Rüyada Nar Görmek

Rüyada nar görmek genel olarak hayır şeklinde yorumlanır. Rüyada nar görmek, rüyayı görmüş olan kişi evli değil ise, hayırlı bir eş sahibi olunacağı anlamına gelir. Rüyada nar gören kimse, gören birey evli ise, hayırlı bir evlat sahibi olacaktır.Rüyada nar görmek, aynı zamanda bu rüya iş ve çalışma bakımında oldukça güzel gelişmelerin olacağına ve varlıklı olmanın anlamını taşır. Rüyada görülmüş olan nar taneleri, kişinin eline geçecek olan altın, beyaz nar taneleri ise ele geçecek olan gümüş şeklinde yorumlamaktadır.

Kirmani (r.a) yorumu; rüyada görülmüş olan nar kış mevsiminde görüldü ise, rüyayı görmüş olan kişi alın teri ile kazandığı mülke ve mala yorulur. Yaz mevsiminde görülmüş olan nar, haram mala ve haram paranın kazanılmasına yorulur. Rüyada nar gören bir erkek, genellikle çok güzel ve iyi kalpli bir kadın ile evlenecektir.

Rüyada nar yemek, rüyayı görmüş olan bireyin büyük çalışmalar içerisinde olarak, kocaman başarılara imza atacağı ve parasal anlamda güzel kazançlara sahip olacağı şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi çok iyi mevkilere gelerek kazanacağı parayı, evi ve işi için yatırımda bulunacaktır. Oldukça bolluk ile yorumlanan bu rüya, rüyayı gören bireyin güzel gelişmeler ile karşı karşıya geleceğine işarettir.

Rüyada nar toplamak, bereket içeren bir hayatın anlamını taşır. Olgun olan narları toplamak, maddi açıdan önemli kazançlara sahip olacağına, iş anlamında ise kişinin arzu ettiğinden daha çoğuna ulaşacağına yorulur. Olgun olmayan narları toplamak, bireyin hasta olması ile beraber bu hastalığın uzun zaman sürmesinin habercisi olarak yorumlanır. Birçok olgunlaşmış nar toplamak ise, çok varlıklı bir yaşamı ifade eder. Ancak bir adet nar toplayan birey ise geçici servete sahip olacaktır. Kırmızı renginde nar topladığını gören kişiler bekar ise zengin kimseler ile evlilik kararı alırlar.

Rüyada nar ekşisi görmek, rüyayı gören bireyin uykusuz olduğunu ifade eder. Bu rüya uykusuzluktan kaynaklanan ya da uykusuzluk nedeni ile hastalık ile karşı karşıya gelineceğine yorulur.

Rüyada nar ağacı görmek, ahlaklı ve inancı bol, güzel olan biri şeklinde yorumlanır. Bu birey, yalnızca kendi çıkarlarını düşünmeyerek, gönlü ve eli bol birisidir. Bu sebeple bu kişi etrafında bulunan muhtaçlara yardım ederek dua toplar. Aynı zamanda rüyada nar ağacı görmek, varlık, servet anlamına gelir.

Rüyada nar suyu içmek iyi bir anlamda değildir. Rüyayı gören kişinin kavga ve gürültülü bir ortamda olacağını söylemek mümkündür. Rüyayı gören kişinin memnuniyet duymayacağı bir şeyden ötürü itirazda bulunacaktır. Böylece tartışma çıkacaktır.

Rüyada nar çalmak hukuk sahasında, öncelikli biri olacağını ifade eder. Kimi zaman rüyayı gören kişi kısmetsiz olabilir. Böylece bu rüya uğursuzluk ve şansızlık peşindedir anlamına da gelir.

Rüyada nar görmek çoğunlukla hayra yorulur. Rüyada nar görülmesi evli değilseniz eşe, evliyseniz çocuğa, parasal açıdan güzel zamanlara, zenginliğe delil sayılmaktadır. Rüyada görülebilen kırmızı nar taneleri elinize geçecek altın model, beyaz nar taneleri de elinize geçecek gümüş model yorumlanmıştır. Rüyada görülebilen nar mevsiminde başka bir deyişle kış mevsiminde görüldüyse düşü gören kişinin emeğiyle kazanacağı mala ve mülke yorulur. Mevsimi haricinde başka bir deyişle yazın görülebilen nar, kişinin haksız para sağlayacağına, eline haram ücret geçeceğine işarettir.

