Rüyada Ruh Görmek

Rüyada ruh görmek, şifa bulmak şeklinde yorumlanan rüya kişinin hayatını manevi inancına adayarak her türlü dünya nimetlerinden uzak duracağına yorumlanır. Rüyasında ruh gören kimseler, hayatları boyunca her türlü isteklerine kavuşma şansını elde tutup bol bereketli kazançlara vasıl olurlar. Bu rüya şansın ve başarının devamlılığını sağlamaya, zor olan her türlü işten sıyrılmaya, gücü ve kudreti elde tutmaya ifade edilir. Rüyada görülen ruh sembolü, kimi zaman da doğacak olan hayırlı kısmete, dünya evine girmeye evli kimseler içinse alınacak mutlu edici habere, evlat müjdesi şeklinde yorumlanır. Rüyada ruhun bedenden çıktığını görmek, var olan sıkıntıların son bulacağına, huzura ereceğinizi, hayırlı haber alacağınıza işaret etmektedir. Rüyada görülen ruh sembolü ile ilgili efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti şeklinde buyurmuştur. Bu rüya mal ve şerefi, anne ve babayı, nasip kapılarını simgeler. Rüyada ruhun sizle konuşması, görülen rüyanın aksine gizli düşmanın varlığına işaret eder.

Rüyada ruh görmek korkmak, rüyanın aksine, maddi anlamda rahatlık bulmaya, uzatılan yardım elleri sayesinde her türlü kötülükten ve sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler, hayatın stres ve sıkıntılarından uzak yaşayıp her daim kendilerini mutlu hissedecekleri eylemlere yönelirler. Rüyada ruh görmek ve korkmak, bazen de ticari anlamda atılan yanlış bir adımdan dolayı ekonomik olarak sıkıntıya düşmeye, sevdiğiniz kimselerden beklemediğiniz yaklaşımlara maruz kalarak zora düşeceğinize tabir edilir.

Rüyada ruh ile konuştuğunu görmek; çevrenizde size karşı kötülük yapmaya çalışan bir düşmanınızın varlığına, attığınız adımlar ve aldığınız kararlarda dikkatli davranmanız gerektiğine yorumlanırken bu rüyayı gören kimli seler zor bir işe girecek kurtulmaya çalışırken batağa batacak aldığı kararlar ve yaptığı tüm işlerde talihsizlikler ve kötülükler yakasını bırakmayacak çırpındıkça dahada kötüye gidecektir.

Rüyada ruh çağırdığını görmek; rüyayı gören kimsenin bilmediği sırf merak ettiği için girdiği Kuran’ı kerimde yasak olan bir işe kalkışacağına yok yere başının ağrıyacağına başının dertten kurtulmayı hayatını zora sokacağına yanlış kurduğu arkadaş çevresi yüzünden bu talihsizliklerden kurtulmayacağına işaret eder. Rüyada ruh çağırmak bazende büyük ganimet elde etmeye, karlı yatırımlar yapmaya, kişinin servetine servet katacağına doğruluktan şaşmamaya yorumlanır.

Rüyada ruh olmak; rüya sahibine zarar vermek isteyen insanların varlığına dedikoducu, kötü niyet insanlara karşı temkinli davranmanız gerektiğine, ailenizin yanına sürekli girip çıkan onlara yakınmış gibi davranan laf taşıyan kimselere yorumlanır. Bu kişiler tehlikeli kişiler olup rüya sahibini de tehlikelerin içine çekeceklerdir.

Rüyada ruhun bedenden çıktığını görmek; hak yolunda yürüyüp şifa bulmaya, huzura ermeye, doğruluktan şaşmamaya, hastalıklardan ve kötülüklerden uzak durmaya, tüm arzularını elde etmeye, müjdeli bir haber alıp çok sevdiğiniz hayalini kurduğunuz bir kişiyle dünya evine gireceğinize yorumlanır.

Rüyada ruh çağırmak, dünyalığa, aile içinde huzuru işaret eder. Sıkıntıların son bulmasına yorumlanır. Ölmüş bir akrabanın ruhunu çağırmak, yanlış kişilerle arkadaşlık kurmanın zararlı olacağını simgeler. Ruh çağırmak, bir haber alınacağını temsil eder.Rüyada ruh çağırdığını görmek, çıkarları doğrultusunda aklına gelebilecek her işi yapan kötü insanı ifade eder. Farklı yorumlamalarda ruh çağırmak, işlerin düzeleceğine, karlı kazançlar elde edileceğine, sevindirici haberlerin alınacağını gösterir. Rüyada başkalarının ruh çağırdığını görmek, cahil kişilerle konuşulmaması gerektiğini işaret eder.

