Rüyada Pul Biber Görmek

Rüyada Pul Biber görmek, acı bir haberden sonra tatlı bir haber almaya denktir. Rüyada pul biber gören kimse, hayırlı haberler almaya, eğer bekar ise evleneceğine işaret eder. Rüyada pul biber görmek, can sıkıcı ve üzüntü veren haberlerin son bulması ile hayatına neşe gelmesine delalet eder.

İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki, rüyada pul biber görmek sebat eden kişinin yakın bir zamanda mutlak bir zafer elde edeceğinin garantisi konumunda yer almaktadır.

Rüyada pul biber almak kişi için yeni serüvenlere atılmak, yeni şehirler ve ülkeler görmek seyahat çıkmak, yolda tanıştığı yeni arkadaşlar ile farklı dostluklara yelken açmak manalarına gelmektedir. Rüyasında annesinden bir avuç dolusu pul biber aldığını gören kişi evleneceği bayan için ailesinden cevaz alamaz.

Rüyada pul biber yemek hastalık için kapı kapı dolaşmaya, şifa aranmaya, en sonunda aranılan şifayı başka bir şehirde bulmaya delalettir. Rüyasında yaptığı tatlının üstünde pul biber yediğini gören kişi helal ile haramı karıştırarak günah yoluna sapar.

Rüyada pul biber istemek dost görünümlü bir düşmandan yardım istemek ve halkın ağzına düşmek demektir. Bununla birlikte herhangi bir markete girip pul biber dilenmek ve ellerini açmak kişinin dünya zevkleri için dilenmesi manasına gelir. Bu rüyayı gören kişinin dünya zevklerine sırt çevirmesi gerekir.

Rüyada pul biber dökmek kendisine sert bir şekilde saldıran düşmana aynı şekilde karşılık vermek, öç almak, intikam için hazırlık yapmak ve tansiyonu yüksek bir kavganın içerisinde kendini bulmak anlamlarına gelmektedir. Pul biber dökerken hapşurduğunu gören kişi yakın zamanda hastalanarak yatağa düşer.

Rüyada kırmızı pul biber görmek kişinin evine yeni bir hayvan alarak yalnızlığına son vereceğinin işaretidir. Bu hayvan bir muhabbet kuşu olabileceği gibi bir köpek ya da kedi de olacaktır. Bu hayvan getireceği uğur ile birlikte kişinin birçok şeyinde düzelmesinde de etkin bir role bürünecektir.

Rüyada acı biber görmek ”dost acı söyler” sözünün karşılığı olarak bir arkadaşın sert bir dil ile rüya sahibine getirdiği ikaz karşısında darılmaya, gücenmeye ve kırılmaya işarettir. Bununla birlikte doğum günü pastasının üzerine pul biber döküldüğünü gören kişi kendisine karşı hazırlanmakta olan tuzaklara karşı son derece ihtiyatlı olması gerektiğini bilmelidir.

Rüyada isot görmek yüksek kademelerde yer alan bir memurun rüşvet teklifini reddetmesi ve onurlu bir şekilde meslek yaşamını sürdürmesi anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişi eğer işsiz ise hiç ummadığı bir anda ve hiç beklemediği bir yerden iş teklifi alarak mutsuzluğu nihayete erdirecek demektir.

Rüyada toz biber görmek hamarat bir gelinin varlığına işarettir. O söz konusu gelininin hane içine katılması ile birlikte sofralar daha zengin, sofra sohbetleri çok daha neşeli geçecek demektir. Aynı zamanda sofra sırları ile birlikte gelin ile kayınvalide arasında ömür boyu sürecek bir dostluk da gelişecektir.