Rüyasında nar gören bir adam
Genel model eş ile çok fazla miktarda güzel bir bayan ile evleneceğinize delil sayılmaktadır. Nar tüm, dayanıklı ve güzelse bekar bir kadınla, nar çatlamış ise dul bir kadınla evleneceğinize delil sayılır .
Rüyada Nar Yeme
Rüyada ekşi nar yediğini gören kişi, şayet hakikat yaşamda da ekşiyi seviyorsa, eşya mülk sahibi olunacağına, zati malı mülkü varsa henüz da artacağına ve işlerinin iyiye gideceğine delil sayılmaktadır. Rüyada nar kabuğu yiyecek hastalıktan şifa aramaya delil sayılmaktadır.

Rüyada Nar Ağacı Görülmesi
Rüyada nar ağacı görülmesi varlıklı ve bonkör bir kişiden sizlere gelebilecek yardıma delil sayılmaktadır. Nar ağacındaki narlar olgunsa ve onları topladığınızı gördüyseniz, hastalığınızdan şifa aramaya, parasal açıdan rahatlamaya, zenginliğe ve önünüzdeki keyifli, sevinçli, sevinçli zamanlara delil sayılmaktadır. Şayet topladığınız narlar hamsa, tam olmamışsa, hastalığa, parasal açıdan kolay değil hale düşmeye, fukaralığa ve sizi bekleyen kolay değil zamanlara delil sayılmaktadır. Rüyada görülebilen nar ağacını kesmek çok fazla miktarda berbat yorulur. Uzak olmamış sürede yaşayacağınız berbat, mukassi ve huzursuz zamanların olunacağına ve bunu düzeltmek amaçlı elinizden bir bir şey gelmeyeceğine delil sayılmaktadır.

Rüyada Nar Suyu İçmek
Rüyada görülebilen nar suyu kişinin elinize geliyor olacak durumda olan paranın ağır ağır değil su benzeri akacağına işarettir, zenginlik model yorulur. Tatlı nar mala, imar edilmiş şehre, hanım yahut çocuğa; kırmızı nar taneleri altına, beyaz nar taneleri gümüşe; ekşi nar hüzün ve eleme, ekşiyi seven kimse amaçlı rızık ve mala; nar kabuğu yiyecek hastalıktan şifa bulmaya; nar suyu kişinin nafakasına, nar ağacı inançlı, varlıklı ve bonkör kimseye; nar ağacını kesmek akrabayla ilişkiyi kesmeye; nar taneleri kolaylıkla ele geçirilen mala, nar çiçeği güzel kadına ve hayırlı evlada delil sayılır. Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak sağlık sorunu, üzüntü ve eleme işarettir.

Kışın nar rüyası görülmesi hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik model yorulur. Çocuk kız rüyada ekşi nar yerse pekte hayırlı olmamış birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görülmesi çok fazla miktarda ücret elde etmek demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak sağlık sorunu, üzüntüye yorulur. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik model yorulur. Çocuk kız amaçlı ise evliliktir.

Rüyada nar görülmesi
Şayet zamanında olursa, rüya görenin çalışması nispetinde eşya ve para elde edeceğine delil sayılır. Mevsimi haricinde nar görülmesi iyi değildir. Tatlı nar, eşya ve ücret sahibi bir tanesi ile evlenmeye; eksik nar ise eleme işarettir. Narın arzu eder zamanında arzu eder zamansız ağaçtan koparmak hayır değildir. Kadın amaçlı ziyaret ve mücevherata, adam amaçlı de evlada, hükümet memurları amaçlı terfiye, subaylar amaçlı emirlerinin geçmesine, köylü amaçlı ekim bereketine, tüccar amaçlı fazla miktarda siyah, milletçe amaçlı güzel bir yönetime yorulur. Bir yabancı söylentiye göre de: rüyada görülebilen tatlı nar, birikmiş mala, hanıma, imar edilmiş nahiyeye, eşya ve çocuğa işarettir. Nar, düşü görenin haline göre on, surat ya da bin dirhem ücret ile işaret sayılır.