Rüyada ruh çağırmak ve konuşmak, zengin bir kişi için servet kaybına yorumlanır. Rüyada çağrılan ruhun içine girdiğini görmek, uzakta olan bir tanıdığından haberler almaya işaret eder. Dertlerin son bulacağını ifade eder. Rüyada siyah ruh görmek, insanın korktukları şeylerden emin olmasına yorumlanır. Korktuğundan emin olarak hata yapma payının azalacağına işaret eder.

Rüyada beyaz ruh görmek, dikkatli olarak başkaları ile kurulacak iş için temaslarda istenilen anlaşmaların gerçekleşeceğine yorumlanır.Rüyada yeşil ruh görmek, aile içinde topluca alınacak kararlara ve sizi çıkmazda olan işinizi kurtaracağına işaret eder. Her şeyin sizin sorumluluğunuzda olmasından kurtulacağını belirtir.

Rüyada ruh görmek , talihin açılmasına , yakın akrabalar ile birlikte ailecek ön planda olmaya , tutsaklığın bitmesine , mala ve gurura delalettir.

Rüyada ruh olarak dolaştığını gören kimse , elini attığı her işin kolayca üstesinden gelir , herkesin kaybettiği bir işten tek başına kazançlı çıkar. Ruhun bedenden ayrılması tutsaklığın bitmesine , hastalığın geçmesine delalettir.

Rüyada ölmüş dedesinin , nenesinin , babasının , annesinin , akrabalarının yada yakınlarının ruhunu görmek , bu kimselerin yaptığı br işi devam ettirerek iyi yerlere gelmeye , bu kimselerden kalan bir miras yada öğüdün hayatınızı bir anda tepeden tırnağa değiştireceğine delalettir.

Rüyada yaşayan kimselerin ruhunu görmek , gördüğünüz kişiden çok daha fazla mal ve övgüye sahip olacağınıza delalettir. Rüyada meşhur birinin ruhunu görmek , elde edecekleriniz sayesinde yaşadığınız çevrenin en önemli insanları arasına gireceğinize delalettir.

Rüyada tanımadığınız bir kişinin ruhunu görmek , talihin açlmasına , beklenmedik yerden gelecek paraya delalettir. Rüyada ruhtan korkmak , ilk defa aldığınız bir riskten para kazanmaya , ruhtan korkmadığını , onunla konuşup oyun oynadığını görmek , helal olmayan kazancı kendinize amaç edineceğinize , zamanla bunu kabullenip geçiminizi helal olmayan bol kazançla sürdüreceğinize delalettir.

Rüyada ruh çağırmak , kumar oynamaya , kumardan kazandığınızı hayır için yahut bir borcunuzu kapatmak için kullanmak isteyeceğimize ve rüyada ışıklı ruh görmek, huzura ve mutluluğa, feraha çıkmaya işaret eder.üyada ruhun bedenden ayrıldığını görmek, özgürlüğe kavuşmaya işaret eder. Hasta kimse için şifa bulmaya işaret eder. Rüyada ruhun cesetten çıktığını görmek, mesafeli olduğunuz insanlarla yakınlaşacağınıza işaret eder.

Rüyada ruhun bedeni terk ettiğini yada bedenden çıktığını görmek, boş işlerle uğraşıyorsunuz ve bu işler sizde para hırsına ve acımasızlığa sebep olacak demektir. Aynı zamanda Allah tarafından gelecek olan yardıma bu sayede sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada kendi ruhunu görmek, sırlara vakıf olmaya, özüne inip unuttuklarını hatırlamaya işaret eder.

Rüyada ruh olmak, çevrenizde art niyetli veya kötü ahlaklı, size zararı dokunacak insanların varlığına işaret eder.

Rüyada ruh olarak dolaşmak, zor işlerin bile kolayca üstesinden geleceğinize, kazanç elde edip menfaat sağlayacağınıza işaret eder.

Rüyada bir ruhtan korkmak, korkarak göze aldığınız riskler ile girdiğiniz işten para kazanacaksınız.

Rüyada bir ruh ile konuşmak, tehlike ve belaya yorumlanır. Sinsi düşmana yorulur. Çok dikkatli olmalısınız. Attığınız adımları dikkatli atmalısınız.

Rüyada ruhtan korkmayıp onunla konuşup oynamak, harama bulaşmayacağınıza, zaman içinde de bol ve helal kazanç elde etmeye işaret eder.

Rüyada tanımadığı birinin ruhunu görmek, şansınız ve bahtınızın açılacağına işaret eder.

Rüyada yaşayan kimselerin ruhunu görmek, o kimseden daha fazla itibar görmeye ve saygınlığa, mala işaret eder.

Rüyada ünlü birinin ruhunu görmek, sağladığınız menfaat ile büyük bir itibar kazanacak ve sevilip sayılan bir kimse olacaksınız.

