Rüyada Yılan Tutmak

Rüyada yılan tutmak, hayatında her şey güzel giderken karşılaşacağı art niyetli kimseler ile yaşayacağı münakaşaya yorumlanır. Rüyada yılan tuttuğunu gören bir kimsenin, düşmanlarına karşı çetin bir mücadele vereceğine yorumlanır. Aynı zamanda o kimseleri alt ederek zafer elde etmesine de işaret eder. Rüyada yılan tuttuğunu görmenin İslami tabiri, hak yolda birleşmeye ve bir süre ara verdiği dini vecibelerine devam etmesine yorumlanır. Rüyada yılanı ağzından tutmak, düşmanlarına fırsat vermemek için, daha temkinli ve dikkatli davranacağına yorumlanır. Rüyada yılanın başını tutmak ve ezmek, gelecek hayata dair yapmış olduğu planlarını, baltalamak isteyen kişilere karşı kendini koruması anlamına gelmektedir.

Rüyada yılanı boğazından tutmak, hanesine zarar vermek isteyen kötü düşünceli insanlara yapacağı, öldürücü darbe olarak yorumlanmaktadır. Rüyada yılanı boynundan tutmak, düşmanlarına karşı yapacağı doğru bir hareket ile, bu kişilerden kurtulmasına işaret eder. Rüyada yılanı canlı tutmak, bu rüya görüldüğü yere göre göre farklı yorumlar taşımaktadır. Rüyada canlı yılan tutmak, kişi eğer evinde ise, düşmanlarını hane içerisinde veya akrabalarında aramalıdır. Hane dışında canlı yılan tuttuğunu gördüyse eğer, iş ve eğitim hayatında çekemeyenlerin artmasına yorumlanır. Rüyada su yılanı tutmak, rüya sahibine zarar vermek isteyip de, cesaret edemeyen kişinin kendini ele vermesine işaret eder. Rüyada görülen yılan her anlamda düşman ile tabir edilmektedir.

Rüyada yılan tuttuğunu görenler için, rüya alimlerinin İslami ve Diyanet yorumları.

İmamı Nablusi(r.a) Rüyada yılanın dilini tutmak, sevdiklerinin de desteğini alıp gireceği bir işte, muvaffak olacağına yorumlanır. Bazende rüyada yılanın dilini tuttuğunu gören kimse, düşmanlarından emin olmaya ve onlara karşı vereceği mücadelede zafer elde etmeye delalet eder. Rüyada denizde yılan tutmak, ticaret ve eğitim hayatında başarılarını sürdürmek adına devam ettiği bu yolda, karşılaşacağı sorunlara işaret eder.

Caferi Sadık (r.a) Rüyada yılanı kuyruğundan tutmak, gireceği bir toplulukta çevresindeki art niyetli kişi tarafından, insanlar içinde rencide edici sözler işiteceğine yorumlanır. Rüyada oltayla yılan tutmak, önüne çıkacak olan fırsatları iyi yönde değerlendireceğine ve hayatındaki köklü değişikliklere işaret eder. Rüyada yılan tutmak ve yakalamak, rüya sahibinin canını tehlikeye sokan bir düşman ile tabir edilir.

Evhadüddin Kirmani (r.a) Rüyada yılan tutmaya çalışmak, uğraş ve emek veren rüya sahibinin, hayat mücadelesinde karşılaşacağı olumsuzluklara yorumlanır. Rüyada yılan yakaladığını ve tuttuğunu görmek, düşmanına karşı, mantıklı hareket edip ona karşı zafer elde etmesine işaret eder. Bir rivayete göre rüyada denizde yılan tuttuğunu gören kimse, bolluk ve bereketinde gözü olan ve başarılarını çekemeyen kimselere işaret eder.

Rüyada Yılan tutmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan tutmak, düşmanların varlığından emin olan rüya sahibinin hayata karşı olan mücadelenin yanında, düşmanlarıyla da çetin bir savaşa girmesine yorumlanır. Rüyada siyah yılan tutmak, tehlikeli insanların varlığına ve bu kişilerden gelecek olan ciddi zararlara işaret eder. Rüyada sarı yılan tutmak, maddi ve manevi anlamda çok güçlü bir düşmana karşı verilecek mücadele sonucunda, alacağı ağır hasarlara delalet eder. Rüyada beyaz yılan tutmak, çevresinde dönüp dolaşan iki yüzlü insanlar tarafından zarara uğratılmak istemeye, fakat cesaret edemediklerine işaret eder. Rüyada yeşil yılan tutmak, rüya sahibinin arkasından kötü sözler eden ve yüzüne karşı gülen kişinin gerçek yüzünü göreceğine yorumlanır. Rüyada büyük yılan tutmak, rüya sahibinin çektiği cefalar sonucu elde edeceği başarılara ve helal kazançlara işaret eder.