Rüyada Sınav Olmak

Rüyada sınav olmak rüyayı gören kişinin çalışkanlığına, iş hayatındaki başarısına ve bu başarıdan elde edeceği hayırlı kısmete delalet eder. Özellikle, rüyada sınav olduğunu gören kişi bile bile yanlış bir işe başlamış, uygun olmayan harama el uzatmış ya da başkasının nasibine göz koymuşsa, kişinin emekleri boşa gidecek, kısmeti bir anda kapanacaktır.Rüya alimlerinden olan Cafer-i Sadık (r.a) yorumuna göre ise bu rüya kazancın ve bereketin kapısının aralandığını yorumlamaktadır. Dini açıdan rüyada sınava girmek, kişinin zorlukların üstesinden gelerek, hayırlı işlerin yapılmasına vesile olacağını ifade etmektedir.

Rüyada sınava olacağı sınıfı bulamamak, zorlukla bir başarı elde etmek ya da başarıya ulaşmak için fazlaca çaba harcamak anlamında yorumlanır. Rüyayı gören kişi bir kısmetin oluşması için bazı zorluklardan geçerek, sabır göstermeli ve dileğinin gerçekleşmesi için çaba harcamalıdır. Harcanan bu çabalarla birlikte kendi kısmetini oluşturan kişi en kısa zamanda nasibini artıracak ve daha ferah işlere adım atacaktır şeklinde rüya yorumu yapılabilir.

Rüyada sınava geç kalmak, nasibi ertelemek ya da kısmetli bir işi başkasına kaptırmaya delalet eder. Bu rüyaya göre kişinin çevresindeki düşmanları nedeniyle var olan kısmet kaçırılabilir, tuzak ve hilelerle kısmet kapıları kapatılabilir. Rüyayı gören kişi sadece düşmanları tarafından değil kendisinin neden olduğu sebeplerden dolayı da kısmeti ardında bırakmak zorunda kalabilir.

Rüyada sınava girememek, rüyayı gören kişi hedeflerinde başarısız olacak ya da istediği kısmete uzanamayacak şeklinde yorumlanır. Burada önemli olan kişinin kısmeti için çaba göstermesidir. Gerekli çaba ve emeği veren kişi kısmetine erişemiyorsa daha hayırlı bir kısmeti olduğu içindir. Bu nedenle, rüyasında sınava giremediğini gören kişi bazı sebeplerden dolayı kısmetini kapatacak, fakat daha sonra en hayırlı nasipleri elde edecektir.

Rüyada sınava girmeyi unutmak, rüyayı gören kişinin hayatında zor günler yaşayacağına, sıkıntıların hanede peş peşe geleceğine delalet eder. Bu kişi özellikle iş hayatında düşmanları tarafından dedikodu ya da kötü düşüncelerle sıkıntıya düşürülecek, bir müddet hane içinde de sıkıntı yaşanacaktır.

Rüyada sınava girmek ve ağlamak, rüyayı gören kişi için oldukça hayırlı haberlerin duyulmasına delalet eder. Kişi, duyduğu bu haberle birlikte büyük bir sevince nail olacak, sevinç gözyaşı akıtacaktır. Müjdeli haberin kişiye ulaşması ile birlikte hanede uzun bir sevinç yaşanacak, kişinin kısmeti ve bereketi haneye yansıyacaktır.

Rüyada sınava yetişmek, kişinin elde etmek istediği kısmeti haneye taşımasına delalet eder. Kişi bir iş ya da eğitim başvurusu yapmışsa kısa zamanda olumlu sonuçlarla haneye gelecek, sağlıkla ilgili bir süreç içerisindeyse mutlu haberi ailesine ulaştıracaktır. Rüyasında sınava yetişen kişi hayatındaki sorunları başarı ve azimle çözüp, kısmeti elde eden kişiyi tabir etmektedir.

Rüyada sınav görmek rüya sahibinin başının sıkışmasına, zor durumda kalarak bir süre bu durumdan kurtulmaya çalışmasına delalet eder. Rüyayı gören kimse girmiş olduğu bir işten dolayı sıkıntılı günler yaşayıp bunları aşmaya çalışmaktadır.

Rüyada sınava girdiğini görmek rüyayı gören kimsenin bir işe yöneldiğini ve bu işten dolayı sıkıntılar yaşadığını ifade eder.Rüyayı gören kimse sıkıntılı günler yaşasa da bu işten mutlaka hayırla kurtulacaktır. Başka bir deyişle sınav görmek okul öncesi öğrencilerin sınava girmeden önce yaşamış olduğu hey canın rüyaya binmesidir.

Rüyada sınavda başarısız olduğunu görmek hayal kırıklığı ve gözyaşı anlamına gelir.Kişi girmiş olduğu işlerde olumsuz sonuçlarla karşılaşmıştır.bu da kişide umutsuzluk ve gözyaşı olarak görülür. Başka bir değişle rüyada sınavda başarısız olduğunu görmenin rüya sahibinde tersine çıkacağına da işarettir,Rüyada yazılı sınava girmek Rüyayı gören kişinin önünde bembeyaz bir sayfa ve yaşanılmaya değer güzellikte bir hayat var olduğunu ifade eder.Rüya sahibi geçmişte yaşadığı hayatından vazgeçip kendine yepyeni bir sayfa açmış yaşanılmaya değer güzellikler katmıştır.

Rüyada sınavda düşük not alıp ağlamak, Rüyaların %90ı psikolojiktir. Sınav öncesi görülen rüyalar heyecan, stres ve sınav sıkıntılarından görülmektedir. Rüyada düşük not alıp ağlamak sevineceğinize delalet eder. Mutlu bir haber alacağınıza ve çok istediğiniz şeyin gerçekleşeceğine ve mutlu olacağınıza işaret etmektedir. Eğer ki gerçekten sınava girecekseniz rüyanızın tersine çıkacağını ve sınavda yüksek puan alıp başarılı olacağınıza çıkar. Bir kadın rüyasında düşük not alıp ağlıyorsa iş hayatında mutsuz bir olay yaşayıp üzüleceğini büyük stresler yaşayacağına fakat sabredip ilerleyen zamanlarda istediği makama geleceğine ve iş hayatında yükseleceğine işaret eder. Sessizce kimse görmeden ağlıyorsa bir yerlerden para geleceğine bolluk ve berekettir. Başkası sınavdan düşük not alıp ağlıyorsa bu da arkadaşının sevineceği bir haber alacağına ve birlikte sevgisine ortak olarak mutlu olacağına işaret eder. Rüyada ağlamak her zaman iyiye çıkmakta ve sevineceği, başarılı olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada sınavda düşük not almak psikolojik olarak ise kişinin huzursuz bir yaşama sahip olduğuna, yaşamın tehdit altında olduğuna işarewt eder. Hayatında olumsuz şeylerin olduğuna endişe ve panik hallerinde olduğuna işaret etmektedir.