Rüyada Yatak Görmek

Rüyada yatak görmek; anaçlığa, evlada, huzurlu ve refah yaşama delalet etmektedir. Yatağın konforlu ve rahat olması aile hayatındaki huzura, yatağın rahatça yayılacak kadar büyük olması kişinin olgun olmasına ve güzel huylara, henüz alınmış bir yatak dinç ve güzel bir kadına, yatağın hazır yatak değil de elde yapılan bir yatak olması malı çok zengin olan bir kadına, yatağın pahalı ve büyük olması dini inanç taşımayan kadına işaret eder. Yatak her ne kadar kadın ile bağdaştırılmış olsa da rüyada yatak görmek, görülen yatağın rengine göre de rüya yorumu farklılık gösterebilir. Rüyada yatağın siyah olması, terbiyeden yoksun bir kadına, yatağın beyaz ve yeşil olması, dini bütün bir kadına delalet etmektedir.

Rüyada temiz yatak görmek; rüya sahibine görünen uzun bir yol demektir. Temiz yatak gezmek, eğlenmek, keyif için gidilecek olan bir yol anlamına gelmektedir.

Rüyada yatak almak; hayırlı bir evliliğe işaret etmektedir. Rüyasında kendisi için yatak aldığını gören bir kimse istediği ve sevdiği kişi ile nikah kıyacak anlamına gelmektedir.

Rüyada yatak toplamak; eşler arasındaki problemlerin aşılacağına, zor zamanların geride kalacağına, yaşanan bir haksızlığın yada bir yanlış anlaşılmanın ortadan kalkacağına, verilen önemli kararların çok iyi haberler getireceğine, zarar getirecek bir kişi ile tüm ilişkinin koparılacağına, uzak bir yerden gelecek iş teklifinin kabul edileceğine ve yeni bir şehirde iş başı yapılacağı anlamına gelmektedir. Rüyada büyük bir yatağı toplamak, hayırlı bir iş için bazı adımlar atmaya, yapılan bu işte büyük servet elde etmeye, hasreti çekilen biri ile bir araya gelmeye, problemleri aşmaya, güzel bir yuvaya sahip olmaya ve tüm kazancın ev halkı ile eşit bölüşüleceğine yorulmaktadır. Ev alma konusunda da çok güzel haberler alınmaya işarettir.

Rüyada yatak görmek ve yorgan görmek; iş hayatı ve aile hayatı içinde çok güzel adımlar atılacaktır. Kişi kendisini uzun zamandan beri sıkan ve yoran bazı konuları atlatacak, olmadık sebeplerden ötürü canını sıkan kişilerle bağlarını kopartacak, yaşadığı kötü anlardan sonra büyük bir mutluluk yaşayacak ve her istediği dilek gerçekleşecek demektir. Rüyada yatak ve yorgan satın almak, mutlu bir yuva kurma yolunda bir karar verileceğine, iş konusunda sevilen bir kişiden yardım alacağına, dertlerin tamamen ortadan kalkacağına, sıkıntıların aşılacağına, kötü niyetli kişilerden uzak durulacağına, hayırlı bir kişi ile iş ortaklığı kurulacağına, eğitim konusunda bazı başvurular yapılacağına ve hayati bir konuda önemli kararlar verileceğine delalet eder. Ev yada araba alma konusunda sahip olunan bir düşünce varsa rüyanın görüldüğü zamanlar bu kararın verilmesi rüyayı gören kişi tarafından daha uygun olacaktır.

Rüyada yatak görmek; yeni bir aşk macerasına başlayacağına yorumlanmaktadır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamına da gelmektedir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekarsa, istediği kişi ile evleneceği anlamına gelmektedir. Yatağını satan veya atan kişi eşi ile arası iyi olacak demektir. Aynı zamanda bir yolculuğa çıkacağınız veya taşınacağınız anlamına da gelmektedir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir problemin çözümleneceği anlamına gelmektedir. Genel olarak yatak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için iyi bir evlilik, evliler için ise büyük bir kısmettir.

Yatağın yumuşak olması eşinin kocasına itaat etmesidir, genişliği ise kadının ahlak ve güzelliğinin, yeniliği kadının gençliğidir. Eğer yatak yün bir yatak ise veya pamuktan yapılmışsa kadının zengin olmasına, beyaz olursa kadının dindar olmasına, siyah olursa kadının Allah’ın razı olmadığı bir işte bulunduğuna, yeşil olursa kadının dindar, ibadet, itaatkar ve namusunu koruduğuna işarettir.

Rüyada yatağının yer değiştirdiğini gören kişi, hanımını boşar. Tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmek, yatağın büyüklüğüne bağlı olarak rüya sahibinin üzerine kalacak mal ve mülke işaret eder. Bir kişinin yatağında gördüğü eksiklik, iyilik, fazlalık gibi şeyler kimsenin eşine aittir.

Cabir-ül Magribiye göre; rüyada yatak görmek, dinlenmek ile yorumlanmaktadır. Rüyasında yatağını evinden çıkardığını görmek ve tekrar içeriye bir yatak aldığını görmek eşinden ayrılır ve yeniden evlenir anlamına gelmektedir. Birbiri üzerine yatak serdiğini gören kişi serdiği yatakların sayısı kadar evlenir olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada yatak görmek; kişinin evcimen yani evinde vakit geçirmeyi seven, dışarı çıkmayı ve kalabalığın en çok olduğu alışveriş merkezlerini, eğlence mekanlarını çok tercih etmediğini ve aslında büyük mutluluğu yine kendisinde bulduğu anlamına gelmektedir. Bu tarz kişilerin başka insanlara karşı daha temkinli yaklaştığı, samimiyetten kaçındıklarını, gürültü patırtıdan hoşlanmadıklarını ve kendilerine ait bir dünya kurduklarını sıklıkla gözlemleriz. Evcimen insanların korumacı kişilikleri nedeniyle aşılamaz çok sağlam duvarları vardır. Bu kişiler çok fazla manevi tarafları geliştiği için sevdiklerini yitirmekten çok korkarlar ve onlar için sevdiklerini yitirme fikri bir yana onlara bir şey olduğunu bilmeleri bile kabus olabilir. Genellikle bu rüyayı gören kişiler sevdikleryile birlikte hep yanak yanağa ve diz dize olmak isterler.