Rüyada Parmak Kesmek Parmak Kopması

Rüyada parmak kesmek, kişinin erkek bir evladının olacağına yorumlanır. Rüyada parmak kesen kimse, aynı zamanda bu kişiyi çok büyük bir zenginlik de beklemektedir. Rüyada parmak kopması ancak bu kişi rüyasında parmağının yandığını görüyor ise yanlış bir adım atacak demektir. Rüyada parmak görmek, eğer parmaklar çok zarif ve narin ise sanat yapması sayesinde para kazanmakta olan bir kişiye işaret etmektedir.Rüyada parmağın kesilmesi bir iş adamı ise çok güzel bir kazanca ulaşacağına, çok güzel yazan ya da çok güzel konuşan biri olduğuna yorumlanabilir. Kişi rüyasında parmaklarının şekilsiz biçimlerde olduğunu görür ise işinde sıkıntılar yaşayacaktır. Ayrıca bu kişi ciddiyetten uzak bir hayat sürmektedir. Rüyada parmakların kopması Fazla görülen parmak ise iş veren bir kişi ise çalışanları arasında adalet ile hükmetmediğine yorumlanabilir. Cafer-i Sadık (r.a) bu rüya hakkında sağ eldeki parmakları görmenin hayra, sol eldeki parmakların ise kişinin kuzenlerine işaret eder.

Rüyada parmak kopması, kişinin içinde bulunduğu duygusallık dolu hayatının olumlu bir yöne doğru gittiğini, aşk hayatında güzel günlerin yaklaştığını, manevi yönden kendisine büyük bir külfet olan bir kişiden kurtulacağını, kolay bir şekilde mal alacağını işaret eder. Ayrıca bu kişinin devlet kurumlarında yükseleceği ve çok emniyetli bir yaşamının olacağı da yorumlanabilir. Bazılarına göre de rüya üzüntü haber vermektedir.

Rüyada parmak şişmesi, kişinin eşi ile çok iyi bir şekilde geçineceğine, beklentilerinin bir bir gerçekleşeceğine, büyük ve kuvvetli bir mevkiye ulaşılacağına delalet eder. Yüksek bir gelir sahibi olunacak, hayırlı bir arkadaşlığa başlayacak ve güçlü olacaktır. Rüyanın kötüye yorumlanması gerektiğini söyleyenlere göre ise kötü birinden bir kötülük görüleceğine ve sağlık konusunda büyük sorunlar yaşanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada parmak kesilmesi, rüyayı görenin hangi parmağının kesildiğine bakılarak yorumlanmaktadır. Kişinin eğer işaret parmağı kesilmiş ise bu kişinin Allah’a sıkı sıkıya bağlı biri olduğuna yorumlanır. Ayrı bu insan hiçbir vakit dinini arka plana atmayacaktır. Kişinin eğer baş parmağı kesilir ise hayatta yeni ve güçlü değişikliklerin olacağına ve bu değişikliklerin hayra işaret ettiğine yorumlanır. Eğer kesilen yüzük parmağı ise bu kötüye işarettir. Kişi birçok maddi manevi zorlukla karşılaşacak, şanssızlığa düşecektir.

Rüyada baş parmak görmek, yüksek makamlara erişilmenin çok yakın zaman içinde olacağına, kişinin birçok kişiye hükmeden bir makam sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada parmak yemek, iyi bir kısmetin yaklaştığına, çok vefalı bir çocuğunun olacağına ya da olduğuna, sağlıklı ve mutlu bir ömre işaret eder. Ayrıca bazılarına göre çok sıkıntılı günler kapıdadır.Rüyada parmak kesmek, değişikliklerin kapıda olduğunu göstermesine karşın eğer kesikten kan akıyor ise bu rüya geçersizdir.Rüyada ayak parmağı görmek, gören kişinin etrafında onun dedikodusunu yapan birinin varlığına işaret eder. Kişi dikkatli olmalıdır.Rüyada yaralı parmak görmek, üzüntülü günlerin yakınlığının bir göstergesidir.

Rüyada parmak kopması görmek, parmak kopması rüyası gören kimse için hayra işaret olmadığı gibi görülen parmağa göre de farklı anlamlarda ifade edilir. Örneğin baş parmağın kopması, sevdiğiniz kimseyi kaybetmeye, işaret parmağınızın kopması, yoldan sapmaya, yüzük parmağının kopması, nasip kapılarının kapanmasına, işaret etmektedir. Rüyada hayvan ya da bir insan tarafından parmağının koparıldığını görmek, hayatınızı olumsuz anlamda etkileyecek üzücü durumlarla karşı karşıya kalacağınıza, hayal kırıklığına tabir edilir.

