Rüyada Paraşütle Atlamak Uçmak

Rüyada paraşütle atlamak rüya sahinin çok zor zamanlardan geçtiğine delalettir. Fakat bu durum baya uzun sürecektir, ama bir yakın arkadaşı ona el uzatacaktır bu durumdan kurtulacaktır. Bu kişi sayesinde çok iyi durumlara gelecektir. Rüyada paraşütle atlamak, kişinin hayatında olacak değişikliklere yorulur.Rüyada uçarak kaçmak, gören kişinin bir fırsat yakalayacağına işarettir. Rüyada paraşütle atlamak, kimi zamanda bir güç elde edileceğine tabir edilir. Hayattaki zorlukların sevgi ile atlatılacağını anlatan bir rüyadır. Bazende Rüyada paraşütle uçmak, sabır gerektiren bir yolda yürümek manasındadır. Rüyada paraşütle atlayanları görmek bazende kişinin yaşamında olan zorlukların üstesinden kolaylıkla geleceği konusunda tabir edilir.

Paraşütle uçtuğunu görmek, havalanmak kişinin özgürlük arayışı içinde olduğunu yapmak istediği şeyleri hayata geçireceği anlamındadır. Kimi zamanda serbest yaşamak isteyen bazı istek ve arzuları olan kişiye yorumlanır. Rüyada paraşüt ile uçmak rüyayı gören kişi erkek ise, zamanla çok güzel yerlere geleceği ve ileride iş sahibi olacağına tabirdir. Eğer kadın ise, kendinden çok başkalarının düşünen ve bu yüzden zarar gören kişiye ifade eder. Gören kadın bekar ise varlıklı biri evleneceğine dair rivayet eder.

Rüyada paraşütle uçan birini görmek, yaşadığı bir takım sorunlardan dolayı duygusal bağlamda çöküntüye uğramıştır. Bu yüzden zaman zaman bunalıma girer. Ama sıkıntılarının sonunda hayatına girecek biri ile çok mutlu olacaktır.

Rüyada paraşütle denize atlamak, kişinin çektiği sıkıntılarının sonunda aydınlığa ereceği ve güzel mutluluklar sevinçler yaşayacağına delalettir. Özlem duyduğu bir insana kavuşacaktır. İş anlamında kazançlı işler yapıp bolluk ve sefa içinde yaşayacaktır.

Rüyada paraşütle uçmanın islami yorumunda, kişi zaman zaman sıkıntılarının içine girer. Bunlardan çok çalışmanın sonucunda muvaffak olur. Hayatında ona zarar veren kişileri geride bırakmasıdır.

Rüyada paraşütle uçtuğunu görmek, rüya sahibinin mali işleri ile tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin çok bol olması, fakat kimi zaman da bu durumu çok abartıp kendine zarar verdiğine işaret etmektedir. Bu kişi, bazen çok cömert davranıp, elindekileri kolaylıkla savurarak sıkıntıya düşeceğine yorumlanır. Nablusi(r.a)’ya göre kimi zaman da rahatlık ve kolaylık anlamına gelmektedir.

Rüyada paraşütle atlamak, ani olaylara ve beklenmedik gelişmelere alamet eder. Rüyasında paraşüt ile atladığını gören kişi hiç beklemediği bir anda kendini hiç ummadığı bir yerde ve planlamadığı bir işin ortasında bulacağına yorumlanır.

Rüyada paraşütle uçan adam görmek bir tesadüf sonucu kendini ummadığı bir anda bir görüşmenin ortasında bulabilir. Bununla beraber rüyada paraşüt görmek veya paraşüt atlamak, kişinin beklemedik bir zamanda ve şekilde bazı olaylar yaşayıp gelişmelere hazırlıksız yakalanacağına delalet eder.

Rüyada paraşütle uçmak, kişinin keyifli günler geçireceğine işaret eder. Yaşadığı streslerden uzaklaşmak için uzun bir tatil planı yapacağına ya da kendini dinleyebileceği bir yere gideceğine yorumlanır. Aynı zamanda uzakta olup uzun zamandır görüşmediği eş ve çocukları ile dostlarına bir ziyarette bulunacağına işaret eder. Rüyada uçaktan atlayan birini görmek Dertlerin yükünden kurutulmak, ferahlık ve esenliğe kavuşmak olarak da tabir edilir.

Rüyada paraşütle inmek, mutluluk ve huzur anlamına gelir. Rüya sahibinin derdinden ve tasasından kurtulacağına, yükünün hafifleyeceğine alamettir. Aynı zamanda rüyada paraşüt görmek ve paraşütle inmek, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, rahata ereceğine delalet eder.

Rüyada paraşütle düşmek, imkanlarının kendisini ve ailesini rahat yaşatacak kadar geniş olacağı anlamına gelir. Kişinin borçlarının kapanacağına, nimetinin çoğalacağına ve bu sebeple de kafasının rahat edeceği olarak yorumlanır.

Rüyada yamaç paraşütü görmek, rüya sahibinin kurnaz davranıp bazı kimselerin dikkatini çekmeyi başararak, istediği işi kolay biçimde halledeceğine işaret eder.

Rüyada paraşütle havalanmak, rakiplerin kurduğu bir tuzak sebebiyle maddi zararlara uğranacağına, rahat ve ferah bir yaşam sürerken bir anda darlığa düşüleceğine yorumlanır. Yılların birikimlerinin bir anda yok olabileceğine işaret ettiğinden, ticaretle uğraşanların veya yatırım yapacakların çok dikkatli davranmaları gerektiğine işaret eder.

Rüyada paraşütle denize inmek, belirsiz durumların bitip kişinin hedefine daha doğru ve daha net bir yoldan ulaşacağını gösterir. Aynı şekilde yine o kişinin başının dertte olduğunu öğrenip birtakım tatsız olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada paraşütün açılmaması, zorluğa ve sıkıntıya işaret eder. Rüyasında paraşüte binip o paraşütün açılmadığını gören kişi inandığı yoldan ayrılır, doğru bildiği yolu bırakıp hiç bilmediği yeni yollara sapacağı anlamına gelir. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; ancak seçimleri ile ilgili hataya düşüp bir hayli zor günler geçireceğine de işaret eder.