Rüyada Oruç Tutmak

Rüyada Oruç Tutmak rüyayı gören kimse için, maddi manevi bolluk bereket içerisinde olmayı ifade eder. Rüyada oruçlu olmak, kişinin büyük sevaplar işlediği, manevi anlamda çok güçlü olduğu ve çok iyi yürekli biri olduğu anlamına gelir. Rüyada oruç tutmak kişinin yaptığı iyiliklerin karşılığını alacağı, bunlardan ötürü mükafatlandırılacağı ve mutlu huzurlu bir hayat süreceği olarak yorumlanır.

İslamiyete göre rüyada oruç tutmak sağlık problemi olan kişiler için bu sorundan tamamı ile uzaklaşmak ve çok sağlıklı olmak demektir. Kişinin bir süredir yaşadığı bir hastalık varsa farklı bir şekilde ona çözüm bulacağı, tedavi olacağı ve rahatlayacağı olarak tabir olunur.Rüyada oruç tutmak, aile ve ya akrabaları içerisinde yaşanmış olan bir sorun var ise bu sorunun çok kısa zamanda çözüme ulaşacağı ve bundan sonrasında her şeyin çok güzel olacağına işarettir. Bu sorun çözüldükten sonra hane içerisine mutlu günler gelecektir.

Rüyada oruç olmak, kişinin maneviyatının güçlü olması, çok olgun bir yapıda olması, herkes tarafından sevilen biri olması anlamına gelir. Allah tarafından kişiye peygamber sabrı verilmiştir. Bu sebeple yüce gönüllü bir insan olmak olarak ifade edilebilir.

Rüyada oruçlu görmek, hayırlıdır. Hane içerisinde birinin beklediği bir haberin nihayete ermesi, olumlu bir şekilde sonuçlandırılması ve bu haberin herkesin hayrına olması anlamına gelir.

Rüyada oruç tutmamak, kişinin bazı konularda inatçı olduğu kafasının dikine gittiği kimseyi dinlemediği anlamına gelir bu şekilde devam ederse yanlış kararlar alarak yanlış eylemlerde bulunacak ve zarar görecektir.

Rüyada oruç tuttuğunu unutmak, rüya sahibinin dalgın olduğu, istemeyerek de olsa bazı yanlışlar yaptığı anlamına gelir. Bu yüzden hayatını düzene koyması gerekir. Aksi halde telafi edemeyecek sonuçlar doğabilir.

Rüyada oruç ayı görmek, rüyayı görenin sıkıntı yaşamayacağı, hayatı boyunca sırtının yere gelmeyeceği anlamına gelir. Kendisini güzel günlerin beklediği dileklerinin kabul olacağı olarak da tabir edilir.

Rüyada oruç tutan birini görmek, iyi insanlar tarafından yardım görmeye onlar sayesinde rahata çıkmaya ve mutlu olmaya işarettir.

Rüyada oruç açmak, sıkıntılı bir dönemin sona ermesi için biraz daha sabretmek gerektiği anlamındadır. Sabrın sonunda kişi istediği hedefe ulaşacaktır.

Rüyada oruç bozmak, hoş olmayan bir dedikodunun içinde bulunup can sıkıntısı yaşamak olarak tabir edilir.