıp çok şanslı dönemler yaşanacağına dalalet eder. Rüyada yılanı kesip yemek, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyurmaktadır; rüya sahibinin kafasındaki tüm soru işaretleri yanıt bulacak, yaşamını daha rahat ve kaygısız düşüncelerle sürdürecektir.

Rüyada yılan yiyenleri görmek, hafiflemek anlamına gelmektedir. Kazanılacak başarı, tartışma ve kavgaların sonlanacağı, lüks bir hayata sahip olacağına, eksiksiz bir hayat yaşayacağına arzuların gerçekleşeceğine de delalettir. Sıkıntıların biteceği anlamına gelmekte olup aynı zamanda bazı yorumcuların yorumuyla, kıskanç biri tarafından zarara uğratılmaya çalışılacağı olarak yorumlanmaktadır. Haciz, icra gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşacağı şeklinde olumsuz olarak da tabir edilmektedir.

Rüyada yılan yediklerini görmek, rüya sahibinin etrafındaki kişilere dikkat etmesi gerektiği yönünde bir ikaz anlamına gelmektedir. Fesatlık peşinde olan dedikoducu kişiler tarafından üzüntü yaşanacağı şeklinde de ifade edilmektedir. Ayrıca âlimler bu rüyayı hem olumlu hem de olumsuz şekilde açıklamaktadır. Bazı âlimler, işlerin bir türlü yoluna girmeyeceği yönünde yorumlar yaparken bazıları ise, rüya sahiplerinin zor işlerin üstesinden gelerek çevredeki kişilerin takdirini kazanacakları şeklinde açıklanabilir.

Rüyada zehirsiz yılan yemek, var olan sağlık sorununun geçmesine, kişinin sıhhatine kavuşarak şifa bulup iyileşmesine yorulur. Ayrıca yılanın zehirsiz olması bazı rüya tabircileri tarafından hazine bulmak, zengin olmak, bolluk içerisinde yaşamak anlamındadır. Yılanın zehirsiz ve boyutunun çok küçük olması çocuğun vefat etmesine ya da hastalanacağına dair anlam içermektedir.

Rüyada yılan yavrusu yemek, kişinin rahat, endişesiz, kaygısız bir kafayla çok huzurlu şekilde yaşayacağına, planladığı her konuyu gerçekleştirmeye başlayacağına, kaygısız, telaşsız ve korkusuzca yaşayacağına, zengin olacağına, güç, kudret ve mal sahibi olarak yükseleceğine işaret eder. Ayrıca ilahi mesajlar içeren bu rüya, huzur, mutluluk şeklinde yorumlandığı gibi aynı zamanda kazalardan, belalardan her türlü sıkıntıdan korunma anlamını oluşturmaktadır.

Rüyada yılan yiyen çocuk görmek, rüyayı gören kişinin husumet yaşadığı kişilerle ilişkilerinin düzeleceğine, hastaysa iyileşeceğine, küs olduğu insanlarla barışacağına delalettir. Evli değilse âşık olacağı, çok seveceği biriyle karşılaşacağına, iş ve sosyal hayatında başarı elde edeceğine ve bu başarıyı koruyacağına da delalettir. Ayrıca ettiği tüm duaların kabul olacağına, yaşamında sorun varsa düzene gireceği şeklinde tanımlanmaktadır. Bazı yorumcular, gerçek olmayan bir takım durumlara güvenmeye başlayacağı, dedikodu yaparak günaha gireceğini belirtmektedir.