Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Rüya sahibi için hayırlara vesile olacağına, ferah ve esenliğe kavuşacağına delalet eder ve manevi halinin feraha ve esenliğe ereceğine, sıkıntılarından arınmasına işaret eder. Rüyada yağmur yağmasının anlamı hane içinde hayır ve rızkın, bolluk ve bereketin artacağına delalet eder.Rüyada yağmur görmek, iş hayatında makam ve mertebeye yükseleceğine, özel hayatında beklenmedik sürprizler ile karşılaşacağına delalet eder. Rüyada yağmur yağmasını görmek bazı yorumculara göre, huzur, mutluluk, ümit ve sevinç olarak kabul edilir. Rüyada yağmur yağması dini anlamı, rüyayı gören kişinin iyi ahlaklı, güzel amel işleyen bir kul olduğuna, hane içinde hürmet ve saygınlık gören bir kişi olduğuna delalet eder.

Rüyada sağanak yağmur yağdığını görmek, hayırsız olaylara ve musibete bulaşmaya yorulur. Kişinin evlatlarından yana yüzünün gülmeyeceğine, aile ilişkilerinin git gide kötü bir hal almasına ve büyük tartışmalara delalet eder. Hane içinde sağlık sorunlarının baş göstereceğine, bu süreçte hem psikolojik hem de maddi açıdan zarar görüleceğine işaret eder. çok yağmur yağması sembolü yağan yağmurun durumuna göre değişir. Örneğin rüyada görülen çok yağmur zarar veriyor ise bu kişinin çevrede yaşanan olaylardan son derece etkilenerek psikolojik sıkıntı içine düşeceğine yorumlanır. Rüyada çok yağmur yağması bazen de nasibin ve kısmetin oluk oluk akarak kısa zaman da servet sahibi olunacağına işaret edilir.

Rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek, şiddetli yağmur rüyası gören kişinin rüyasına göre anlam taşır. Rüyasında şiddetli yağmurun bir yere zarar verdiğini gören kimse, yaşayacağı sorunlar karşısında büyük sıkıntılar içine düşerek maddi zorluklar yaşar. Rüyada görülen şiddetli yağmur zarar vermiyor ise bu kişinin olayları büyüterek hem kendisine hem de sevdiklerine zarar vereceğine işaret eder.Rüyada yağmur yağması ve şimşek çakması, rüya sahibinin hayatını mutsuz kılacak kimselerin varlığına işaret eden bu rüya kişinin mutsuz olmasına sebep verecek olayların içine düşerek hayatını renksiz hale getireceğine yorumlanır. Rüyada yağmur yağması ve şimşek çakması bazen de yapılan uzun vadeli yatırımlara, kazançların doğru yönde değerli kılınmasına ifade edilir.

Rüyada yağmur yağması, kişinin içinde bulunduğu sıkıntıyı atacağına ve ruh halinin feraha ermesine delalet eder. Rüyada yağmur yağmasını gören kimse, aile hayatının rahata ermesine veya iş hayatında mertebe yükselmesi anlamına gelir.Rüyada yağmurda ıslanmak, güzel ve hayırlı olan bu rüya Allah’ın rahmetine ve bereketine nail olmaya, hayırlı kazançlar elde etmeye, rızk kapılarını aralamaya yorumlanır. Rüyasında yağmurda ıslandığını gören kimse, üstüne yağan rahmet ile tüm sıkıntılarından kurtularak esenliğe ve rahata kavuşur.

Rüyada yağmur suyu ile abdest almak, kişinin ahiret hayatı, dini ve dünyevi işlerinin doğru yolda gitmesine delalet eder. Rüyada yağmur suyu ile abdest alan kimse, dünya ve ahiret hayatında doğru bir din ve ahlaka şöhret kazanmasına işarettir.

