Rüyada Renkli Yılan Görmek

Rüyada renkli yılan görmek rüya sahibinin sahtekar, hilekar ve fesat bir düşmanı olmasına işaret eder. Yılanın her türlüsü hayır ile yorumlanmaz, rüyayı gören kişi için uyarıcı olmaya ve tehlikede olduğuna delalet eder. Rüyada görülen kırmızı yılan aksi ve huysuz bir kimse ile yorumlanır.

Rüyada renkli yılan ile dövüştüğünü görmek düşmanı ile rekabet içinde olmaya ve onu alt etmek için gelinden geleni yapma ile yorumlanır. Rüyada renkli yılanı öldürmek hayırlıdır, düşmanından sonsuza kadar kurtulma ile ifade edilir. Rüyasında çok fazla renkli yılanların içinden geçmek düşmanına karşı zafer elde etmeye işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) tabiri: Yılanların cinsi ve renkleri ne olduğu fark etmez, rüya sahibinin çok düşmanı olmasına delalet eder. Rüyada beyaz yılan görmek güçsüz ve zararsız bir düşmana, yeşil yılan görmek din düşmanı bir kimseye, sarı yılan görmek ise hastalık habercisi olarak yorumlanır.

Câferi Sâdık (r.a) yorumları: Rüyada kırmızı yılan görmek riyakar ve yüzsüz bir kişi ile tabir edilir. Rüyada siyah yılan görmek kötü, geçimsiz ve sinsi bir kişiye tabir edilebilir, evin içinde renkli yılan görmek düşmanının çok yakında olduğuna işaret eder.

Rüyada Renkli Yılan Görmek

Rüya tabiri alimleri yılan rüyasını farklı olarak değerlendirirler, bazı durumlarda uyarı anlamında olmasına, bazı durumlarda ise gün içinde olanların bilinç altı olması ile rüyaların birbirine bağdaşmasına, ama görülen hiç bir yılan rüyası rengi, şekli, cinsi, büyük yada küçük olması fark etmez hayır ile tabir edilmez.

Rüyada Renkli Yılanın İslami tabiri

Rüyada renkli yılan görmek zarar vermek isteyen herkese karşı alınan önlemler olmasına, rüya sahibinin ve ailesinin çok dikkatli olması gerektiğine gelecek olan kötülüğün hepsini etkileyecek olması ile yorumlanır. Rüyada renkli yılanların koynunda olduğunu görmek hane içinde tatsızlık yaşanmasına işaret eder.

Rüyada renkli yılan görmek neye işarettir? Rüyada vücudundan renkli yılan çıkması en yakının ve güvendiği kişinin düşmanının olmasına, ağzından çıkan renkli yılan kişinin zehir zemberek açıklamalar yapacak olmasına delalet eder. Rüyada renkli yılanı öldürüp yutmak başındaki sıkıntı ve musibetlerin geçecek olmasına işaret eder.