Rüyada Siyah Yılanlar Görmek

Rüyada siyah yılan görmek düşman anlamına gelmekte olup aynı zamanda rüya sahibine bir uyarı olarak nitelendirilir. Rüyada büyük siyah yılan görmek özellikle kobra ve engerek gibi en zehirli yılan çeşitlerini görmek çok tehlikeli düşmana işarettir. Rüyada kocaman siyah yılan görmek hastalık ve dert çekileceği anlamı taşır.Rüyada Siyah Yılan Görmek, Cafer-i Sâdık (r.a) hazretlerine göre saltanat, devlet, ölüm, sel, eş, evlat, emirlik, geçim, gizli düşmanlık, selamet şeklinde tabir edilmektedir. Aynı zamanda koyu renkli yılan görmek, ailesel anlamda olumsuzluklar, vicdan azabı, rüya sahibinin eşiyle alakalı şüpheler hissetmesi şeklinde yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) buyuruyor ki; rüya sahibinin çektiği sıkıntıların düşlerine girmesi, dertlerine derman aramasıdır.

Rüyada Yavru Siyah Yılan Görmek
Rüyada yavru siyah yılan görmek, güçsüz, kudretsiz bir düşman tarafından gözetlenmesine işaret eder. Rüyada siyah yılan yavrusu görmek, aynı zamanda bu kişinin rüya sahibini zarara uğratmaya çalıştığına yorumlanır. Rüyada görülen yavru siyah yılanı, bazı rüya Alimleri bu rüyanın anlamını, boyu kısa ve yaşı küçük bir düşmanın varlığına yorumlanır. Rüya sahibine zarar geleceği şeklinde tabir etmektedir.

Rüyada Siyah Yılandan Kaçmak
Rüyada siyah yılandan kaçmak, bazı âlimlere göre, rüya sahibinin düşmanlarına karşı zafer kazanacağına, olumsuzluklardan kurtulacağına, kötülüklerden arınacağı şeklinde yorumlanırken bazı âlimler için rüyayı gören kişilerin özellikle iş hayatında başarılı bir dönem yaşayacağına, şansının artacağına, malvarlığında artış olacağına, kişinin yüksek bir mevkie ulaşacağına, maddi yönden büyük kazançlar elde edeceği şeklinde açıklanır.

Rüyada Siyah Yılan Öldürmek
Rüyada siyah yılan öldürmek, düşmanlara karşı galip gelineceğine, kötülük yapanlara karşı üstünlük kurulacağına delalet eder. Kötü niyetli kişilerin planlarının alt üst olup uzaklaşacaklarına, yakın bir akrabadan ya da dosttan gelebilecek her türlü kötülüğün önleneceğine, sorunların biteceğine yorumlanır. Rüyada siyah yılan öldürdüğünü görmek, bekar kişiler için kısmetinin açılıp evleneceğine işaret eder. Rüyada siyah yılanı öldüren birini görmek, aynı zamanda rüyayı gören kişinin yakın çevresinden biri tarafından ihanete uğramaktan kurtulacağına, problem yaşatan kişilerin yaşamdan uzaklaştırılmasına işaret etmektedir.

Rüyada Siyah Yılan Yakalamak
Rüyada siyah yılan yakalamak, rüya sahibine kastı olan düşmanların varlığına ve bu kişilerin kötülük yapmak için hazırlandıklarına işaret eder. Fakat rüyayı gören kişinin düşmanlarını alt ederek onları yeneceğine yorumlanır. Rüyada siyah yılan tutmak, ayrıca diyanet yorumuna göre, bekârlar için iş ve özel hayatlarıyla ilgili çok hayırlı durumlar olacağı şeklinde açıklanmaktadır. Rüyada siyah yılanı eve girerken yakalamak, evlenmek isteyen kişilerin bekledikleri insana kavuşacakları bir döneme girerek mutluluğu yakalayacaklarına, çoluk çocuğa karışacaklarına işarettir.

Rüyada Siyah Yılan Sokması
Rüyada siyah yılan sokması, hayıra yorulabilecek bir rüya değildir genel olarak sıkıntıya işarettir. Rüyada siyah yılan tarafından sokulmak, rüyayı gören kişinin düşmanları tarafından kötülük göreceğine, çözümsüz sorunlarla karşı karşıya geleceğine yorumlanır. Bu sıkıntılar yüzünden olumsuzluklar yaşayacağına işarettir. Rüyada siyah yılanın kendisini sokması, rüya sahibinin maddi ve manevi olmak üzere her anlamda zarara uğrayacağı, atacağı adımlara çok dikkat etmesi gerektiği, başına gelecek kötülüklere engel olamayacağı, huzurunun ve keyfinin kaçacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Siyah Yılan Isırması
Rüyada siyah yılan ısırması, rüyayı gören kişinin korkuları olduğunun ve bu korkularla yüzleşeceğinin tanımı olarak yorumlandığı gibi güvenilen kişiler tarafından ihanete uğranılacağı şeklinde de açıklanmaktadır. Rüyada siyah yılanın ısırdığını görmek, ayrıca yokluk çekileceğine, sahip olunan her şeyin yitirileceğine, yokluk yaşanılacağına işarettir.