Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Sevmek Görmek

Rüyada yeni doğmuş bebek sevmek, bebeğin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Rüyada yeni doğmuş bebek gören kimse, eğer bebek güzel görünüyorsa ve üstü, yüzü temiz ise iyi şeylere, bebeğin üstü ve yüzü pis ise kötü şeylere yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, doğan bebek temiz ise olumlu, mutlu bir haber alınacağına eğer çirkin ve pis ise kötü ve üzücü bir habere işaret etmektedir.İslam alimlerine göre rüyada yeni doğmuş bebek görmek, eğer rüya sahibi hasta ise tez zamanda sağlığına kavuşacağına delalet etmektedir. Rüyada yeni doğan bebeğin cinsiyeti de rüya yorumunu etkilemektedir. Eğer doğan bebek kız ise kişinin mutluluğunun daimi olacağına, erkek bebek ise hayırlı bir haberin kısa zaman içerisinde kulağına geleceğine işaret etmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada yeni doğmuş bebek görmek, rüya sahibinin müjdeli bir haber alarak sevinç yaşayacağını ve sıkıntılarından kurtulacağını göstermektedir.

Rüyada yeni doğmuş erkek bebek, rüya sahibinin müjdeli bir haber alacağına ve bu haber ile sıkıntılarından kurtulacağına, tüm dileklerin olabilmesi için sadece sabırlı olması gerektiğine yorumlanmaktadır. Rüyada görülen erkek bebek haber olarak nitelendirilir. Eğer bebek temiz ise güzel habere, çirkin ise hayırlı olmayan bir habere delalet etmektedir.

Rüyada yeni doğmuş kız bebek, rüya sahibi için maddi anlamda bir ferahlama dönemine geçeceğine, sıkıntılarının artık geride kalacağına, rüya sahibinin sevineceği bir iş haberi alacağına delalet etmektedir. Rüyada görülen kız bebeğin temiz olması mutlu olacağı bir maddi gelişmelerin olacağı anlamına gelirken, bebeğin temiz olmaması rüya sahibinin maddi anlamda bazı zorluklar yaşayacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni doğmuş ikiz bebek görmek, rüya sahibinin maddi anlamda bazı kayıplar yaşayacağına, zor dönemler geçireceğine işaret etmektedir. Eğer rüya gören kişi bu dönemde sabırlı olur ise ileriki zamanlarda bu kayıplarının karşılığını fazlası ile alacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yeni doğmuş bebek sevmek, rüya gören kişinin uzun zamandır aile sevgisinden yoksun kaldığını ve bunun özlemini çektiğinin, hayatında gerçekleştirmeyi istediği bir takım hayallerinin ve isteklerinin olduğunu, bunları gerçekleştiremediği için bir takım sıkıntılara düştüğüne yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni doğmuş bebeğin ölmesi, rüya sahibinin hayatında yapmak istediği bir takım hedeflerinin, arzularının olduğuna fakat bu isteklerinin yarım kalacağına ve bunun sonucunda da büyük bir keder ve üzüntü yaşayacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi evli veya bekar biri olsun özel hayatında bir takım sıkıntılar yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni doğmuş sarışın bebek görmek, müjdeli bir haber alınacağı anlamına gelmektedir. Eğer evli bir kadın bu rüyayı görürse yakın zamanda çocuk sahibi olacağına, rüyayı gören kişi erkek ise hayatı boyunca eşi tarafından sevilip sayılacağına işaret etmektedir.

Rüyada yeni doğmuş tombul bebek görmek, rüya sahibinin işinde beklediği terfiyi alacağına ve bu gelişmeler ile bol kazançlar elde edeceğine, işi olmayan kişinin iş sahibi olacağına, kısmetinin açılarak büyük bir mutluluk yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni doğmuş bebek emzirmek, yorumu güzel olan rüyalardandır. Bu rüyayı gören kişi kısa sürede gurur duyulacak bir iş yapar. Rüyada yeni doğmuş bebek emzirdiğini görmek, bekar kadın için hayırlı ve iyi bir kısmetle karşılaşılarak yakın zamanda iyi bir evlilik yapılacağı anlamına gelmektedir.

İbni Sirin (r.a)’e göre bu rüyayı gören kişi memleketi ve ülkesi için çok önemli bir iş yapar ve çevresinde sevilen sayılan biri haline gelir. Bazı İslami yorum sahiplerine göre ise bu rüyayı gören kişi gerçek hayatta hayırlı bir evlat sahibi olur ve evladı çok güzel mertebelere gelir. Yakın zamanda çevrede doğacak bir bebeğe de işaret eder.

İslam alimlerine göre, hamile bir kadın bulunuyor ise yakın zamanda hayırlı bir bebek dünyaya getirir.

Rüyada yeni doğan kız bebeği emzirmek yakın zamanda aile içinde bulunan bir kız çocuğunun iyi bir yere gelmesi ya da hayırlı bir kısmetle evlenmesi anlamına gelmektedir. Bazı İslam yorumcularına göre bu rüya aile içinden birinin İslami olarak iyi bir mertebede olduğu anlamına gelmektedir. Bazı yorumculara göre ise bebek sıkıntıdır. Sıkıntı çekilecek fakat kolaylıkla halledilecektir.

Rüyada yeni doğan erkek bebeği emzirmek sıkıntılı bir dönemin kısa bir süre içinde halledileceği ve huzurlu günlerin yakın olduğu anlamına gelmektedir. Bazı dini alimlere göre ise erkek bebek büyük bir müjde olarak yorumlanmaktadır. Erkek bebeği emzirmek ise alınacak müjdenin uzun soluklu bir başarı ve hayır kapısı oluşturacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya tabiri yapılırken gören kişinin hamile olması rüyanın olduğu gibi çıkacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada yeni doğan ikiz bebeği emzirmek art arda yaşanacak iki müjdeli haberle ailenin huzura ve mutluluğa kavuşacağı yorumu yapılır. Rüyayı gören kişinin uzun zamandır yaşadığı sıkıntı ve problemler son bulacak ve mutlu ve sağlıklı bir ömür yaşanacaktır.

Rüyada yeni doğan bebek koklamak ne anlama gelir? Bu rüya bazı şeylere duyulan hasreti ifade eder. Kişi memleketinden uzakta ise kısa zaman içinde memleketine gideceğine yorulur. Ayrıca eş ve dosttan ya da aile bireylerinden biri uzakta ise kavuşma gerçekleşir.

Rüyada yeni doğan bebek yıkamak sıkıntılı bir işin temiz sonuçlanacağı anlamına gelir. Mahkeme ya da polislik bir iş var ise bu işten temize çıkılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yeni doğan çocuğunu kaybetmek sıkıntı içindeki kişinin sıkıntısının kendiliğinden birden bire ortadan kalkması anlamına gelmektedir.

Rüyada yeni doğan bebeğin ayağa kalkması rüyayı görenin bir olay yaşayacağı ve olayın ayyuka çıkarak herkesçe konuşulacağı şeklinde yorumlanır.