Rüyada Yılan Isırması

Rüyada yılan ısırması genelde iyi olarak tabir edilmez. Rüya sahibinin manevi ve maddi olarak yıkımlara uğrayacağına, bu durumdan dolayı kendini bir süre toparlayamayacak olma ve uzun süre sıkıntılar çekeceğine ve üzüntüler yaşayacağına işaret eder. Dost veya ahbaplar tarafından uğranılacak bir ihanete ve zorlu süreçlere tabir edilir. Rüyayı gören kişinin önündeki günlerde yıkılmasına ve melanetli, durumların gerçekleşeceğine rivayet edilir. Gerek parasal kayıpların yaşanacağına gerekse inanç bakımından bir takım şüphelere düşeceğine işaret eder.

Rüyada yılan ısırması ve kanaması rüyayı gören kişiye karşı planlanan kötü olayların gerçekleşeceğine delalet eder. Hatta rüya sahibinin ileriki günlerde hastalık, üzüntü ve keder ile karşılaşacağına ve bu durum karşısında sağlık yönünden zayıflayacağına delalet eder. rüyada yılan ısırması ve öldürmek rüya sahibinin başarılarını ve kazançlarını kıskanan birilerinin olduğuna ve bu kişilerin fesatlıklar düşündüğüne işaret eder. Başarısını kaybetmesi, elinde avucunda olan bütün birikimini yitirmesi, kişinin mutsuz olacağı her olaya imza atması ve rüya sahibinin mutluluğuna gözünü diktiği bir veya bir kaç kişinin olduğuna alamet eder.

Rüyada yılan ısırması ve ardından ısırılan yerden kan gelmesi, oldukça büyük sıkıntıların kapıda beklediğine ve rüya sahibinin cevabını bilmediği sorular karşısında kalacağına işarettir. Bu rüya gelende pek çok tabir edilmez. Tartışmalara, aileden kaynaklanan problemlere, ileri derece de yaşanan kavgalara ve bu sorunlar halinde oluşabilecek huzursuzluklara işaret eder.

Rüyada yılan ısırması aslında iki şekilde yorumlanmıştır. Birincisi rüyayı gören kişinin ailesinde bir takım sorunlar olacağına ve ayrılıklar yaşanacağına tabir edilir. İkincisi ise maddi ve manevi bakımdan ileri derece şüphe ve ayrılıklara gidileceğine, ciddi paralar kaybedileceğine ve bu durumdan ötürü önemli psikolojik sorunlar gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada yılan ısırması görmek düşmanı ile tartışmaya yada düşmanın işlerindeki kazancının azalacağına yorumlanabilir. Rüyada kanatlı yılanın ısırdığını görmek güç, kuvvet, makam ve servet sahibi olur. Rüyada evin içinde yılan ısırması düşmanının kendi içinde ve tanıdığına yorumlanır.

Rüyada yılan ısırması görmek büyük ve kuvvetli bir düşmana işaret eder. Rüyada büyük yılan ısırdığını görmek düşmanından göreceği zarar ve felakete, küçük yılan tarafından ısırılmak düşmanının zararsız ve güçsüz olacağına yorumlanır. Rüyada ısıran yılanı öldürmek düşmanına galip gelmeye işarettir.

Rüyada yılan ısırması hayatınızda kötü şeylerin olacağına delalet etmektedir. Eğer rüyanızda sizi yılan ısırmış ise madden ve manen kayıplar yaşayacağınıza hayatınızda kötü bir dönemine girdiğinizi üzüntülü ve sıkıntılı günlerin sizi beklediği anlamı çıkarılmaktadır. Rüyanızda yılan tarafından ısırılmış iseniz başta akrabalarınızın ve güvendiğiniz dostlarınızın size ihanet ederek maddi ve manevi kayıplar yaşamanıza sebep olacakları anlamı çıkarılmaktadır.

Bu süreç sizin için oldukça sancılı ve kötü geçecektir. Manevi inancınızın da zedeleneceği anlamı çıkarılan rüyada yılan ısırması büyük parasal kayıplarınızın olacağına delalet eder. Rüyanızda yılanın sizi ısırması iş hayatınızda yaşayacağınız sorunların aile hayatınızı da etkileyeceği yuvanızda ki mutluluğun bozulacağı eşinizle ve çocuklarınız ile karşı karşıya geleceğinizi ailedeki temelin sarsılacağı anlamı çıkarılmaktadır.

Rüyada yılanın ısırdığını görmek eğer rüyanızda yılanın sizi ısırdığı anı gördüyseniz başarınıza gelecek olumsuzluklar karşısında geçireceğiniz sıkıntıların sağlığınızı bozacağına ve hastalanacağınıza yorumlanmaktadır. Yaşayacağınız maddi kayıpların çok güvendiğiniz bir yakınınız yüzünden gerçekleşeceğine, çevrenizde iyi olarak gördüğünüz yakınlarınızın sizin için aslında kötü düşündüklerine ve içten içe size kin besleyerek sizi düşman olarak gördükleri anlamı da çıkarılmaktadır.

Yaşamınızdaki tüm mutluluğun gizli bir düşmanınız tarafından kıskanıldığı ve mutluluğunuzda gözü olduğunu bilmeniz gerekir. Rüyanızda yılan tarafından ısırıldığınızı görmeniz aynı zamanda maddi bütün birikiminizi kaybedeceğiniz, işlerinizde olumsuzluklara ve başarısızlıklara uğrayacağınız anlamına gelmektedir.

