Rüyada Ölmüş Anne Babayı Görmek

Rüyada ölmüş anne babayı görmek her zaman hayırlı bir şey olarak yorumlanır. Ölü biri görüldüğünde üzülmek yerine öncelikle sevinmek gerekir. İmam Nablusi(r.a.)’ya göre ölmüş birini görmek her zaman güzel haberlere işarettir. Rüyada ölmüş babayı görmek üzücü bir haber olarak yorumlanır. Rüyada ölmüş anneyi kişinin bu haber ile ruh halinin daha da kötü olacağı ve sıkıntılı günler geçireceği anlamına gelir.

Rüyada ölmüş anne babayı canlı görmek islam alimleri tarafından yaygın olarak müjdeli habere uzun yaşama işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Eğer kişinin uğruna uzun zamandır çalıştığı bir şey varsa çabalarının boşa çıkacağı anlamına da gelir. Kişi çok çaresiz bir duruma düşecek demektir. Bazı islam alimlerine göre ise ölü babayı hasta görüp ağlamak sevindirici bir haber anlamına gelir.

Rüyada Ölü Birinin Sarılması Rüyayı gören kişinin onu üzecek birtakım olaylar yaşayacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişinin başına hastalıklar ve şanssızlıklarla alakalı kötü şeyler geleceği, kişinin çok zor günler geçireceği, hayalleri uğruna çok çabalayacağı ama hiçbirinin gerçekleşmeyeceği ve maddi olarak zorluğa düşeceği şeklinde yorumlanır.

Hayırlı bir rüya olarak görülmeyen bu rüyanın bir diğer yorumunda ise kişinin etrafındaki yalancı insanlara güvenerek umutlanacağı fakat onlar tarafından kandırılıp dolandırılacağıdır.

Rüyada Ölmüş Birinden Para Almak İslam alimleri tarafından hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin bir yerden hayırlı bir kazanç elde edeceği anlamına gelir. Kişinin hayatında şanslı olaylar yaşanmaya başlayacaktır. Alınan para eğer kağıt ise bu bir mülk alınacağı, eğer bozuk para ise bol kazanç kazanılacağı şeklinde yorumlanır. İş hayatında büyük başarılar elde edeceği şeklinde de yorumlanır.