Rüyada yağmur bulutu görmek, iş hayatını ve aile hayatını ele alan bu rüya kişinin nasibini yüksek kılmasına vesile olacak işlerin içine girerek kısa zaman da büyük başarılara imza atacağına yorumlanır. Rüyasında yağmur bulutu gören kimse, birlik ve beraberliği sağlam, güçlü iradeye sahip aileye sahip olup tüm sıkıntılarından kolaylıkla sıyrılır. Rüyada görülen yağmur bulutu sembolü bazen de uzun yolculuğa çıkmaya, başarılı iş hayatına, elde ki kazancın artmasına ifade edilir.

Rüyada yağmur yağdığını görmek, rüya sahibinin uzun zamandır beklediği hayırlı haberin geleceğine ve sıkıntılarından arınıp feraha çıkmasına delalet eder. Rüyada yağmur yağdığını gören kimse, işlerinin düzene gireceğine ve uzun zamandır konuşmadığı yakınları ile bir araya geleceğine işaret eder.

Rüyada yağmurda yürümek, rüya sahibinin son zamanlarda yaşadığı maddi ve manevi sıkıntıları tez zamanda atlatacağına, ve sağlık sorunları var ise eğer Allah”ın izni ile şifa bulacağına eski sağlığına kavuşacağına delalet eder. Rüyada yağmurda yürüyen kimse, endişe ve korku dolu günleri ardında bırakacağına huzur ve ferahlığa ereceğine rivayet edilir.

Rüyada yağmurun üstüne yağmasını gören bir kimse dert ve kedere uğramayacağına eski neşeli ve güzel günlerine kavuşacağına işaret eder. Rüyada yağmurun üstüne yağmasını gören kimsenin, tuttuğu dileklerin kabul olacağına ve kısmetinin açılacağına delalet eder.

Rüyada sağanak yağmur yağması, hayırla yorumlanmaz. Kişinin maddi ve manevi sıkıntıya gireceğine işarettir. Rüyada sağanak yağmur yağmasını gören kimse, maddi ve manevi zarara uğrayacağına, işlerinin kötüye gitmesine yorumlanır.

Rüyada sağanak yağmur görmek, rüya sahibi için haneye girecek olan bolluk ve berekete, mutluluk, afiyete, bol rızk kısmet ve helal kazanca işaret eder. Rüyada sağanak yağmur gören kimse, kısmetinin açılacağına, işlerinin düzene gireceğine ve ailesi ile mutlu bir ömür geçireceği anlamına gelir.

Rüyada yağmur duası etmek, kişinin ettiği duaların kabul olacağı ve yaşadığı sıkıntılardan feraha çıkması anlamına gelir. Rüyada yağmur duası eden kimse, yaptığı hataları fark edip, Allah”a tövbe etmesine ve sıkıntılarından arınmasına delalet eder. Rüyada yağmur yağdığını görmek, helal kazanç sağlamaya, doğru yoldan ayrılmamaya, size sunulan hayatı güzellikleriyle yaşamaya ifade edilir.

Rüyada evin içinde yağmur yağması, haneye bolluk bereket gelmesine, kişilerin birbirlerine olan bağlılığına, hanede yakın zaman da evlilik gibi hayırlı haberin alınacağına yorumlanır. Rüyasında evin içinde yağmur yağması gören kimse, bol kazanca sahip olup kısa zaman da tüm sıkıntılarından kurtulur.

Rüyada yağmur yağarken yağmur görmek, kişinin yaşadığı sıkıntılarından arınıp feraha çıkmasına ve hayırlı haber almasına delalet eder. rüyada yağmur yağarken yağmur gören kimse, yakın zamanda beklediği habere sevinip mutlu olacağı ve feraha kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada siyah yağmur görmek, yakın zamanda sıkıntı veya sağlık problemi yaşayacağınız anlamına gelir. Rüyada siyah yağmur gören kimse, sağlığının bozulacağı, maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağı sonrasın da feraha kavuşacağına delalet eder.