Eğer yılanın ısırdığı yerden kanınız akıyor ise yaşayacağınız sıkıntıların daha büyük olacağına ve yakın zamanda gerçekleşeceğine yorumlanmaktadır. Rüyasında yılan tarafından ısırılan kişi evin hanımı ise ailesinde sıkıntılı günler yaşanacağına eşi ile arasının açılacağına ve hatta ayrılma yaşanacağı anlamı çıkarılmaktadır. Aileye bilinmeyen düşmanlar tarafından nifak sokulması bile isteye karı kocanın arasının açılması için kötülükler yapılacağı evdeki huzurun yerini fırtınalı bir dönemin alacağı manasına gelmektedir.

Kısaca rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmek olumsuzluklar anlama gelmekte hem maddi hem de manevi kayıpların yaşanacağı hayatınızın alt üst olacağı bir döneme gireceğinizi yakınınızdaki dost sandığınız bazı insanların aslında size düşmanlık ve kin besleyen kişiler olduğunu işaret etmektedir.

Sizi rüyada ısıran bir yılan, kendi otokontrol sisteminiz veya uyanış çağrısı ile dikkatinizi çekmeye çalışan bilinçaltınızı sembolize eder. Gerçekte yaşamakta zorlandığınız veya zor olan bir duruma ya da ilişkiye dikkat etmeniz gerektiğinin acı bir hatırlatması olarak yorumlanabilir. Göz ardı ettiğiniz bir konu veya yön hakkında daha fazla farkındalık göstergesidir. Rüya yorumu, vücudun hangi tarafınızın ısırıldığına bağlı olarak değişir. Örneğin:

Sağ elinizin yılan tarafından ısırılması, bir eylemde bulunma ya da yaşamınız için doğru seçimi yapma konusunda karasızlık duyduğunuzu gösterir. Özel veya işiniz ile alakalı olarak, adil davranmakla ya da ilişkilerinizde şeffaflığı korumakla meşgul olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Rüyada arkadan ısıran yılan, çevrenizdeki insanların aldatıcı eylemlerine, düşmanlıklarına dikkat etmek gerektiğini gösteriyor olabilir; aynı zamanda geçmişten gelen sorunları ya da sizinle uzun süredir birlikte olan kaygıları gidermek zorunda olduğunuza dikkat çeker.

Rüyada Yılan Isırığı ile Uyanmak
Acı, sürpriz veya korku olsun, yılan ısırması, sizin tarafınızdan bir tepki verme etkisi taşır. Genellikle, rüya gören kişi, yılan ısırmasından hemen sonra uyanır. Bu, kendinize çok fazla ödün vermiş olduğunuz bir durumdan kendinizi uyandırmanızın gerekliliğine işaret eder. Yılanın sizi ısırdığı gerçeği, bir durumun kontrolünü ele geçirmek için ne yapmanız gerektiğinin veya sürünen maddenin bilinçlenme sürecinde olduğunuzu gösterir.

Rüyada Yılan Sokması
Rüyada sizi sokan bir yılan, hayatınızdaki cazibenin, içinizdeki cinselliğin arketip varlığını temsil edebilir. Bu rüya, genel düşüncelerinize veya etik değerlerinize uymaması nedeniyle çelişki hissedilen bir “günaha”, cinsel arzu veya duruma bağlanabilir.

Yılan sokması, gerginliğe neden olan konu ile yüzleşmek, belki de temel inançlarınızın veya değerlerinizin bazılarına meydan okumak ve yeni bir vizyon geliştirmek için uyandırma çağrısıdır. Sembolik yılanınız tarafından uyandırma çağrısı, büyüme sürecinizin bir parçasıdır ve bu radikal dönüşüm başlangıçta acı vericidir ancak uzun vadede faydalı olacaktır.

Rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmek kötü bir haberin ardından rahatlayacağına işaret eder. İmam Nablusi ‘ye göre siyah bir yılan ısırığına mahir olmak uzaklara çıkılacak olan bir yolculuğa işarettir.

Rüyada kendisini yılan tarafından sokulduğunu görmek şifa bulmak anlamına gelmektedir. Ev içinde hasta olan bir kişinin tedavi edileceğine ve eski sağlığına kavuşacağına dair izlenimler bu rüya içerisinden hayra yorulmalıdır.

Rüyada Yılan Öldürmek
Rüyasında yılan öldürdüğünü gören kimse, uzun süredir kişinin başına musallat olan bir belalı haberden sonsuza kadar kurtulması ve yıllar boyunca beklediği sevinçli haberlerin ardından maddi esenliğe kavuşacağı anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda yılanı öldürüp gömen kişilerin büyük bir servete konacakları da ihtimaller dahilinde yer almaktadır.

Rüyada Yılandan Korkmak
Rüya içerisinde eve sızmış olan bir yılanı görüp korkmak, bir kazaya ve felaket ihtimaline delalettir. Bununla birlikte yılandan korkup onu öldürdüğünü gören kişi uzun zamandır kendisinde hasıl olan bir dertten uzun mücadeleler sonucu kurtulacaktır.

Fırsatlar konusunda elinden kaçırma ihtimaline karşı yılandan korktuğunu gören kişi yeni fırsatlarla karşılaşabilir.

Rüyada Evde Yılan Görmek
Rüyada evin içerisinde yılan görmek uzun bir mesafeden beklenmedik misafirlerin geleceğine dair işarettir.

Aynı zamanda evde değil de sokakta bir yılan görmek ise bir iş teklifine ve sonunda edinilen mali birikime işaret etmektedir. Bir diğer anlamı ise iş yerinde yükselmeye ve kıdemli bir konuma gelmeye delalettir