Rüyada nar yemek, rüyayı gören kişinin, çok kocaman çalışmalar inşa ederek kocaman başarılar ve para bazlı kazançlar elde edeceği işinde oldukça iyi yerlere geleceğine, kazandığı paraların işine ve hanesine kocaman miktarda bolluk ve bereket getireceğine, hayırlı işlere imzasını atacağına, ele geçirdiği para ve şöhreti yardımıyla kocaman bir servete sahip olunacağına ve çok huzurlu ve keyifli bir hayat süreceğine işaret sayılır.

Rüyada Nar Yediğini Görülmesi
Rüyada nar yiyecek ile benzer manaya gelir. Rüyayı gören kişinin, iş yaşamında oldukça iyi çalışmalar inşa ederek kocaman başarılara imzasını atacağına, yoğun miktarda ücret kazanacağına, hanesinde bolluk ve bereketin hüküm süreceğine ve kocaman bir servete sahip olunacağına delil sayılmaktadır.

Rüyada Nar Tanesi Yeme
Çalışma yaşamında çok sağlam bir yere ve kocaman bir isme sahip olan rüyayı gören kişinin, iş yaşamında rastgele bir iş yapılmadan yalnızca ismini faydalanarak çok kocaman miktarda paralar kazanacağına, aradığı vakit yepyeni işler kurabileceğine ve başarılarına muvaffakiyet katabileceğine delil sayılır.

Rüyada Ekşi Nar Yeme
Rüyayı sahibinin yakınlarındaki kişilerden rastgele birinin, çaba vererek ve alın teri dökerek kazanabileceği ve helal bir olarak yiyebileceği ücret ve eşya dururken berbat yolları seçeceğine, haram eşya yiyip içeceğine ve insanlara farklı biçimlerde kayıp vererek çok kocaman günahlar işleyeceğine rivayet eder. Benzer sürede, rüyayı gören kişinin, kendisine ve ailesine hiç hayır getirmeyecek ve fayda sağlamayacak bir kişiye gönül bağlayacağına alamet sayılır.

Rüyada Tatlı Nar Yeme
Rüya sahibinin, çok servet sahibi olan birisi ile tanışıp birbirlerini tanıdıktan ardından hayat evine gireceğine, çok güzel ve hayırlı günler geçireceğine, zahmet ve sorunlarından en kısa sürede kurtulacağına, çok keyifli bir aile ortamında yaşayacağına ve kısa bir hüküm verme çağından ardından bir genç sahibi olacaklarına işaret sayılır.

Rüyada nar görülmesi ya da yiyecek bolluk, berekete ve zenginliğe delil sayılmaktadır. Rüyada görülebilen olgunlaşmış kırmızı nar taneleri altına, rüyada görülebilen beyaz nar taneleri gümüşe delil sayılır. Rüyada görülebilen yetişkin nar eşya ve mülke, güzel yapılara sahip kente, eşe veya çocuğa işarettir.

Rüyada ekşi nar yediğini görülmesi
Hüzün, üzüntü ve eleme, fakat ekşi tadı seven kimse amaçlı ekşi nar yediğini görülmesi rızık, ücret ve mala işarettir. Rüyada nar suyu görülmesi geçimini sağlamak amaçlı gereken paraya, rüyada nar ağacı görülmesi dinine düşkün, malı mülkü yerinde, bonkör kimseye delil sayılmaktadır. Rüyada nar çiçeği görülmesi iyi bir kadına ve hayırlı, iyi evlada delil sayılır.

Rüyada nar toplamak
Bol ücret ve servete işarettir. Kış mevsiminde rüyada görülebilen nar hayıra delil sayılır. Rüyada nar temizlediğini görülmesi çok ücret kazanmaya işarettir.

Rüyada nar görmek veya yeme
Bolluk, berekete ve zenginlik işareti eder. Rüyada görülen olgunlaşmış kırmızı nar taneleri altına, rüyada görülen beyaz nar taneleri gümüşe delalet eder.