Rüyada Yağmur Yağması

Rüyada Yağmur Yağması bolluk ve bereket rahmet anlamına gelmektedir. Çokça kısmetli kimseye yorulan rüyanın görülmesi durumunda eve ya da memlekete rahmet ve bereket gelir. Bazı İslam alimlerine göre bu rüya kişinin evine ya da ailesine dahil olacak çok kısmetli kimseye tabir edilmektedir. Ayrıca bazı alimlere göre ise rüyada yağmur görmek kısmetten çok manevi birikime ve kişinin alacağı iyi eğitim sayesinde kazanacağı itibara tabir edilmektedir.Rüyada yağmur yağması bu rüya hayırlı bir rüya olup memlekete ya da İslam alemi için yetişecek bilge kişiye tabir edilmelidir. Yağmur ile bilgi aynı değerlendirilmekte olup yağmurun miktarı kadar bilgi sahibi kişinin memleketi için hayırlı işler yapmasına tabir edilmektedir.

Rüyada sağanak yağmur görmek kişinin evine ya da yakınına gelecek küçük küçük kısmetler olarak tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumculara göre ise ülkede yaşanacak bazı küçük olayların büyümesine de tabir olunur. Alimlere göre bu rüya aynı zamanda eğitim görmekte olan evlada tabir olunur. Evladın eğitimi bitince yönetici konumunda bir işe gireceğine ve ailesinin yüzünü güldüreceğine de tabir olunmaktadır.

Rüyada yağmurda yürümek bereket ve bolluk içinde bir hayat geçirileceğine ve kişinin hayatı boyunca sürekli sıkıntı çekmeden yaşayacağına yorulmaktadır. Çok sayıda yorum sahibine göre ise bu rüya kişinin hayatında yeni gelişmeler olacağına ve bu gelişlerin onu olumlu yönde etkileyeceğine yorulmaktadır.

Rüyada yağmurda ıslanmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin bir süre sonra yaşayacağı bazı olaylar sonucunda küçük sıkıntılar çekeceğine ve sonrasında büyük kazançlar sağlayacağına tabir olunur. Bazı islam alimlerine göre ise bu rüya başkasının malından faydalanmak ya da kişinin eşine babasından kalma mallarından para kazanmaya da tabir olunur.

Rüyada yağmur suyu içmek çok hayırlı bir rüyadır. Kişinin Allah yolunda öleceğine tabir olunur. Bazı alimlere göre ise kişinin Allah ’ ın rızasını kazanmış bir insan olduğuna yorumlanmaktadır. Bazı islam alimlerine göre ise bu rüyayı gören kişinin kısa süre içinde işleri düzene girer ve kazancında ciddi bir artış görülür.

Rüyada yağmur bulutu görmek kısa süre sonra alınacak müjdeli habere ve bu haber sayesinde değişecek hayatlara tabir olunur. Genellikle alınacak haberin güzel haber olduğunayorumlanmaktadır. Ayrıca çok sayıda alime göre ise bu rüya zor durumda olan kimseye yetişecek yardım eline ve bu sayede sıkıntıdan kurtulmaya tabir edilmektedir.

Rüyada yağmur çiselemesi kişinin hayırlı kısmetleri olacağına fakat biraz sabır göstermesi gerektiğine sabır gösterdiği takdirde uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayacağına yorulmaktadır. Ayrıca rüyada görülen diğer unsurların bilinmesi ile rüya daha doğru bir şekilde yorumlanabilmektedir. Bu nedenle diğer unsurların da anlamlarına bakılması önem arz etmektedir.

Gökyüzünde bulunan bulutların her biri oldukça ilginç bir yapıya sahipken aynı zamanda pek bilinmeyen özelikleri de vardır. Mesela orta büyüklükteki bir bulutun içinde yaklaşık 6 milyon kg su bulunur. Bu tonlarca ağırlıkta su anlamına gelir. Buna rağmen bu su tepemizden aşağıya inmez, yağmur yağdığında da tane tane düşerek bizlere zarar vermez.

Bulutların şekli, hacmi birbirinden farklıdır; çünkü oluşurken maruz kaldıkları basınç, hava akımları ve sıcaklık gibi faktörler birbirinin aynı değildir. Bu da her seferinde diğerine benzemeyen bulutların oluşmasını sağlar.

Yeryüzünde buharlaşan su minik damlarlar halinde gökyüzüne çıkar ve burada soğuyarak gaz haline geçerek bulutları meydan getirir. Bir damla yağmurda buharlaşan milyonlarca su taneciği vardır. Bulutların tonlarca su taşımasına rağmen havda kalmasının sebebi bu su taneciklerinin küçüklüğüdür.

Bulutların içindeki su tanecikler havadan hafif olduğu için bulutlar asılı kalır. Yağmur yağdığında bulutların kaybolmama sebebi ise su taneciklerinin oluşumunun halen devam etmesidir.

Su tanecikleri ince haldeyken ışığı yansıtarak bulutların beyaz görünmesine sebep olur. Daha sonra ağırlaşıp yağmurun yağmaya yakın olduğu zamanlarda gri görünmesinin sebebi ise kalınlaşması ve ışık geçirgenliğinin azalmasıdır.

Bulutların altının düz olmasının sebebi bu kısımlarda biriktirilen su tanecik miktarının aynı olmasıdır. Üst tarafta ise su damlasının oluşumu sürmektedir ve ısı farkı daha fazladır. Bu yüzden bu bölümleri daha kıvrımlı olarak algılarız.