Rüyada Yaralanmak

Rüyada Yaralanmak, rüya sahibinin keder, sıkıntı ve zor günler yaşayacağına, büyük bir suç işleyeceğine delalet eder. Rüyada yaralanan kimse, çevrenizde veya hane içinde tedirgin sizi kötü etkileyen olaylar ile karşılaşacağına işaret eder. İslami yorumu, kişinin çalışmaları sonucunda elde edeceği başarı ve maddi kazanca rivayet edilir. Diyanet yorumu, rüya sahibinin çok hassas bir durumda bulunduğu dönemden kurtulmak için elinden geleni yapmaya ve sonunda huzura kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada yaralanmak, rüya sahibinin elde edeceği olan maddi ve manevi değerli eşyaya delalet eder. Rüyada yaralandığını gören kimse, kısa süre içerisinde eline geçecek fırsatlar karşısında başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada sağ elin yaralandığını görmek, hayırlı haber olarak yorumlanır. Rüya sahibinin planlı olarak yaptığı çalışmalardan helal kazanç elde edeceğine ve rahat ereceğine delalet eder. Rüyada sağ elinin yaralandığını gören kimse, yakın zamanda yapacağı işler karşısında maddi yönden kazancının artmasına ve huzurlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada sol elinin yaralandığını görmek, hayırlı bir haber değildir. Rüya sahibinin yaptığı plansız çalışmalar sonucu elinde olan maddi ve manevi değerli eşyaların bir kısmını kaybedeceğine delalet eder. Rüyada sol elinin yaralandığını gören kimse, yakın zamanda çeşitli sebeplerden dolayı işlerinin bozulacağını ve büyük kayıplar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada baldırdan yaralandığını görmek, rüya sahibinin huzurlu, sağlıklı uzun bir ömür yaşayacağına delalet eder. Rüyada baldırından yaralanan kimse, yakın zamanda gelecek hayırlı bir habere işaret eder.

Rüyada kanlı yaralama görmek, rüya sahibinin yakınları tarafından hayal kırıklığı yaşayacak olaylarla karşı karşıya kalacağına delalet eder. Rüyada kanlı yaralanma gören kimse, yakın zamanda çevresinde dedikodusu yapılacağına ve sıkıntılı, üzüntülü günler yaşayacağına işaret eder.

Rüyada silahla yaralanmak, rüya sahibinin çevresindeki kişiler tarafından zarara uğrayacağına ve sağlık problemi yaşayacağına delalet eder. Rüyada silahla yaralanma gören kimse, yakın zamanda düşüncesizce alınmış kararlar sonrasında, gelecek kaygısı yaşayacağına işaret eder.

Rüyada bıçakla yaralanmak, rüya sahibinin çevresindekiler tarafından gelecek zarar ve kötülüklerden korkacağına delalet eder. Rüyada bıçaklan yaralanma gören kimse, kişinin korkularını ile yüzleşeceğine ve yakın zamanda kendisine büyük zararlar verdiğine rivayet eder.

Rüyada silahla yaralanmak ama ölmemek, Rüya sahibinin zor zamanlar geçireceğine ve küçük bir sağlık problemi yaşayacağına delalet eder. Rüyada silahla yaralanan ama ölmeyen kimse, yakın zamanda yapacağınız uzun bir yolculukta kaza atlatacağınıza işaret eder.

Rüyada karnından yaralanmak kişinin hastalanacağına aya da ciddi bir rahatsızlık geçireceğine tabir edilmektedir. Bazı islam bilginlerine göre ise bu rüya kişinin malının bir kısmını birine kaptırmasına ve o kişiyi bulamamasına parasını geri alamamasına tabir edilmektedir. Bazı alimler ise bu rüyayı sadece acı söz duymaya ve üzülmeye yorumlamaktadırlar.

Rüyada göğsünden yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle aşık olmaya ya da birinden aşk teklifi almaya tabir edilmektedir. Bu rüyayı çok sayıda yorumcu karasevda çekmeye yani karşılıksız aşk yaşamaya tabir etmektedirler. Ayrıca bazı alimlere göre ise rüya sahibinin kısa süre içinde çok değerli bir eşyasını kaybetmesine de yorumlanmaktadır.

Rüyada silahla yaralanmak kişinin güçlenmesine ve bir toplulukta iktidar sahibi olmasına yorulur. Bu rüya çok sayıda alim tarafından ise kısa süre içinde geçirilecek ufak bir tartışma ya da kazaya da yorumlanabilmektedir.

Rüyada bıçakla yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya çok sayıda yorumcu tarafından en yakınındaki bir dostundan ya da akrabasından beklenmedik bir darbe görmeye tabir edilir.

Rüyada başından yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle kişinin aldığı darbeler sonunda insanlara güvenmemesine ve kabuğuna çekilmesine yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin kafasında kurduğu bazı düşünceleri nedeniyle kendini yalnız hissetmesine ve kimseden yardım istememesine de yorumlanır.

Rüyada ayağından yaralanmak kişinin eşi tarafından kandırılıyor olmasına yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kişinin evladı tarafından kandırılmasına ve baba bedduası almasına yorumlanmaktadır.

Rüyada kolundan yaralanmak kişinin kardeşlerinden dolayı sıkıntı çekmesine yorumlandığı gibi aynı zamanda kardeşlerinden darbe almasına da yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise yaralanma rüyaları mala ve mülke gelmekte olup kişinin yakın zamanda büyük bir mal sahibi olmasına tabir edilmelidir.

Rüyada elinden yaralanmak kişinin en yakınından alacağı darbeye gelmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcu tarafından bu rüya kötü söz duymaya tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumcular bu rüyayı kişinin kendi işini yapamaması ve sürekli birilerine muhtaç olması olarak ta yorumlanmaktadır.