Rüyada Simit Yemek

Rüyada simit yemek, rüyayı gören kişinin kısa bir zaman içerisinde zengin olacağına ve evinin rızkının artacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin eğer ki maddi sıkıntısı var ise biteceğine ve yerine para dolu günlerin geleceğine rivayet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin hayırlı işlerde bulunacağına ve hayırsever biri olduğuna yorumlanır. Huzurun ve sakinliğin çok geçmeden rüyayı gören kişinin kapısını çalacağına ve işlerinin açılıp lüks bir yaşam sürüleceğine yorumlanır. Rüyada kendini simit yerken gören kişinin sakin bir yapısı olduğuna ve hiç kimseye zararının dokunmadığına işaret eder. Özellikle çocukları çok seven bir kişinin varlığına da yorumlanır. Öyle ki sevecen bir yapıya sahip olan rüya sahibinin herkes tarafından sevildiğine yorumlanabilir.

Rüyada simit görmek, başarılı bir kişinin varlığına işaret eder. Özellikle bu rüyayı gören kişinin ileri ki yaşamında çok başarılı olacağına ve işlerinin açılacağına yorumlanır. Eğer kişi devlet dairesinde çalışıyorsa işinden bir üst kata taşınacağına veya maaşına zam geleceğine yorumlanabilir. Bu rüya genelde maddi huzurun kısa bir zamanda geleceğine işaret eder. Parasal açıdan çok sıkıntılar çeken rüya sahibinin artık elinin bolluğa ereceğine ve çevresinde bulunan maddi sıkıntı çeken kişilere yardım edeceğine işarete der.

Rüyada simit aldığını görmek, rüya sahibinin çok fedakar biri olduğuna yorumlanır. Başkalarını üzmemek için kendini yıpratan bir kişinin varlığında yorumlanabilir. Ancak bu şekilde devam ederse rüyayı gören kişinin bir psikolojik hastalık veya durum yaşayacağına yorumlanabilir. Rüyayı gören kişinin kendine biraz zaman ayırması gerekir ve bir nebze de olsa kendini düşünmesinde fayda olacaktır. Bu rüya, rüya sahibinin etrafında dostunda çok düşmanı olan rüya sahibinin artık dostunu ve düşmanını ayırt etmesine işaret eder. Aksi halde rüyayı gören kişi her geçen gün daha da çok üzülüp kendini yıpratacaktır.

Rüyada simit yemek, bereket ve bolluk içinde geçecek günlerin habercisidir. Bu rüyayı gören kişinin parasal açıdan olan sıkıntılarının çok geçmeden biteceğine işaret eder. Eğer aile içerisinde bir tatsızlık varsa sorunların çözülüp herkesin yüzünün güleceğine yorumlanır.

Rüyada simit ikram etmek ise hayırlı işlerde bulunacağınıza yorumlanır. Eğer kenarda birikmiş paranız varsa o parayı tamamen hayır da kullanacağınıza ama çok geçmeden harcadığınız paranın iki katını elde edeceğinize işaret eder. Her kim rüyasında simit ikram ettiğini görmüş ise kısa bir zaman da manevi açıdan huzuru bulacağına ve maddi sıkıntılarının da biteceğine yorumlanır.

Eğer kişi bir başkasından simit alıyor ise birisinden borç para alacağına yorumlanabileceği gibi, görülen simidin rüyayı görenin salih amellerini yansıttığı söylenmektedir. Evli ise eşinin hayırlı bir kişiliğe sahip olduğuna, bekâr ise kendisine uyumlu birinin karşısına çıkacağına ve mutluluğu onun ile yakalayacağına delalettir. İbni Sirin (r.a) bu rüya hakkında hayırlı bir evliliğe işaret etmiştir.

Rüyada simit yemek, hayatını dolu dolu yaşanacağına, yaşamının her anının kıymetini bilmeye alamettir. Rüyayı gören insan sahip olduğu parayı biriktirir iken de harcar iken de keyfini bozmayan biridir.

Rüyada simit almak, yoksulluğun bitmesine, kişinin hep sevdiği kişiler ile yaşamasına, sevinçli olmaya, varlık içinde yaşamaya yorumlanır. Hayırlı bir çocuğa, uğraş vermeden kazanılan paraya ya da mülke, sosyal hayatta da imrenilen biri olmaya delalettir. Bir başka yorum türüne göre de yalan söyleyen akraba ile bir iş yapmaya, fakirlik görmeye işarettir.

Rüyada simit çalmak, hayatın güzel yaşanacağına delalettir.

Rüyada simit satmak, simidi satan kişinin mallarını paylaşacağına yorumlanır. Eğer simidi satan kişi bir başkası ise başkasından mal geleceğine delalettir.

Rüyada kandil simidi görmek, bereketli yaşama, iyilik yapmaya, hayır işlemeye, müjdeli haber almaya yorumlanan, imanı, sevaplar kazanmayı, hediyeler almayı, hayırlı kazançlar elde etmeyi işaret eden güzel bir rüyadır.

Rüyada simit fırını görmek, rüya sahiplerinin ikamet ettiği şehir ve ailesi ile ilgili yorumlanmaktadır. Fırında görülen simit ev içerisinde bolluk yaşanacağına yorumlanır. Ancak simitsiz bir fırın görmek, ev içerisinde çok kötü bir fakirlik yaşanacağına, geçim konusunda sıkıntılar çıkacağına delalet eder.

Rüyada simit hamuru görmek, yeni bir ticari işe girişileceğine ancak bu işin çok küçük bir iş olacağına işaret eder. Bu iş yeri sayesinde birikim yapmaya, her daim bereketli bir yaşamının olmasına, helal para dışında boğazından başka lokma geçmeyeceğine de yorumlanabilir. Bu kişinin Allah’a olan inancı tamdır. Allah’ın koyduğu tüm kurallara uyan bu kişinin eş ve çocuğuyla birlikte huzurlu bir yaşam süreceğine alamet olan bir rüyadır.

Rüyada sıcak simit görmek, güzel bir yaşama, dertlerin sona ereceğine yorumlanır. Simidi yemekse tüm rakiplerin geçilmesine ve güçlü olmaya delalettir.