Rüyada Turşu Görmek

Rüyada turşu görmek, aslında çok olumsuz ya da çok olumlu anlamlar veren bir rüya değildir. Fakat yine de rüyada turşu görmek rüyası iyi anlamlar ifade etmez. Çok karşılaşılmayan bir rüyadır. Bu nedenle rüyasında özellikle turşu gören insanlar çok farklı şekillerde tabirler okurlar ve okudukları tabirleri değerlendirerek rüyalarından bir anlam çıkarmaya çalışırlar. Aslında bu oldukça doğru bir harekettir. Öyle ki gördüğü rüyadan etkilendiği için rüyasının anlamını bilmediği için günlerce sıkılan insanlar vardır. Bu insanlar aslında rüyalarının anlamlarına bakarak rüyalarını anlamlandırdıklarında çok da çok daha rahatlayacaklardır.

Bu nedenle rüyada turşu görmek rüyasını da kesinlikle anlamını öğrenmeden kötüye yorumlama malısınız. Rüya tabirleri eski zamanlardan bu günlere kadar gelmiş olan ve bu süreçte birçok değişikliklere uğramış yazılardır. Ayrıca bu tabirler direk olarak sadece birer yorum olduğu için kesin gerçekleşecektir diye bir şey söylenemez. Bu durumun yanı sıra her görülen rüyanın bir anlamı olacak diye bir şey yoktur. Çünkü rüyada turşu görmek rüyası da dahil, bu rüyalar birçok zaman kişinin gündelik olarak yaşadıkları olaylardan ibaret olabilir. Öyle ki gördüğünüz rüya yaşadığınız bir olaydan etkilendiğinizi gösterebilir. Şimdi rüya tabilerine göre rüyada turşu görmek rüyasına bir göz atalım.

İslamı rüya tabirlerine göre bu rüya, şöyle tabir edilmiştir;
Rüyada turşu gören kişi daha çok hayattan beklentileri arasında olan en önemli şeylerden birini elde edememesi nedeni ile büyük bir şok yaşayabilir. Bu nedenle eğer sizlerde bu gibi bir rüya görmüşseniz son zamanlarda gerçekleşeceğine çok inandığınız şeylere çok körü körüne bağlanmayın ve bu durumun gerçekleşmeme ihtimalini de ele alın. Böylece beklentiniz gerçekleşmese bile bu durum sizler şok etmeyecektir. Eğer sizlerde rüyanızda turşuyu yemek yerine sadece gördüyseniz kurduğunuz hayallere çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kişiler ne kadar hayal kurarsa kursunlar, bu rüyanın en büyük anlamı kişilerin kurduğu hayallerin çok sağlam olmadığıdır.

Bu durumda hayalleriniz gözden geçirerek onları sonucu aynı olacak şekilde daha farklı olarak şekillendirebilirsiniz. Rüyada turşu görmek rüyasını gören insanların aslında yaşadıkları olaylara çok genel olarak bakılmalıdır. Çünkü bu rüyayı gören kişi ilk zamanlar mutluyken, zaman geçtikçe bu mutluluğu azalacak ve eski halinin tam tersine biraz daha mutsuz olacaktır. Eğer sizlerde rüyanızda turşu gördüyseniz aldığınız kararlara ya da çevrenizdeki insanlar çok fevri davranmamaya özen gösterin. Kurduğunuz hayallerin yere basan bir hayal olmasına özen gösterin. Birçok gerçekleşmeyecek hayalden uzak durun. Böylece rüyanın anlamı olan durumların meydana gelmesi ile bile çok fazla etkilenmezsiniz.

Modern rüya tabirlerine göre bu rüya şöyle tabir edilmiştir;
Aslında modern rüya tabirlerine göre de rüyada turşu görmek rüyasının anlamı İslami olarak bu rüyaya yapılan yorumlamadan çok farklı değildir. Çünkü bu rüya tabirinde de kişilerin istedikleri en büyük şeylerin gerçekleşmeyeceğine ve kişilerin bu durumdan çok büyük hayal kırıklığı ile karşılaşacağına işaret eder. Bu durumda kişinin yapması gereken en önemli şey tabi ki kurduğu hayallere ve uğraştığı uğraşlara özen göstermesidir. Kişinin ileri ki zamanlarda karşılaşacağı olumsuzluklara hazırlıklı olması onu çok büyük hayal kırıklığı ile karşılaştırmayacaktır. Rüyada turşu görmek rüyası, genel olarak olumsuz bir şekilde yorumlanmıştır. Bu nedenle sizlerde olumsuz düşünmeden rüyalarınızı kendi içinizde olumlu bir şekilde yorumlayın.

Rüyada turşu yemek, rüyayı gören kimsenin tatsız konulara şahit olacağına delalettir. Kişinin hane içerisinde yer alan bir konu üzerine üzüntü duyması şeklinde de yorumlanabilen bu rüya, pek çok rüya alimi tarafından kulağa gelecek olan kötü konuşmalar ve dedikodular şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca, kişi üçüncü bir şahıs olarak da bazı kötü olaylara şahit olabilir ve bu olaylardan ötürü büyük rahatsızlık duyabilir.

Rüyada turşu bidonu görmek, rüyayı gören kişinin özellikle hane içerisinde bir düşmanı olduğuna delalet eder. Kişinin yakın çevresinde ya da hanesinde dost gibi görünen fakat her durumda kötülük için fırsat kollayan kişilerin varlığına yorumlanmaktadır.

Rüyada turşu suyu görmek, rüyayı gören kişinin sağlıkla ilgili bazı sıkıntılarının olacağına yorumlanır. Ayrıca, sadece rüyayı gören kişinin değil, bu kişinin yakın çevresinden de bazı olumsuz sağlık haberleri alarak üzüleceğine yorumlanmaktadır. Olumsuz olarak nitelendirilen bu rüya, genel olarak sağlık ve sıhhatle ilgili durumları simgelemektedir.

Rüyada turşu fıçısı görmek, rüyayı gören kişinin yanlış kişilerle birliktelik kuracağına, dost gibi görünen düşmanlarla işbirliği yapacağına delalet eder. Bekar olan kişinin bu rüyayı görmesi pek hayırlı olmayan evliliğe ya da kısmete delalet ederken, evli kişinin bu rüyayı görmesi işle ilgili kötü ortaklıklara yorumlanmaktadır.

Rüyada turşu dökmek, rüyayı gören kişinin yakın zamanda çevresindeki düşmanlardan haberdar olarak onlarla ilişkisini sonlandıracağına delalet eder. Düşmanlardan uzaklaşan kişi zamanla berekete ve ruhen huzura kavuşacaktır şeklinde rüya tabir olur.

Rüyada turşu satmak, bilerek ya da bilmeden başkalarının hakkına girmek, sıkıntıya yol açmak şeklinde yorumlanır. Bir olay ya da işle ilgili rüyayı gören kişinin yapacağı girişimin başka kişilerin hayatını olumsuz etkileyeceğine delalet eder. Yapılan yanlış ve günah işlere tabir olur.

Rüyada turşu kurmak, rüyayı gören kişinin yeni yapacağı girişimlerde hüsrana uğramasına delalet eder. Rüya yeni bir iş ya da evlilik gibi kişinin hayatını etkileyen bir olaydan zararlı çıkmaya, büyük üzüntü duymaya yorumlanır.