Rüyada Yakmak

Rüyada Yakmak, kişinin kısmeti olarak tabir edilir. Rüyayı yaktığını gören kimse, uzun zamandır çektiği sıkıntıdan ve zorluklardan kurtulacak ve aydınlığa çıkacaktır. Rüyada yakmak, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki rüyada bir şeyler yaktığını gören insan işlediği günahlardan arınacak ve tövbe ederek manevi anlamda büyük bir huzur yaşayacak.

Aynı zamanda rüyada yakmak insanların yoğun olan işlerinin hafiflemesi ve kısa süre içerisinde her anlamda rahata ermesi olarak da tabir olunur. Rüyada bir nesnenin temiz bir ateş içerisinde yanması iyiye yorulurken yanmayan nesneler kötüye yorumlanır. Rüyanızda yakmaya çalışıp da yakamadığınız ateş ya da nesne yaşantınızda karşılaştığınız zorlukların halen devam edeceğine delalettir.

Rüyada ateş yakmak, insanlar böyle bir rüya gördüğünde gerçek yaşamlarına hak ettikleri değeri bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ateş yakan insan belli başarıları hak etmiş ve ulaşması gereken yere ulaşmıştır anlamına gelir. Bu kişiler çevrelerindeki insanlar tarafından saygı duyulan ve itibarı yükselecek olan kişilerdir. Rüyanın bir diğer yorumu ise, rüya sahibinin yaptığı bir iş sayesinde bilinir bir insan haline geleceğidir.

Rüyada soba yakmak, insanların işlerindeki bereketin habercisidir. Bu şekilde rüya gören insanlar hangi iş ile ilgilenirlerse ilgilensinler başarı elde ederler. Aynı şekilde bolluk ve bereketin de yakın bir zamanda rüya sahibine geleceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada ağıt yakmak, rüyayı gören kişi için olumsuz yanları olan bir durumu haber verir. Hayatındaki bazı sorumlulukları yerine getirmediği için işlerinde ve ailevi hayatında yaşayacağı sıkıntılara delalet eder. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin iç aleminin çok karışık olduğuna ve bundan dolayı bazı ruhsal bunalımlar yaşadığına da işaret eder.

Rüyada mangal yakmak, rüya sahibi için artık sıkıntıların biteceği ve tez vakitte refaha kavuşacağı şeklinde tabir edilir. Bu rüya aynı şekilde gören kişi için radikal ve gerçekçi kararlar alma zamanının geldiğine de yorumlanır.

Rüyada ocak yakmak, hakkında kötü düşünülen kişinin etrafındakileri yapacağı güzel bir iş ile utandıracağı anlamına gelir. Kendinden beklenmeyecek şekilde büyük bir işi başaracağı şeklinde tabir olunur.

Rüyada kağıt yakmak, sahibi için sıkıntılı bir ortama girileceğine işaret eder. Rüya sahibi gerçek yaşantısına çok hazzetmediği bir ortama girecek ve insanlar tarafından baskı görecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada mum yakmak, devlet işi ile tabir olunan rüya oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. Bu rüya sahibine devlet işlerinde kapıların açılması ve başladığı bir işte başarı göstermesi olarak tabir edilir.

Rüyada lamba yakmak, müjdeli ve hayırlı bir haber olarak ifade edilir. Kişinin kısa bir süre içerisinde rahatlayacağı ve girdiği işten sonuç alacağına delalettir.