Rüyada yağmurun sadece bir yere yağması, rüyada yağmurun tek noktaya yağdığını görmek iki şekilde yorumlanır. o kişiye bolluk, bereket, ve huzur getireceğini, diğer anlamı ise kişiye kötülük, sıkıntı, aile ve iş hayatının bozulması anlamına gelir. Rüyada yağmurun sadece bir yere yağmasını gören kimse, sıkıntılarından arınıp bolluk, bereket ve mutlu adım atacağına işarettir.

Rüyada rüzgarla birlikte yağmur görmek, yaptığı işi helal yollardan kazanması anlamına gelir. Rüyada rüzgarla birlikte yağmur gören kimse, yaşadığı problemli hayattan arınıp ferah ve sıkıntısız günler geçirmenize delalet eder.

Rüyada yağmur suyuna dokunmak, kişi korkuyor ve çekiniyorsa o konu ile ilgili rahata ve huzura kavuşur. Rüyada yağmur suyuna dokunan kimse, sıkıntılarından ve hastalıktan kurtulur, maddi feraha kavuşmasına delalet eder.

Rüyada yağmur altında kalmak, beklenen müjdeli bir haberin geleceğine kısmetli ve bereketli olacağına delalet eder. Rüyada yağmur altında yürüyen kimse, rüya sahibinin hayırlı, güzel, gönül rahatlığı, ve sıkıntılarından kurtulması anlamına gelir.

Rüyada güneşle beraber yağmur görmek, uzun zamandır beklenen müjdeli haberin gelmesi ve mutluluk gözyaşı dökeceğinize işarettir. Rüyada güneşle beraber yağmur gören kimse, özel hayatınızda beklenen teklifi almanıza ve mutluluk göz yaşı dökmeniz anlamına gelir.

Rüyada bir mahalleye şiddetli yağmurun yağması, o bölgede yasanacak kötülük, iftira ve belaya işaret eder. Rüyada bir mahalleye şiddetli yağmurun yağmasını gören kimse, basına gelecek fitne, bela, ve kötülükten zarar gelmesine delalet eder.

Rüyada yağmurun çiselemesi, tez zamanda sıkıntılarından veya hastalığından arınması anlamına gelir. Rüyada yağmurun çiselemesini gören kimse, çeşitli problemlerinden veya sıkıntılarından kurtulup feraha etmesi anlamına gelir.

Rüyada bulanık yağmur yağması, kişiye gelecek bela, kötülük, iftira, musibet veya kötü haberi alacağı anlamına gelir.

Rüyada bulanık yağmur gören kimse, başından geçecek kötü olaylardan üzülmesine ve günah işlemesi anlamına gelir.

Rüyada yağmurun yavaş yağması, kişinin ahlakının iyi olduğuna ve çevresinde sevilen birisi olduğuna delalet eder. Rüyada yağmurun yavaş yağmasını gören kimse, maddi ve manevi tüm sıkıntılarından arınıp feraha çıkacağına işarettir.

Rüyada yağmurun altında şarkı söylemek, hayırlı eşe ve şöhrete kavuşacağını delalet eder. Rüyada yağmurun altında şarkı söyleyen kimse, yakın zamanda meşhur biri olup doğru adımlar atarak hayırlı bir eşe işarettir.

Rüyada yağmurdan dolayı sel akması, yakın zamanda çevrenizdekilere kötülük, iftira, sıkıntı yaşayacağı anlamına gelir. Rüyada yağmurdan dolayı sel akmasını gören kimse, aile veya iş hayatında ciddi sıkıntıları yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada yağmurda yürüdüğünü görmek, uzun zamandır çekilen dertlerin biteceğine ve Allah’ın desteğiyle kişinin şansının hep yaver gideceğine delalet eder. İyi kula, inanç sahibi ve Allah korkusuna yorumlanır. Kişinin kısmetinin açılarak epeydir durgun olan işlerinin açılmasına, sıkıntılı günlerin geride kalmasına ve ailesiyle arasının eskisinden daha da iyi olmasına yorulur.

