Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Rüyada yeşil yılan görmek birlik, dirlik ve uyumu bozmak isteyen din düşmanı kimseler ile tabir edilip, yorumlanır. Bir başka tabire göre başkalarına saygı duymayan ve onların dinlerini kabul etmeyen kimse ile yorumlanır. Rüyada yeşil yılan öldürdüğünü görmek aile içinde huzursuzluk çıkaran kimseden kurtulacak olmaya işaret eder. Rüyada Yeşil yılan tarafından ısırılmak düşmanınızdan size büyük bir zarar gelmesi anlamına gelir.

Rüyada yeşil yılan görmek toplumun huzurunu ve düzenini bozmak isteyen kötü niyetli kimselerle tabir edilir. Rüya sahibi yeşil yılanı seviyorsa, düşmanını etkisiz hale getirmeye, eğer yılan kovalıyorsa çevresindeki dost görünen kişilerden zarar görme ile yorumlanır. Rüyada yeşil yılandan kaçmak sevmediği ve hoşlanmadığı bir kişi ile ifade edilir. Eğer yılandan kaçmıyorsa aksi olarak tabir edilir.

İmamı Nablusi (r.a) tabiri: Rüyada yeşil yılan görmekle ilgili şu tabirde bulunmuştur, hayırsız, faydasız ve şer niyetli bir kimse olarak yorumlanır. Yeşil yılan evde görülmüşse aile fertlerinden birinin vefatına ,yeşil yılanla konuştuğunu görmek küs olduğu kişiler ile barışmaya işaret eder.

Câferi Sâdık (r.a) yorumları: Rüyada birden fazla yeşil yılan görmek tanımadığı bir düşmana işaret eder. Rüyada yeşil yılanı yüksekte görmek yüksek makam, mevki sahibi olmaya, yeşil yılanı eliyle tutuyorsa zarar gördüğü herkesi hayatından çıkaracak olma ile yorumlanır.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek Alimlere göre yorumu

Rüyada yeşil yılan görmek din düşmanı kimseler ile tabir edilir. Ölmüş yeşil bir yılan sıkıntıların sizden uzaklaşacak olmasını ifade ederken, onun yürüdüğünü görmek iflah olmaz bir düşmana işaret eder. Rüya sahibinin zaman zaman kafasının karışıp kendini çıkmazın içinde bulması ile yorumlanabilir.

Yeşil Yılan Diyanet ve İslami Tabiri

Rüyada yeşil yılan görmek tanıdığınız kişinin etrafında ise o kişinin düşmanı olmasına, görülen yeşil yılan büyük ise kuvvetli bir düşmana, küçük yeşil yılan ise düşmanının zaaflarından faydalanma ile yorumlanır.

Rüyada yeşil yılan görmek ne şekilde gördüğünüze boyutuna göre farklı anlamlara gelmektedir ama genel olarak rüyada yeşil yılan görmek fazla hayra yorulmaz. Eğer rüyanızda gördüğünüz yeşil yılan büyük ise aile içinden birinin size düşmanlık beslediğine ve size zarar vermek istediğine yorumlanır. Yeşil yılan sizden korkup kaçıyor ise düşmanlarınızın sizden zayıf olduğuna ve karşınızda pes edeceği anlamı çıkarılmaktadır. Eğer yeşil yılanı tuzak kurarak yakalarsanız düşmanınıza karşı hile yaparak zafere ulaşabileceğiniz manasına gelmektedir.

Yeşil yılan ağzınıza girer ise bu iyi olarak yorumlanmaktadır kısaca ilim sahibi ve bilge bir insan olduğunuza yorumlanmaktadır. Evinize giren bir yılanı dışarıdan fark ederseniz sizi bekleyen bir sıkıntının varlığından haberdar olacağınız anlamı çıkmaktadır. Eğer rüyanızda görmüş olduğunuz yeşil yılanın kafasını tutar ya da çıkamayacağı bir yere hapsederseniz büyük bir paranın geleceği ve maddi sıkıntılardan kurtulacağınıza delalet eder.

Eğer yeşil yılan balığı rüyanıza girmiş ise başarı olduğunuz etrafınızda hem takdir gören hem de kıskanılan biri olduğunuz anlamı çıkarılmaktadır. Eğer görmüş olduğunuz yılandan korkmaz ve kaçmaz iseniz gücünüzün yerinde olduğu demektir. Birden fazla yeşil yılan görürseniz birkaç akrabanızın size kin beslediği, yeşil yılanı uçarken görmek ise bir haber karşısında çok sevineceğinize delalet edilmektedir.

Rüyada yeşil yılan tarafından ısırılmak

Diğer yılan renklerinden ayrı olarak rüyanızda yeşil renkli bir yılan tarafından ısırıldıysanız düşmanınızın oldukça varlıklı ve zengin olduğu anlamı çıkarılmakta ve düşmanınızın istediği şeyi kazanacağına sizi yeneceğine delalet edilir.

Rüyada yeşil yılanı öldürmek

Yeşil yılanı ölü olarak rüyanızda görmüş iseniz büyük bir sıkıntıdan kurtulacağınız anlamı çıkartılırken yeşil yılanı siz öldürmüşseniz kaderinizin ve kısmetinizin açılacağına evli değilseniz hayırlı bir evlilik gerçekleştireceğiniz anlamı çıkarılmaktadır. Eğer yeşil yılanı yatağınızda öldürdüyseniz bu eşinizi kaybedeceğiniz anlamı çıkarılmaktadır.