Rüyada parmak kesilmesi görmek, bu rüya kişinin yakın zaman da önemli bir olaya tanıklık edeceğine ya da ciddi sağlık sorunu yaşayacağına işaret etmektedir. Rüyasında parmağının kesildiğini gören kimse, sosyal yaşamını ve aktivitelerini geride bırakarak yaşadığı hayattan uzaklaşır. Rüyada parmak kesilmesi, mesleki iş hayatınızda başarısızlığa, hayal kırıklığı yaşamaya, sevdiğiniz kimselerin bir bir çevrenizden uzaklaşmasına sembol edilir.

Rüyada parmaklarının ısırıldığını görmek, rüyada parmaklarının uçlarının ısırıldığını gören kimse, ciddi sağlık sorunları ile boğuşup sosyal yaşamından uzaklaşmak zorunda kalır. Bu rüya yakınlarınızdan zarar görmeye, eldeki mal varlığınızı kaybetmeye, yaşam tarzınızın zorlaşmasına sembol edilir.

Rüyada baş parmak kesilmesi, hayırlı yola vasıl olmaya, ömrü güzel kılmaya, hayatınızda yer alacak değişliklere, gittiğiniz yerlerde aradığınızı bulmaya yorumlanır.

Rüyada şehadet parmağının kesilmesi, namaza ve ibadete gereken önemi vermemeye, inancınızdan uzak yaşamaya, borçlanmaya işaret eder. Bu rüya kişi için uyarı anlamı taşıyıp ilerde pişmanlık duyacak hatalara yer vermemesi şeklinde ifade edilir.

Rüyada yüzük parmağının kesilmesi, mal israfına yahut kazanılan malı gereksiz yere saçmaya yorumlanır. Bu rüya kişinin kazancının azalarak elde ettiği imkanlarından uzaklaşacağına, hayatını kısıtlamaya sürükleyeceğine tabir edilir. Bu rüyayı gören kimselere yaşanılacak zor günlerin habercisi şeklindedir.

Rüyada işaret parmağının kesilmesi, kişinin inancına sıkı sıkıya bağlı olup Allah’ın verdiği emir ve yasakların dışına çıkmadan yaşamını daim kılacağına yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler, yaşamlarının hiç bir karesinde harama ve kötülüğe boyun eğmeyip hayatını iyilikten ve güzellikten yana kullanır.

Rüyada serçe parmağın kesilmesi, hane içinde küçük olan bireyi kaybetmeye, uzun süre üzerinizden atamayacağınız üzücü bir durumla karşı karşıya kalacağınıza yorumlanır. Serçe parmağın kesilmesi, bazen de girdiğiniz küçük çaplı işlerde istenilen kazanca ulaşamamanın vermiş olduğu sıkıntılara tabir edilir.

Rüyada sağ el parmaklarının kesildiğini görmek, bu rüya gören kimse için uyarı mahiyeti taşıyıp kişinin maddi yaşamına verdiği değeri manevi yaşamına gereği kadar yansıtmadığına yorumlanır. Rüyasında sağ el parmaklarının kesildiğini gören kimse, manevi inanca fazla değer vermeyen, var oluş sebebini bilimsel etkenlere bağlayan, yaşam tarzını mantıksal olarak yoğuran kimsedir.

Rüyada parmak görmek, rüyada görülen parmak, anne, babaya, dost ve arkadaşa, sosyal yaşama, ibadete, mal ve rahata, kuvvet bulmaya yorumlanır. Rüyada ince ve uzun parmak görmek, sanatsal ruhu geniş olan işine gereken önemi veren kimseye yorumlanır. Rüyada sağ elin parmakları, baştan itibaren namaza, secde etmeye, sol elin parmakları, ailevi bütünlüğe, kardeş çocuklarına işaret eder. Rüyada parmakları birbirine dayamak, güce ve kudrete, namazı ced ederek kılmaya, kardeşlerin birbirlerine olan bağlarına ifade etmektedir. Rüyada baş parmağın kesilmesi hayırlı yolculuğa çıkmaya, orta parmağın kesilmesi, mensup bulunduğunuz yerde sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetmeye, şehadet parmağının kesilmesi, inanç zayıflığına, ibadetten uzak olmaya, yüzük parmağının kesilmesi, malda israfa kaçmaya, harama kaçmaya, serçe parmağının kesilmesi, hanede en küçük bireyi kaybetmeye ifade edilir.