Rüyada Portakal Yemek Görmek

Rüyada Portakal Yemek mevsimine göre iki faklı anlamda yorumlanmaktadır. Mevsiminde görülen ve yenilen portakal bolluk ve yüksek kazanç ile yorumlanır iken, mevsimsiz görülen portakal ise kötü haber duyulacağına ve haram mala yorulur. Rüyada portakal görmek, İslami olarak da bolluk ve bereket ile yorumlanmaktadır. Rüyada portakal görmek, ile ilgili alimlerin yorumları da şöyledir;

Rüyada portakal görmek, Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki; rüyasında portakal gören kişi yabancı biri ile tanışır ve ondan menfaat elde eder. Biri ile portakal paylaşmayı, akrabalık ilişkisi olarak yorumlamıştır. İbni Sirin (r.a) portakal için şu yorumu yapmıştır. Birkaç adet portakal görülmüş ise hayırlı evlattır. Çok fazla portakal görülmüş ise mal ve paradır. Kirmani (r.a) portakal görmeyi, iyi kalpli amel ve düşünceleri temiz kişiye yormuştur. Portakal yiyen bir kişi, birinin hakkından yer olarak yorumlamıştır.

Rüyada portakal yemek, iki farklı şekilde yorumlanır. Mevsimde iken portakal yeniyor ise gören kişi mutlu bir haber alarak büyük sevinç yaşar. Eğer portakal mevsimsiz yeniyor ise mutsuz ve can sıkıcı dönemlerden geçeceği ile tabir edilmektedir.

Rüyada portakal toplamak, mal ve kazancı yüksek iş ile yorumlanır. Portakallar ağacından toplanıyor ise rüyayı görenin hayırlı işler yapacağı ve hakkı olan malları alacağı ile tabir edilir. Portakallar, ağacı dışında başka bir yerden toplanıyor ise bu başka birinin malını rızası olmadan almak ile yorumlanmaktadır.

Rüyada portakal ağacı görmek bol kazanç ve bereket ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin sıkıştı bir anda beklenmedik bir yerden gelecek olan para ile sıkıntılarını gidereceği ile tabir edilmektedir. Hayırlı dost ve akrabalar ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada portakal suyu içmek, tatsız ve can sıkıcı bir hadise yaşanacağı ile yorumlanmaktadır. Portakalın ekşi tadından dolayı, can sıkıcı, üzücü olaylar yaşanacağı ile tabir edilmektedir. Hastalık haberleri duyulacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Portakal Soymak, farkında olmadan bir yakınının sırrını ele vermek ile yorumlanmaktadır. Bunun dışında ise rüyayı gören kişinin güvendiği bir insandan kötülük ve zarar göreceği ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada portakal almak, büyük çabalar ile hayırsız bir işe uğraşmak ile yorumlanmaktadır. Dünya işleri ile meşgul olarak günah işlemek olarak da tabir edilir.

Rüyada portakal bahçesi görmek, toplu alınacak kararların hayırlı sonuçlara varacağına yorumlanmaktadır. Portakal bahçesi bolluk ve bereket ile tabir edilir. Evlilik ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada portakal reçeli görmek, tatsız bir şekilde sonuçlanan konuların, tekrar açılacağı ve rüya sahibinin istediği şekilde sonuçlanacağı ile yorumlanmaktadır. Hasta biri var ise onun sağlığına kavuşacağı ile de tabir edilmektedir. Uzaktan gelecek olan misafire ve geçmişte kalan bir mirasın ulaşmasına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Portakal Yemek, rüyada portakal görmek birçok manaya çıkmaktadır. Aynı şekilde portakalın görülüş şekline göre de farklı anlamlar içermektedir. Yani portakal ağacını görmek, portakal suyunu görmek, portakal reçelini görmek, portakalın ekşi olduğunu ya da tatlı olduğunu görmek, portakalı görmek ve benzeri şekillerde görmek farklı anlamları barındırır. Rüyada portakalın kendisini görmek rüyayı gören kişinin ve onun ailesinin, çevresi için çirkin olmayan havadisler alması, mutlu olmaya, duygusal hayatta istenildiği gibi başarılı olunmasını gösterir. Rüyada görülen portakal güzel haberlerin habercisi olarak tabir edilebilinir. Rüyada portakal gören bireyin, güzel bir işe başlayarak çok rahat bir mevkiye geleceğine, sıkıntıda olduğu konuların birer birer çözüm bulunacağına, hayırlı bir kişi ile tanışıp bir yola gireceğine ve dayanaklı, iyi kişilerle tanışıp dostluk kurulacağına ve onlarla güzel işlere imza atılacağına işaret ediyor.

Rüyada tatlı portakal yemek rüyayı gören kişi için çok hayırlı bir işe işaret eder yani mal açısından sıkıntılı bir durumda ise onun hayra çıkmasına vesile olur. Rüyada ekşi portakal yediğini görmek ise rüyayı gören kişinin büyük sıkıntılara girmesine ve bu sıkıntılar ile başa çıkması için uğraşmasına alamet eder. Sıkıntıya düşeceğini ve endişe içerisinde olacağına işaret eder. İş hayatında büyük sıkıntılar çekeceğine, o kadar uğraşmasına rağmen işlerini yoluna koyamayacağına, maddi olarak büyük sıkıntılar çekebileceğine ve akabinde ise hastalıklar ile karşı karşıya gelinebilineceğine işaret eder.

