Rüyada Ölü Birini Tekrar Ölmüş Görmek

Rüyada ölü birini tekrar ölmüş görmek, hayatında yaşamış olduğu sıkıntılı ve üzüntülü günleri atlatmasına, gam ve keder dolu günleri ardında bırakarak, huzur ve mutluluğa nail olmasına işaret edilir. Rüyada ölü birinin tekrar ölmesi ise bu rüyayı gören kimse için, çalışma hayatında yüksek makam ve mevkiye ulaşmaya, çevresindeki insanlar tarafından yapmış olduğu her işte muvaffak olup saygınlık ve itibar sahibi olmasına rivayet edilir. Rüyada ölen birinin tekrar öldüğünü görmek, girdiği her işte üstün başarılar elde eden bu kimse için, kazancının bir kısmını hayır kurumlarına bağışlamasına veya hayır işlerinde harcamasına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölü birini tekrar ölmüş görmek hanesinden veya yakın akrabalarından bir kimsenin, ciddi bir hastalık geçirmesine ve tedavilerinin olumlu sonuç vermemesine, hakkın rahmetine kavuşmasına yorumlanır. Bazende rüyada ölen birinin yeniden öldüğünü görmek, hayırlı bir izdivaç ve gurbette olan bir yakınına olan hasret ve özlemi ile yorumlanmaktadır. Rüyada ölen birinin tekrar ölüm haberini almak uzak bir şehir veya ülkede yaşayan bir yakınının, yakın zaman içinde kendisini ziyaret etmesine ve bu kişiyle olacak olan güzel bir muhabbete, iş ortaklığına da işaret etmektedir.

İmam Nablusi(r.a) demiştir ki: Rüyada ölen birinin yeniden öldüğünü duymak hiç istemediği bir ortamda bulunmaya ve istenmediği konulara çekilmek zorunda kalmasına rivayet edilir. Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü duymak kısa süreli yaşanacak olan, maddi ve manevi kayıplara ve kendini zor da olsa toparlamasına işaret eder. Rüyada ölmüş birinin yeniden öldüğünü görmek, dostlarını ve düşmanlarını ayırt etmekte zorlanan bu kimse için işaret niteliğinde olan bir rüyadır.

Çalışma ve eğitim hayatındaki başarılarından dolayı, alacağınız terfi ile yüksek makam ve mevkiye ulaşmanıza yorumlanır. Aynı zamanda rüyada görülen ölünün tekrar öldüğünün haberini almak, uzun süredir beklediğiniz bir haberin yakın zamanda hayır ile sonuçlanmasına işaret edilir. Bir başka rivayete göre, kötü günlerinde yanında olan kişileri ve hiç bir anlamda yanında olmayan kişileri ayırt ederek, arasına mesafe koymaya, gelecek yaşamında yaşayacağı sağlıklı ve huzurlu günlere delalet eder.

Rüyada ölen birini görmek, ölen birini görmek, rüyası ömrün uzamasına, nasibin ve kazancın artmasına, mutlu olacağınız olayların için de olmaya yorumlanır. Rüyasında ölen birini gören kimse, kendisi için vakıf kılınan hayırlı yolda güzel ameller peşinde koşarak büyük umutlar besleyerek girdiği işlerde mutlak zaferlere erme şansını yakalarlar.

Rüyada ölen birini görmek ve konuşmak, kişinin ölmüş kimseyle konuştuğunu görmesi, hayırlı dilekler dileyerek çıktığı yolda emel ve arzularına zorluk çekmeden ereceğine, bir çok nasip kapısına sahip olup hayatının güzellikler içinde geçeceğine yorumlanır. Rüyada ölen birini görmek ve konuşmak, aynı zaman da sizden yadım dileyen kimselere yardım elini uzatmaya, yapılan iyilikleri karşılık beklemeksizin yapmaya, saygınlık kazanmaya işaret edilir.

Rüyada ölen birini görmek ve ağlamak, kişinin geçmişte yaptığı pişmanlıklardan dolayı kendisini suçlu hissederek sevdiği kimselere karşı zayıf duruma düşmesine yorumlanır. Kişinin rüyasında ölen kimseyi görüp ağlaması o kişiye karşı yaptığı vefasızlığına, kendisini o kişiden uzak kılarak mutlu olacağı kanısıyla yaşamasına işaret edilir.

Rüyada ölen birini görmek ve sarılmak, yaşanılan özlemleri dile getirmeye, sevdiğiniz kimseye olan bağlılığınıza, onu her şeyden değerli kılmanıza yorumlanır. Rüyada ölen birini görmek ve sarılmak, aynı zaman da kişiye hayatta iken verilmeyen değerin öldükten sonra verilmeye başlanmasına, pişmanlığa, elde olunan değerlerin kıymetinin bilinmemesine delalet edilir.

Rüyada ölen birini hasta görmek, bu rüya kişinin hanesinde yaşanacak tatsız günlere, hastalık gibi üzücü olayların boy göstererek hanede huzurun kalamayışına yorumlanır. Rüyada ölen birini hasta görmek, bazen de maddi sıkıntılara düşmeye, girdiğiniz bir çok işe başarısız olmaya, kazancı ve kısmetinizi keserek nasibinizin körleşmesine tabir edilir.

Rüyada ölen birini öpmek, kişinin rüyasında tanıdık birisini öpmesi yakın zaman da alacağı hayırlı ve güzel habere, nasibinin ve kısmetinin açılmasına işaret ederken, ölen yabancı bir kimseyi öpmesi, yakın zamanda hanesine gelecek olan misafirine, zora düşmüşlüğünün son bulmasına işaret edilir.

Rüyada ölen birini dirilmiş görmek, hayırlı ve güzel olan kıs metlerle karşılaşmaya, hayatınızın umduğunuz şekilde akıp gitmesine, hayırlı ve güzel olan ameller içinde olmaya yorumlanır. Rüyada ölen birini dirilmiş olarak görmek, aynı zaman da maneviyatınızın yükselmesine, yaşadığınız güzel olayların etkisinde kalacağınıza, güzel olan dileklere zorluk çekmeden ereceğinizi işaret edilir.

Rüyada ölen birini tekrar öldüğünü görmek, bu rüya uğursuzluğu ve kötülüğü beraberinde getirip gören kişinin hayatının kararacağı olaylarla karşı karşıya kalacağına, nasibinin ve kısmetinin kesilerek her anlamda mutsuzluğa sürükleneceğine yorumlanır. Rüyasında ölmüş birinin tekrar öldüğünü gören kimse, büyük belaya ve kötülüğe bulaşarak sonu olmayan yollara girer.