Rüyada ölmüş akrabalarının yada yakınlarının ruhunu görmek, yaptığınız işi tüm zorluklarına rağmen devam ettirirseniz kazanç çıkacaksınız.

Rüyada ruhunun bedenini terk ettiğini görmek : Yararsız işler ile uğraşı içinde olduğuna, bu boş işler yüzünden para hırsına girdiğine bu nedenle de merhametsiz biri haline geldiğine.

Rüyada meşhur birinin ruhunu görmek : Elde edecekleriniz sayesinde yaşadığınız çevrenin en önemli insanları arasına gireceğinize.

Rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Cin görmek bazen kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapıp kaçırmaya, hırsızlığa, zinaya, içki içmeye, bid’at yerlerine, kiliseye, dükkanlara, güzel sesle türkü veya şarkı söylemeye, zenginliğe ve çalgılara delalet eder. Cinleri görmek hokkabaz ve sihirbazlara delalet eder. Ünlü rüya alimimiz Seyyit Süleyman’a göre rüyada cin görmek; dünya hayatı için hile ve hurdayla bir başka kimselere zarar vermeye yönelen kişi olduğuna yorumlanır.Rüyada cinler Müslüman ve kafirler diye ayrılır sizden iyilik bekleyen doğru yola sürükleyen cin Müslüman cindir.Eğer rüyada gördüğünüz cin sizi hileye yanlışa yönlendiriyorsa kafir cinlerdendir.

Rüyada ölmüş dedesinin, nenesinin, babasının, annesinin, akrabalarının veya yakınlarının ruhunu görmek : Bu kişilerin yaptığı bir işi devam ettirerek iyi yerlere geleceğine, bu kimselerden kalan bir miras yada öğüdün hayatınızı bir anda tepeden tırnağa değiştireceğine.

Rüyada ruh olduğunu görmek : Çevrenizde tehlikeli kişilerin olduğuna, sizi tehlikenin içine çekmek istediklerine, bu kişilere karşı uyanık olmanız gerektiğine.

Rüyada yaşayan kimselerin ruhunu görmek : Gördüğü kişiden çok daha fazla mal ve övgüye sahip olacağına.

Rüyada ruh ile konuştuğunu görmek : Belalı kişilerle bilmeden bir işe gireceğine, kurtulmak istedikçe daha çok zarar edeceğine yorumlanır.

Rüyada ölmüş birinin ruhunu görmek, güç bir vakit içerisine ve mutsuz olunmayı gösterir. Kuvvet kaybetmeye ve korkuların çoğalmasına, gözyaşı dökülmenin habercisidir. Rüyada ölü birinin ruhundan kaçmayı görmekse dünya yaşamında kendini kaptırmaya, ahiret yaşamını unutulmasına, kötü işler peşinde konuşmaya yorumlanır.

Rüyada siyah ruh görmek, rüyayı gören kişinin eğlence içeren günler geçireceğine delalet eder. Sıkıntı ve üzüntülerinin en kısa zamanda sona ereceğine, daima mutlu biri olacağına, bireyin hiçbir üzüntü ve sıkıntı içerisinde olmayacağının göstergesidir. Aynı zamanda kişi büyükçe başarılar kazanılacağına, mutluluk ve huzura erileceğine, kendi sahasında çok fazla aranılıp beğenilen biri olacağının habercisidir.

Rüyada ruh görmek ve korkmak, ahiret yaşamını merak etmeye yorulur. Ahiret yaşamının inancının olmamasına, iyi olmayan düşünceler içerisinde olmaya ve karamsar ruh hali içerisinde olmak şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüya içerisinde ruh görmek ve korkmak, korku ve endişelerin bireyi kemirmesine ve ne yapılacağını bilmemeye, kafanın çok dolu olmasına işaret eder.

Rüyada ruh kovalamak, yapılmış olan yanlışların tekrarlanmayacağına ve meydana gelecek olan sağlı problemlerinin tedavisi amacı ile sıcak bir yere gidileceğine, kazancın çoğalacağına, emeklerin karşılığının alınacağını gösterir. Aynı zamanda kişi kendi işini kurabilir.

Rüyada ruh çağırmak, kişinin zamanının boş şeylere harcandığını ifade eder. Bu kişiye bir şey kazandırmayacaktır. Rüyayı gören kişi kendisini alaka eden konular ile meşgul olmalıdır. Rüya içerisinde ruh çağırmak, geçmiş zamanda kalan birinin kaybedilmesi ve o bireyin kişinin yanında olması şeklinde yorumlanır.

Rüyada ruh saldırması, bir konu için endişeli bekleyişin kötü netice alınması şeklinde yorulur. Rüyada ruh saldırması gören kişinin sıkıntıları ve dertleri artacaktır. Fakat daha sonra gerçekleştireceği ortalıklar ile güzel gelişmeler ile karşı karşıya kalınacaktır.