Rüyada yağmurda ıslandığını görmek, evine ekmek götürmeye ve bereketin artmasına yorulur. Kişinin iş değişikliği yapacağına, mevkisinin yükseleceğine ve gelirini arttıracağına yorumlanır. Yaptığı işlerde muhteşem başarılar elde ederek, iş çevresi tarafından tanınan biri olacağına ve evine adeta bereket yağayacağına işaret eder. Genel olarak hayırlı, kısmetli ve bereketli gelişmelere delalet eder.

Rüyada yağmurun çiselediğini görmek, kişinin isteklerinin zor da olsa yavaş yavaş gerçekleşeceğine ve çektiği cefalardan kurtulacağına delalet eder. Sorunlarla yüzleşmeye ve problemleri bir bir çözmeye yorumlanır. Yağmurun evinin üstüne çiselediğini görmek ise eve bereket yağacağına ve büyük bir hayır işleneceğine delalet eder.

Rüyada yağmurun çok hızlı ve şiddetli yağdığını görmek; felaketlere, yaşanacak olumsuz olaylara işaret eder. Ayrılıklara, aile içi sorunlara ve yoksulluğa yorulur.

Rüyada yavaş yağan yağmur görmek; toplum içinde saygı duyulan ve bilge kimseye delalet eder. Herkesin yardımına bahane uydurmadan koşan, kendi derdi gibi dert eden ve çözüm üreten güçlü kişiliğe yorulur. Ayrıca hayır duası almaya, büyük sevap işlemeye yorumlanmaktadır.

Rüyada yağmur duası görmek, geçmişte yapılan hatalardan kişinin pişmanlık duymasına ve tövbe etmesine yorulur. Allah yolundan bir daha sapmayacağına, inancının artmasına ve dini vazifelerini yerine getirmeye işaret eder.

Rüyada yağmurla beraber şimşek görmek o kişinin gizli olan bazı sırlara ereceğine yorumlanır. Rüya sahibi çevresindeki bir kişinin gizli bir sırrına vakıf olabilir. Bazı âlimler rüyada şimşek görmenin rüya sahibine gelecek bir habere yorumlanabileceğini söylerler.

Yağmur ve şimşek ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesine, kayıp bir kimsenin bulunmasına, rızkın yenilenmesine, şiddet ortamından kurtulmaya işaret eder. Rüyada şimşeğin kendi üzerine isabet ettiğini gören kimseye, başkası tarafından bir iyilik yapılacağı yorumu yapılır. Bu kişi zorda olduğunda kendisine yardım eli uzatan iyi bir dost sahibidir. Bazı durumlarda şimşek çaktığını görmek şiddetli bir korkunun işaretçisidir.

Rüyada evin içinde şimşek çakması hayırlara yorumlanır. Karanlık bir yerde şimşek çaktığını görmek keder veren durumların ortadan kalkacağına işaret eder. Rüyada gök gürültüsü bazı durumlarda hayra yorulur bazı durumlarda ise kötü olayların başlayacağının işaretidir. Gök gürültüsü hastaların şifa bulacağına da yorumlanır.

Rüyada gök gürlemesi duymak birilerine verilmiş sözleri de temsil etmektedir. Bu sözlerin yerine getirilmesi gerekir. Gök gürlemesi duymak, şimşek çaktığını ve yağmurun yağdığını görmek yolculuk halindeki kişi için yolculuğunda çok sıkıntı çekeceği anlamına gelir.

Rüyada yağmurun kan veya taş şeklinde yağdığını görmek azaba delalet eder. Yağmurun kan veya toprak şeklinde yağdığını görmek ise o ülkede zulüm kar bir idarecinin olduğunu gösterebilir. Bazı rüya tabircilerine göre yağmurun toprak şeklinde yağdığını görmek o ülkede ucuzluk olacağına, enflasyonun düşebileceğine işaret eder. Rüyada yağmurun bal şeklinde yağması tüm insanlar için hayra delalet etmektedir.

