Rüyada Siyah Balık Görmek

Rüyada Siyah Balık Görmek, rüyada siyah balık görmek renginden dolayı kötü anlamlara yorulabilir. Ancak işin için de balık olduğu için daha farklı yorumlar yapılabilir. Yani hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Çünkü kişinin balığı nasıl gördüğü, gören kişinin ruh haline göre rüya değişmektedir.

Rüyayı gören kişinin, içine düştüğü sıkıntılı durumu ortadan kaldıracak, borçlarını kapatmasına ve rahat bir nefes almasına olanak sağlayacak ama çok hayırlı olmayan ve yakın bir zamanda olmasa da ilerleyen dönemlerde rüya sahibinin başını belaya sokabilecek olan bir miktar kazanca işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, yaşayacağı büyük bir mutluluk içinde ortaya çıkacak üzüntüye ya da sıkıntıya işaret eder.

Rüyada küçük siyah balık görmek, uzun zamandan beri sıkıntı çeken rüya sahibinin, yakın bir zamanda eline geçecek olan az bir miktar parayla sıkıntısının bir kısmını gidereceğine ve kısa süre içinde olsa rahatlayacağı anlamına gelir. Rüyada siyah balık tuttuğunu görmek, rüya sahibinin, iş hayatında yaşadığı sıkıntıları atlatacak, çok büyük sorunlardan kurtulmasını sağlayacak, günden güne artan borçlarından yakın bir zamanda kurtulmasını sağlayacak, çok güzel ve hayırlı işlerin kapılarını açıp çok daha iyi işler gerçekleştirilmesine yardımcı olacak ve büyük ama biraz sıkıntılı bir işe gireceğine işaret eder.

Siyah balık yemek, yakın bir zamanda uzun yıllardır hayal ettiği şeylere kavuşmaya başlayacağına, çok mutlu ve huzurlu olacağı bir döneme girdiğine, karar verme aşamasından sonra gerçekleştireceği çalışmalardan oldukça büyük kazançlar elde edeceğine, sıkıntılarından kurtulup rahata ereceğine, aile hayatı için çok hayırlı ve güzel bir karar vererek hayırlı bir kısmetle evleneceğine ve çocuk sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada siyah balık görmek, rüyayı gören kişinin sıcak kanlı ve dost canlısı bir kişiliği olduğuna ve üst makamlara yükseleceği anlamına yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişinin olumsuz yönlerle de karşılaşacağı söylenir. Hiç istemeyeceği zavallı bir duruma düşüleceği ve bu kişinin maddi kayıplar vereceği anlamını da taşır. Bu rüyayı gören kişinin düşmanını belirleyeceği ve bu durumdan hiç memnun olmayacağı da söylenir.

Çektiği zorluklara göğüs gerip mücadele edeceği ve sonun da zafer elde edeceği anlamına gelir. Bu zorlukların ardından iyi bir hayat süreceği ve sıkıntıyla geçtiği yolların cefasını çektiği zamanların artık ödüllendirilip güç ve kuvvet sahibi olacağı ya da sağlıklı bir ömür geçireceği anlamlarına gelmektedir.

Rüyada siyah balık görmek, mal ve ganimete kavuşma anlamına da gelmektedir. Eğer bu siyah balıklar küçükse ve kaç tane gördüyseniz o kadar sayı da kötü haber alıp üzülmeniz anlamına da gelir. Balığı yediğini görmek, bu kişinin ilim ve irfan sahibi kişi olduğu anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin var olan ya da karşılaşacağı kişilerin önemli bir kişi, ganimet sahibi olacağı ya da ona sunulacak şanslar anlamlarına gelir.

Eğer bu rüyada görülen balık büyük ise bunun anlamı biriyle evleneceğinin göstergesidir. Bu kişinin çok güzel olduğu bununla birlikte çok iyi yürekli bir aileye de sahip olunacağı anlamına gelir. Görülen siyah balığı avlamak faydalı bir işe ve balık küçükse isteğinin gerçekleşeceği anlamına gelir. Eğer balıkların sayısı biliniyorsa kadına, bilinmiyorsa ganimet anlamına gelmektedir. Balık bulanık suda görülürse hiç de hayra alamet olmadığı ve kötü günlerin geleceği şiddetli zamanların olacağı anlamlarına yorumlanır.

Rüyada küçük siyah balık görmek küçük bir haramın paraya çevrileceği ve kişinin sıkıntısını gidermek için kullanacağı manasına gelmektedir. Ayrıca bazı İslam alimlerine göre bu rüya harama ya da kötü yolla kazanılan paraya göz yummak ya da ortak olmak manasına da gelmektedir. rüyada siyah balık görmek aynı zamanda yetimin hakkına girmek olarak ta tabir edilmektedir.

Rüyada büyük siyah balık görmek büyük bir haram anlamına gelmektedir. Siyah balık kötü yolla kazanılan para olup günahı büyük bir harama bulaşmak ve bundan dolayı sıkıntı yaşamaya gelmektedir. Ayrıca bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin sıkıntılarını gidermek için geçici ve kötü bir yol kullanması bir süre sonra aynı sıkıntılara misli ile yeniden karşılaşmak anlamına gelmektedir.

Rüyada siyah beyaz balık görmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayal dünyası ya da iç dünyası ile alakalı olup bu nedenle yanlışa düşülmeye yorumlanmaktadır. Ayrıca kişinin boş hayallerle sorunlarını ertelemekte olduğu ve çözüm yolu bulamadığı olarak ta tabir edilir.

Rüyada siyah balık ısırdığını görmek ne anlama gelir? Bu rüya ile kişi yaptığı yanlış işten dolayı birine zarar vereceği ve bu nedenle kişinin nefretini kazanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise bu rüya yorumu şöyle yapılır. Kişi haram iş yapan birini uyaracaktır ve bu nedenle o kişi tarafından zarara uğratılacaktır.

Rüyada siyah balık temizlediğini görmek kişinin yaptığı hatadan dolayı pişman olmasına ve bu nedenle tövbe etmesine gelmektedir.

Rüyada siyah balık öldürmek haram işe müdahale etmek ya da kabul etmemek olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada ölmüş siyah balık görmek rüyayı görenin yaptığı bir hatanın artık unutulmasına ve bu nedenle vicdan azabından kurtulmasına tabir edilir.