Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüyada Oltayla Balık Tutmak: Balık tutan kişiye çok mutlu edecek haberler alınacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Olta ile balık avlamanın bir diğer yorumu ise menfaatin kazanılacağı işlere girileceği veya beklenmedik yerlerden fayda sağlanacağı şeklinde olmaktadır. Avlanılan balıklar çok fazla fakat küçükler ise; ele geçecek paraların hızlı bir şekilde kaybolacağını işaret edebilir. Balık avlanılan deniz veya ırmağın suyu bulanık ise, bazı günahlar işleneceğine yorumlanmaktadır. Balık avlanılan su tatlı fakat balıklar tuzlu ise bazı konularda biraz sıkıntı çekileceği şeklinde tabir edilmektedir. Rüyada büyük bir balık avlamak evlenmeye ve evlenilecek olan kişinin ailesinin zengin olacağına ve geniş olacağına delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise; rüyada büyük balık avlamak, şansın yaver gideceğinin habercisi olmaktadır.

Rüyada küçük balık avlamak, bazı sıkıntılar geçirileceği şeklinde tabir olunur. Karada balık avlamak, yakın zamanda alınabilecek haberlerin kişiyi sevindireceğine işaret etmektedir. Balık avlamak amacı ile denize ağ atmak, ince eleyip sık dokumadan her söylenene inanıldığını ve bunun kişiye zarar verebileceğini simgeler.

Rüyada Oltayla Balık Yakalamak Rüya sahibinin işlerini büyütmek için uzun zamandır beklediği o büyük fırsatı yakalamasına işaret etmektedir. Çoğu alimlere göre rüyada görülen olta, ya rüyayı gören kişinin ya da başkalarının yapacağı hileyi göstermektedir. Balık avlanma ile ilgili görülen tüm malzemelerin yorumu genellik ile bu şekilde yapılmaktadır. Rüyada olta ile avlanmanın hayırlı olanı avlanılan her ne ise onun sayısını fazla olması ile sağlanmaktadır.

Eğer rüyada çok sayıda balığı olta ile avlanır ise bu rüya kişi için iyi olarak tabir edilebilir. Rüyada olta gören fakat bir şey avlamayan kişinin gördüğü bu rüya, kendisine kısa zaman içerisinde bir hile yapılacağı ile tabir olunmaktadır. Rüyada olta görmek ise kişiye fayda sağlayacak durumlar ile karşılaşacağına delalet etmektedir. Olta ile balık tuttuğunu gören kişi, sıkıntılı ruh halinden kurtulacak demektir.

Rüyada olta atmak, verilen her sözü tutmaya, yüzü sürekli gülen bir adama, hayal edilenlerin gerçek olmasına, aşk hayatında mutluluğa ermeye, para getiren işler yapmaya yorumlanabilir. Bazen ise kötüye yorumlanır. Kötü yorumlara göre bu rüyayı görenin tüm sırları açığa çıkacak, ticari işlerinde zarar edecek ve kötü niyetli bir yöneticiye tabi olmak zorunda kalacaktır.

Rüyada olta almak, bazı sıkıntıların bulunduğuna ve bu sıkıntılardan kurtulmak için bazı yolların seçilmesi gerektiğine yorumlanır. Kişi bu yollardan hayırla çıkacaktır.

Rüyada olta ipi görmek, uzun zamandır beklenilen yüksek tutarda bir paraya kavuşmaya ya da çok eskiden verilmiş olan bir borcun geri geleceğine yorumlanır. Ancak eğer bu olta ipi birbirine dolanan bir ip ise bu paranın gelmesine uzun bir zaman olduğunu, karışmamış ise kısa zaman sonra geleceğini gösterir. Eğer kişi rüyasında bu ip ile balık tutuyor iken bu ip kopar ise kişinin karşısına çıkan birçok seçenekten en kötü olanını seçtiğine yorumlanır.

Rüyada oltaya takılmak, kişinin girmiş olduğu bazı sınavların sonuçlarının güzel olacağına, çok başarılı olup hep onun hakkında konuşulacağına, para anlamında da kudret sahibi olacağına delalet etmektedir. Rüyanın sahibinin çalıştığı alanda çok uzman biri olmasına ancak hep ölüm korkusuyla yaşadığına da yorumlanmaktadır. Sevdiği insanlar ile çok güzel vakitler geçirilecektir.

Rüyada olta iğnesi görmek, rüyanın güzel haberlere ve gelişmelere gebe olduğunun habercisidir. Aynı zamanda iftiraya uğramaya, hiç alakası olmayan bazı olaylardan sorumluymuş gibi gösterileceğine, bunların insanın keyiflerini kaçırmasına sebep olacağına da yorumlanır.

Rüyada kırık olta görmek ya da kişinin oltayı kırdığını görmek, yapılan tercihin başlangıçta hayırlı gözükse de kötü sonuçlar doğuracağını göstermektedir. İlk başta bunun anlaşılamayacağına, anlaşıldığında ise geriye dönülemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada olta ile balık tutmak, yaşanılan tüm sorunların bitmesine, hayırlı arkadaşlara rastlamaya yorumlanmaktadır.

Rüyada oltaya yem takmak, kişi için çok önemli olan biri tarafından sırtından bıçaklanacağına yorumlanır.