Rüyada yağmur meyve şeklinde yağarsa, rüya sahibinin ülkesindeki tüm halk bolluk ve berekete nail olur, ülkenin ekonomisi düzelir şeklinde yorumlanır. Yağan yağmur süt halinde gökten geliyorsa bu durumda yine ülkenin refaha kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada yağmurun yağ gibi yağdığını da görmek ülkede zenginliğin, refah seviyesinin artmasına delalet eder. Rüyada yağmurun yiyecek şeklinde yağması ülkenin adil, güvenilir, emin, işini doğru yapan bir idarecisi olacağına da işaret etmektedir.

Rüyada yağmurun sıcak halde yağıyor olması afet ve balaya işaret eder. Yağmur yerine ateş yağdığını görmek fitneliğe, kan dökülmesine işaret eder. Yağmur çok şiddetli, dolu şeklinde yağarsa o bölgede afet olabileceğine işaret eder.

Yağmurun kavun veya karpuz şeklinde yağması bulaşıcı bir hastalığın baş göstereceğine yorumlanır. Rüyada yağmur şeklinde kılıç yağması ise o ülkede savaş çıkabileceğine veya düşmanlıklar gelişeceğine işaret eder.

Rüyada Yağmur Suyundan İçmek Veya Yağmur Suyuyla yıkanmak ne anlama gelir?

Rüyada temiz ve berrak bir yağmur suyunu içtiğini gören rüya sahibine hayırlı kapılar açılacaktır şeklinde tabir edilir. Rüyada içilen yağmur suyu bulanık ve kirli ise rüya sahibinin içtiği su nispetince hastalanacağı tabir edilir.

Rüyada Yağmur Suyu İle Abdest Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yağmur suyu ile abdest almak, rüya sahibinin ahlakı ile alakalı bir rüyadır. Yağmur suyu ile abdest aldığını gören kişi doğru, güzel ahlaklı, saygıdeğer, yardımsever, Allah rızası için muhtaçlara elinden geldiği derecede yardımcı olan, dini vecibelerini yerine getirmeye çalışan bir kişidir şeklinde yorumlanabilir.

Rüyasında yağmur suyu ile abdest aldığını gören kişi şayet Müslüman değilse, Müslüman olur diyen âlimler mevcuttur. Yağmur suyu ile abdest alan kişi Müslüman ancak, haram işlerle uğraşan, kötü alışkanlıkları olan biri ise; tövbekâr olacağına dair yorum yapılır.

Rüyada üzerindeki necaseti yağmur suyu ile temizlediğini görmek rüya sahibinin kötü alışkanlıklarından, bağımlılıklarından vazgeçerek tövbe edeceğine delalettir.

Rüyasında yağmurun bir anda bastırması sonucu kendini kurtaramadan ıslandığını gören rüya sahibi için dar gününde yardım alacağı, bereket kapılarının açık olacağı şeklinde yorum yapılır. Yağan yağmurun altında bile isteye ıslandığını görmek rüya sahibine bir müjde verileceğine işaret eder.

Çiseleyen yağmurun altında kendi isteğiyle yürüdüğünü görmek ve rüyada bu durumdan zevk almak, rüyayı gören kişinin çok mutlu olacağı bir haber alacağına, aile içinde sevilen, sayılan biri olduğuna, eş ve çocuklarıyla aralarında bir problem olmadığına da işaret eder.

Rüyada yağmurun altında mutlu bir şekilde yürüyor olmak bu kişinin dünya dertleriyle dertlenmeyip, her şartta ve ortamda mutlu olmayı bilen bir kişi olduğunu da gösterir.

