Rüyada Siyah Ata Binmek

Rüyada Siyah Ata Binmek, Rüyayı gören kişinin haysiyetinin, şan ve şerefinin artacağına yorumlanır. Yöneticilik, yüksek mevki, murat, güçlü üstün kişiliğe, rüya sahibinin hayırsever biri olacağına, güzel bir geleceğe, ticari kazancın yükseleceğine, kişinin zenginliğinin artmasına ve büyüklüğüne işarettir. Çabaların boşa çıkmayacağının, emeklerin karşılığını en iyi şekilde alınacağının göstergesidir.

Rüyada görülen siyah atın huysuz olması, rüyayı gören kişinin yalancı ve iki yüzlü bir kişiyle tanışacağına, bu kişiden zarara göreceğine işaret ederken eyeri olmayan bir at işlerin yolunda gitmemesine yorulur.

Rüyada görülen siyah atın öldürülmesi, rüya sahibinin para ve malının artacağı, siyah at tarafından ısırıldığını görmek çevresi tarafından itibar görüleceği anlamına gelmektedir. Rüyada görülen siyah atı satmak, rüyayı gören kişinin etrafındaki kişilerle tartışacağına, aile içinde kavgalar çıkacağına ve huzursuz bir hayata işaret eder. Rüyada birden fazla siyah at görmek, sel ve şiddetli yağmura yorumlanır. Siyah atın bir yere bağlı olması, o kişinin mutluluğunun gecikmesine, ulaşamadığı mutluluğa yorumlanır.

Rüyada görülen atın erkek olması halinde, güç kazanarak iktidar sahibi olmasına, eğer at dişi ise, evli kişiler için mal satın almaya, bekar kişiler için ise onurlu ve şeref sahibi biriyle yapılacak evliliğe yorulur. Rüyada siyah bir attan inip başka bir ata bindiğini görmek, iş değişikliğine ve ticari hayatında olumlu değişikliklere işarettir. Siyah atının çalındığını gören kimsenin sağlıklı biriyse hasta olacağına, eğer hastaysa durumunun ağırlaşacağına ya da işinde olumsuzluklar yaşayacağına yorumlanır. Atın yorulması rüya sahibinin fazla para harcayacağına, rüyasında siyah bir atı sevdiğini gören kişi tahmin bile edemediği derecelere yükselmeye ve makam sahibi olmaya işaret eder. Asaletin göstergesi olan at rüyayı gören kişiye bereketi, yolculuğu müjdeler.

İslam alimlerine göre, kişinin yakın çevresinden birinin kısa süre sonra bir mirasa konacağı ya da. İş yerinde kademe yükseleceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Kişinin çok sevdiği ve başarısı sayesinde çok sevineceği birinin başarı kazanacağına da yorulmaktadır.

Rüyada eğersiz siyah ata binmek başarı yolunda çaba sarf edildiği fakat bazı önlemler alınmadığı için arkasından büyük sıkıntılar yaşanacağı amaçlanan hedefe ulaşılamayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca kişinin fazlaca boş işlerle uğraştığı bu nedenle de önemli fırsatları kaçırdığına tabir olunur.

Rüyada siyah at koşturmak kişinin şans oyunlarına para yatırdığı anlamına gelmekte olup bazı yorumcular tarafından. Bu nedenle rüyalarında sıkça at koşusu gördükleri düşünülmektedir. Fakat bu işlerle uğraşmayanlar için işini savsaklayan ve bu nedenle çevresine zararı dokunan birine tabir edilmektedir ayrıca bazı dini yorumculara göre rüya kişinin kendi içinde halledemediği bazı sorunlarına çözüm aradığı fakat bir türlü çözemediğine de tabir edilmektedir.

Rüyada siyah ata binen birini görmek ne anlama gelir? Bu rüya çevrede boş işlerle uğraşan ya da işini fazlaca savsaklayan. Üzerine düşen görevleri yapmadığı ya da zamanında yapmadığı için çevresindeki çok sayıda insana zararı dokunan birine gelmektedir. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kötümser ve iyi düşüncelerini kalbinde barındırmayan bir kişinin rüyayı görenin yakınında olduğuna ve bu nedenle ona zarar verdiğine. Ya da evladının bu durumda olmasından dolayı endişe duyan bir anne babaya tabir edilmektedir.

Rüyada siyah yavru ata binmek kara haber getirecek bir haberciye yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre kara haber getiren kişinin aileden biri olduğu ve haberin asılsız olduğuna da tabir edilmektedir. Rüyada yavru at kısmet olarak ta yorumlanmakta olup bazı islam alimlerine göre siyah yavru at kısmet gibi görünmesine rağmen sonradan durumun değişeceği haber olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada siyah ata binip gitmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayatından tüm sıkıntıların gideceğine ve son derece huzurlu bir zamana girileceğine dalalet eder.