Rüyada Ölü Balık Görmek

Rüyada ölü balık görmek, rüyayı gören kişinin, arzu ettiği şeylerin gerçekleşmeyeceğine, elinde bulunan imkanları kaybedip, şansının uzun bir vakit geri dönmeyeceğine yorumlanır. Rüyada ölü balık gören kimse, yaşanacak olan bir tartışma ve gerginlik sonucunda bu vaziyet daha uzun süreli olabilir.Rüyada ölü balık görmek, büyük ümitler ile girilmiş olan ve fazla miktarda gelir ile kurulan bir iş, arzu edilen sonuçlar ile sonlanacağına ve baş ağrısı yapacağı anlamına gelir.İbni Sirin (r.a) rüyada ölü balık görmeyi şöyle yorumlamıştır; rüya sahibinin yaşayacağı birtakım aksilikler olacaktır. Rüyayı gören kişilerin işleri içerisinde karşılarına çıkacak olan çok engel bulunacağına ve bu vaziyetin de kişinin yaşamını güçleştirerek, kafasını yoracağının anlamını taşır.

İmamı Nablusi (r.a) der ki; Rüyayı gören kişinin bu rüyası, kimi zaman kişinin ayağına ulaşan kısmeti geri tepeceğine ve bunu sonradan fark ederek pişman olacağına delalet eder.Caferi Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Bu rüya türü, şansızlık ve uğursuz olarak yorumlanır. Bu yüzden rüyayı gören kişinin sıkıntılarının çoğalacağının anlamını taşır.

Rüyada ölü balık tutmak, boş hayaller peşinde koşmaya, aynı şekilde hayal dünyası içerisinde yaşamaya, bireyin gerçeklerden uzak bir şekilde yaşamaya, kendi çerçevesi halinde yaşayacağının habercisidir. Rüya içerisinde ölü balık tutmak, kimi zaman şeytana tapmaya, iyi olmayan alışkanlıklar edinmeye, yol içerisinde çıkmaya, iyiyi, güzeli birbirinden ayırt edememeye yorumlanır. Ölü balık tutmak bazen, itibar durumunun kaybedilmesine, günah işlemeye ve yol içerisinden çıkmaya işaret eder.

Rüyada ölü balık yemek, rüyayı görmüş olan kişinin manevi ve maddi manada kaybetmiş olduğu kazançlara, maddi yönden oluşacak olan sıkıntılara işaret eder. Rüyada ölü balık yediğini gören birey, helal kazanç içerisine haram ekleyerek yol içerisinden çıkar. Bu rüya çeşidi aynı zamanda bireyin çokça pişmanlık duyacağını ve yanlışlar yaparak bireylerin gözünde değersiz bir hal alacağının habercisi olabilir.

Rüyada ölü balık toplamak, rüyayı gören kişinin derde ve kedere düşeceği kimi olayları yaşayacağına delalet eder. Rüyayı görmüş olan kişinin kısmetinin kapalı olacağına ve ticaret ile uğraşıyor ise ticaretinin azalacağının habercisidir. Rüya içerisinde ölü balık topladığını gören bireyler hem aşk hem de hususi yaşamında kimi kötü ve tatsız olaylar yaşayacağının anlamını taşır.

Rüyada denizde ölü balık görmek, rüyayı gören kişinin iş veya eğitim yaşamında olumsuz olaylar ile karşı karşıya kalacağı anlamına gelir. Risk içeren işlerden kaçmak oldukça önemlidir. Aksi halde oldukça büyük problemler ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktır.

Rüyada derede ölü balık görmek, rüyayı gören kişinin sorumluklarının farkına varması gerektiğini anlatır. Aynı zamanda kişi sevdiği insanları unutmamalı ve onlara daha fazla değer göstermelidirler. Onlara danışmadan alınan her kararın, kişiyi başarısız olacağına işaret eden bu rüya, başarısız olunması sonucunda küslük ve ayrılık durumu söz konusu olacaktır.

Rüyada ölmüş balık görmek, kişinin bir fırsatı kaçırdığı anlamına gelmektedir. Rüyada ölmüş balık gören kimse, kişinin önündeki fırsatı görmemesi ve bu nedenle büyük zarara uğraması olarak yorumlanmaktadır.Rüyada ölmüş balık görmek, bazı İslam alimlerine göre ise bu rüya kişinin iş hayatından yanlış kararlar alarak zor duruma düşmesi ve çevresinden yardım kabul etmemesi olarak tabir edilir. Ayrıca rüya sahibinin kısa zamanda yeni bir sıkıntı içine gireceği olarak tabir edilmektedir.

Rüyada ölmüş balıklar görmek kişinin kısmetlerini değerlendiremediği ve bu nedenle büyük sıkıntılara girdiği olarak tabir olunur. Ayrıca İslam alimleri bu rüyayı dinden uzaklaşan ve sürekli kötü yollara giren kişi olarak yorumlamaktadır. Bu kişi rüyayı gören kişinin kendisi olabileceği gibi yakın çevresinden ya da aileden biri de olabilir.

Rüyada ölmüş balık yemek ne anlama gelir? Rüyada ölmüş balık hayra yorulmaz. Ayrıca ölmüş balık haram anlamına gelmektedir. Aynı kişi ya da aileden birinin harama bulaşması ya da direk kendisinin haram yemesi olarak tabir edilir.

Rüyada akvaryumda ölmüş balık görmek ne anlama gelir? Bu rüya bazı dini yorumcular tarafından kişinin harama bulaşmaktan son anda kurtulması ve bu nedenle zarardan dönmesi olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca çok sayıda yorumcuya göre bu rüya birinin kısmetinin başkaları tarafından engellenmesi anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin buna maruz kalmasının yanında aileden birinin de olması mümkündür. Bu durum rüyanın devamında olan olaylarla bağlantılı olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada ölmüş balığı canlandırmak kişinin haramdan dönmesi ya da harama kalkışacak birine engel olması olarak tabir edilir. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya harama kulp bulmak ve helal gibi göstermek olarak ta tabir edilir. Rüya sahibinin harama bulaştığını kabul etmemesi ya da bunu helal olarak insanlara yansıtması olarak tabir edilir. Bazı alimlere göre ise kötü alışkanlıklara sahip birinin alışkanlıklarından bir türlü kurtulamaması olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada ölmüş süs balığı görmek çok sayıda yorumcu tarafından göstermelik bir kazanca yorumlanır. Kişinin atıp tutarak çevresindekilere yalan söylediği sahip olmadığı şeylere sahipmiş gibi davranması olarak ta yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin aynı zamanda çevresinde böyle birinin olması da söz konusu olabilir. Bu kişinin foyası ve yalanları ortaya çıkacak ve herkes tarafından öğrenilecektir.