Rüyada çürük portakal yediğini görmek ise rüyayı gören kişinin ailesi ile arasında sıkıntılar ve problemler yaşayabileceğine, çok zor dönemler geçireceğine rahatsızlık gibi çeşitli problemler ile karşılaşılacağına işaret ediyor. İş hayatında ise çevresindeki biri ya da birilerinden yanlış harekete maruz kalınacağına ve bunun yüzünden işte sıkıntılar yaşayacağına ve bu sıkıntılar sonucu önemli kararlar vereceğine işaret ediyor. Rüyada portakal suyu görmek veya içmek yaşamını sürdürmek için gerekli parasal kazanca, iyi ve güzel şeylere neden olmakta. Rüyada portakal suyu görmek ara sıra ya da hiç aklına gelmeyecek anda ortaya çıkabilecek hoş olmayan gelişmelere neden olabilir. Rüyada portakal suyu içmek iyi ve güzel hareketlere alamet eder.

Rüyada portakal ağacını görürseniz ve ağacın üzerinde portakal var ise konut ya da daire alacağınıza işaret olunabilir. Rüyada portakal ağacı rüyayı gören kişi göze güzel gelen hoş bir ağaç görmüşse çokluk ve bereketin, fakirlikten kurtulup zenginliğin, sağlık ve sıhhatin alameti olabilir. Rüyada portakal yerine portakal reçeli görmek güzel havadis almaya ve sizi düşündürecek ve mutlu edecek durumlara alamet edebilir. Rüyanızda portakal yerine onun çiçeğini görürseniz güzel ve hoş havadisler alacağınıza işaret edilir. Ayrıca portakal yerine portakal rengini görmek ise cesur ve eli bolluk içinde olan kişilere tabir olunur. Rüyada portakal topladığını görmek hayırlı rızıklara erişileceğine işaret eder. Rüyanızda portakal ağacını diktiğinizi görüyorsanız hayırlı ve güzel bir işe başlanılacağına işaret etmektedir.

Rüyada portakal görmek, birçok şekilde tabir edilir. Bu Rüyayı gören kişinin özel hayatında karışıklıklar olduğuna delalet eder rüyasında portakal gören kişi karşı cinsten birini yoğun ilgiler duyacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişi hayırlı haberler alır, kısmeti açılır. Maddi manevi birçok kazancı uğrar, helal rızık edinirken; evine bol rızık girer. Rüyasında portakal gören kişi bundan sonraki hayatını rahat geçirir, yapacağı işler de hep hayır kazanır. Ayrıca rüyasında portakal gören kişinin işlerinde bol verim alacağına, hayırlı helal kazançlara tabir edilir. Aynı zamanda geleceğinin de garantide olduğuna ve büyük birikimler yapacağına yorumlanır. Rüyasında portakal gören kişi sağlık problemi yaşıyor ise bu problemden kurtulacağına yorum edilir. Bu rüya ile beraber mutlu günlerin yakın olduğu ve artık sıkıntı çekmeyeceğinize tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi evli değilse evleneceğine, eğer evli ise de evinde yaşadığı olumsuzluklardan kurtulacağına tabir edilir. Bundan sonraki yaşamında daha şanslı ve daha iradeye tabir edilir.

Rüyasında bozuk portakal gören kişi kötü haber alır. Ayrıca rüyada meyvesiz portakal ağacı görmek sıkıntıların bitmediğini gösterir. Mevsiminde rüyada portakal görmek hayra ve bol rızıka yorum edilir. Rüyada portakal ağacı gören kişi etrafında sevilen bir kişi olup; hoşsohbet insanlarla yaşadığına yorum edilir. İyilik yapmayı seven bir kişiliktir. Rüyasında portakalı gören kişinin beklediği haberin yakında gerçekleşeceğini ve bu haberin işiyle, makamına tabir edilir. Rüyasında portakal gören kişi değerli eşyalara sahip olacağını ve ev gibi maddi kazanca ulaşacağına yorum edilir. Rüyada portakal ağacı görmek bereketli diye tabir edilir. Rüyayı gören kişi başarılı olacaktır. Rüyasında portakal ağacını gören kişi küçük bir işe yatırım yapıp; büyük kazançlar elde edeceğine yorum edilir.

Rüyada portakalı soyarak yediğimizi görmek, malınızın bir kısmını kaybedeceğinize yorumlanır. Rüyada portakal görmek iyilik yapmaya ve iyi işler ile uğraşmaya yorumlanır. Portakal gören kişi güzel şeyler satın alacak demektir. Rüyasında birinin ona portakal ikram ettiğini gören kişi çevresindekiler tarafından iyiliği uğrar. Bu rüyayı gören kişinin yaşadığı hayata’da bakarak yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca rüyaları daima hayıra yormak gerekir.