Rüyada çok fazla yağan ve insanlara ve ekinlere zarar veren yağmur görmek; üzüntüye, kedere, kötü haberler alınacağına delalet eder. Rüyada belirli bir yere zarar verecek kadar şiddetli yağmur yağdığını görmek; rüya sahibinin harama el uzatmasına, haram işle uğraşmasına veya tüccar ise işyerindeki tartı ve ölçülerde hile yapmasına işaret etmektedir.

Yağmurun her taraftan şiddetle yağıp sele dönüştüğünü ve bu selin çevredeki ağaçlara evlere zarar verdiğini görmek; o bölge için hayırlı olmayan durumların gelişeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada yağmurun yavaş yavaş, zarar vermeden çiselediğini görmek; rüya sahibi için veya yağmurun yağdığı bölge için bolluk, bereket ve zenginliğin olacağına delalettir. Rüyada yağmurun eve veya evin içinde zarar vermeden yağdığını görmek, o hanede mutluluğun, bolluğun, dünya malının artacağına delalettir. Borçların kolay ödeneceğine, sıkıntılı günlerin biteceğine, geçim sıkıntısı yaşanmayacağına, mutlu beraberliklerin yaşanabileceğine de işaret eder.

Rüya sahibi rüyasında evine yağan yağmurdan rahatsızlık hissediyorsa bu durum o hanede sevilen bir eşyanın çalınacağına veya kaybolacağına işaret eder. Ev halkı kaybolan bu eşya için çok üzülebilir şeklinde yorum yapılır. Yağmurun her yere yavaşça ve zarar vermeden yağdığını görmek; o şehirde veya bölgede, bolluk ve bereketin artacağına, ekinlerin bollaşacağına, ticaretin, alışverişin artış göstereceğine yorumlanır.

Yavaşça yağan yağmurun ardından güneş açması da birtakım sorunların, üzüntülü durumların yaşanmasından sonra feraha çıkılacağının işaretidir.

Rüyada yalnızca bir yere yağmur yağdığını görmek; rüya sahibinin sevdiği bir eşyasını kaybetmesine delalet eder. Rüya sahibi bu kaybından dolayı çok üzülüp kederlenebilir.

Rüyada belli bir yere zarar verecek kadar sert yağan yağmur; rüya sahibinin haram işle uğraşmasına, tartı ve ölçülerde hile yapmasına delalet eder.

Rüyada zarar vermeden her tarafa yağmur yağdığını görmek; refaha kavuşulacağına, su kaynaklarının artmasına işaret eder. Rüyada yağmurun her tarafa yağdığını görmek; rüya sahibin dileklerinin gerçekleşmesine, çok istediği ancak olması yönünde ümidini yitirdiği bir isteğinin kabul olacağına, berekete ve bolluğa kavuşacağına ve dünya malı elde edeceğine delalet eder. Rüyada tüm bir şehrin üzerine yağmur yağdığını görmek; o şehirde bolluk ve bereketin hâsıl olacağına işarettir.

Rüyada yağmur görmek; bolluğa, berekete, rızkın bolluğuna delalet eder. Çok fazla yağan ve zarar veren yağmur görmek; üzüntüye, kedere, kötü haberler alınacağına delalet eder. Rüyada yağan yağmur kimseye ve ekinlere zarar verecek kadar çok değilse bolluk ve berekete işaret eder. Bu yağmurda hayır ve bereket vardır şeklinde tabir edilir.

Bazı durumlarda rüyada yağmur görmek korkuların gün yüzüne çıkmasına, korkulanla yüzleş ileceğine de işaret eder. Bazen de rüyada yağan yağmur; başkasına verilmiş sözü veya sözleri temsil eder. Yolculuktayken rüyada yağmur yağdığını görmek; rüya sahibinin bu yolculuktan geri kalacağına delalet eder.

Rüyada zararsız ve az yağan yağmur görmek; kişinin düşmanıyla anlaşma yapacağına, zulme uğramış bir şahsın yardım istemesine ve bu kişiye rüya sahibinin yardım etmesine delalet eder. Yağmur sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.