Rüyada Tutsak Olmak Görmek

Rüyada Tutsak Olmak Sıkıntılı ve kederli bir dönemin başlayacağına delalet eder. Rüya sahibi sorunlarına çözüm bulamayacak ve hareketlerinin kısıtlanacağına ve istediklerini yapmasına engel olunacağına işaret eder. Kişi rüyada alıkonulan birkaç tutsak görürse; çevresindeki bazı kişilerin hallerine üzülecek demektir. Tutsaklıktan kaçan ve kurtulan bir kimse ise; derdi ve tasası kalmayacak demektir.

Rüyada Esir Düşmek
Rüya gören için hayırlı bir rüya değildir. Yaşamında musibetlerle karşılaşacağına ve zorluklar çekeceğine delalet eder. Kişi rüyada esir düştüğünü görürse; kötü bir dönem geçirecektir. Aynı zamanda rüya sahibi aile yaşantısının kötü olacağına ve huzursuzluklar yaşanacağına da delalet eder.

Rüyada Tutsak Alındığını Görmek
Düşlerinde tutsak olarak alıkonulduğunu gören bir kimse; ihanetten muzdarip olacak demektir. Bu kişi tutsaklıktan kurtulamaz ise; talihsizlik ve zararlar yaşayacak demektir. Kişi rüyasında birisini tutsak aldığını görürse; sosyal mevkisi kendisinden daha alt seviyede olan kişiler ile dostluk ve arkadaşlık kuracak demektir. Genç bir kadın düşlerinde birileri tarafından tutsak edildiğini görürse; kendisini çok kıskanan bir kocası olacak ya da dengesiz hareketlerinden dolayı çevresi tarafından hiç sevilmeyen ve değer verilmeyen bir kişi olacak demektir.

Rüyada Tutsak Görmek
Bu rüya hürriyetin sembolüdür. Kişi rüyasında tutsak alındığını görürse; sevmediği ve değer vermediği bir işten ayrılacak demektir. Tutsak edilen kişiyi bırakmak ise; rüya sahibinin sevdiği bir işte çalışacağını ifade eder. Rüyada düşmana esir düşerek tutsak edildiğini görmek; iş hayatında ortak çalışmalar yürütecek demektir. Ortak olan kişiler rüyada birilerini tutsak ettiğini görürse; iş yaşamında anlaşmazlıklar yaşayacaklar ve ortaklıkları bozulacak demektir.