Rüyada Ölü Yıkamak

Rüyada ölü yıkamak aslında çok güzel bir rüyadır. Fakat bu rüya bazılarına göre oldukça korkutucu gelebilir. Her ne kadar kötü ve korkutucu bir rüya olsa da bu rüya sonuçta çok büyük sevaplardan biridir. Bu nedenle rüyada ölü yıkamak son derece olumlu bir rüyadır. Birazdan bu rüyanın hem islami  olarak tabirine bakacağız. Fakat belirmek isterim ki bu rüya tabirleri hiç bir zaman kesin bir durum teşkil etmez.

Çünkü bu tabirler sadece birer yorumdan oluşmaktadır. Sadece rüyanın anlamlarını anlayabileceğimiz bu rüyalara bakarak bazen kendinizi rahatlatabilirsiniz. Fakat belirtmek isterim ki rüyanız kötü bile olsa her zaman olumlu düşünün ki rüyanızın anlamı hayırlı olsun.

İslami olarak eski din adamları, alimler ve ermişler tarafından yapılmış olan ve gerektiği zaman değiştirilmiş ve bazıları da olduğu gibi günümüze kadar gelmiş olan rüya tabirleri arasında rüyada ölü yıkamak, ölüyü yıkayan kişinin hem iş hayatında hem de diğer yaşantısında çok boş olduğunu ve artık bazı sorumlulukları alması gerektiğini göstermektedir. Kişi iş hayatında ve diğer zamanlarında sorumluluklar aldığında yeteneklerini ortaya koyarak kendisini herkese kanıtlayacaktır

Böylece kişinin hayatı çok daha farklı ilerleyecektir. Gerek iş hayatında yaptığı başarılar gerek diğer başarıları nedeni ile kişi çok büyük faydalar görecektir. Rüyayı gören kişinin hayatında biraz daha sorumluluk alması ile birlikte bu durumun beraberinde daha öz verimli olması sağlanmış olacaktır. Bu durumda kişinin bol bol fedakarlık yapması da rüyanın yorumlarından biridir. Bir diğer İslami tabir ise bu kişinin istediği şeyleri yapmakta çok aceleci olduğunu ve bu durumun böyle giderse pek iyi olmayacağına işaret etmektedir. Yani böyle bir rüya görmüşseniz kesinlikle işlerinize ya da yapmak istediğiniz şeylerde acele etmemelisiniz.

Eğer sizlerde bu gibi rüyalar görmüşseniz bu gibi yorumlara bakarak gerekli olan şeyleri yapmaya özen gösterebilirsiniz. Unutmayın ki bunlar sadece yorumlardır. Fakat birçok kişi, geçmişte insanların söylediği bu gibi yorumlar sayesinde  birçok sorundan kurtulmuşlar ve daha güzel bir hayata kavuşmuşlardır. Aynen diğer rüyalar gibi rüyada ölü yıkamak rüyası da yorumuna bakılarak ders alınacak rüyalardan biridir.

Rüyada ölü babasını yıkamak, sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Devlet kurumundan alınacak bir habere ve parasal anlamda rahatlamaya, büyük kazançlar elde etmeye işarettir. Kişinin uzun zamandır zahmetini çektiği elde etmekte zorlandığı şeyin hayatına gelmesi olarak tabir olunur.

Rüyada ölmüş annesini yıkamak, anneye karşı duyulan hasreti, ölümünden duyulan üzüntüyü gösterir. Kişi annesinin özlemini çekmektedir. Annesinin hayrına dua etmesi ve bir hayır işlemesi faydalı olur. Bu bazen annenin borcu olduğu anlamına da gelir. Eğer böyle bir durum varsa muhakkak borç ödenmelidir. Annesinin hayatta gerçekleştiremediği bir arzusu varsa onun yerine gerçekleştirilmelidir.

Rüyada ölünün diriyi yıkaması, evlilik çağında genç bir kadın ise kurulacak iyi ilişkilere, şayet kadın dul ise mutlu olacağı bir evliliğe işarettir. Bu rüyayı gören kişi bir erkek ise varlıklı bir kadınla evleneceğine işarettir.

Rüyada ölünün yıkanırken dirilmesi, merak edilen bir sırrın ortaya çıkmasına ve bundan kaynaklı olarak yaşanacak iyi gelişmelere işarettir. Kişinin önüne iş konularında yeni fırsatlar çıkması ve bu fırsatları çok iyi değerlendirmesi ile tâbir olunur.

Rüyada ölü yıkayan birini görmek, kişinin üzüntülerinden hem fiziksel hem de manevi anlamda arınmasıdır. Bir yolculuk için hazırlık yapılması anlamına gelir. Kimi zamanda eskiden yaşanmış olan bir hastalığın tekrardan nüksetmesi anlamına gelir.

Rüyada ölü yıkayıp kefenlemek, bazen kişinin canını sıkan ve kurtulmak istediği bir meseleyi kalıcı olarak kapatması, üzerine sünger çekmesi anlamına gelir. Kimi zamanda bir konuda etrafının güvenini kaybetmeye işarettir. Ölü yıkayıp kefenlemenin iyi yorumu ise bir hastalığa ​​bulunacak çare ve bundan kaynaklı olarak duyulacak sevinçtir.