Rüyada Midye Yemek

Rüyada midye yemek, rüyayı gören kişinin nankörlük göreceğine yorumlanır. Bu rüyanın yorumu genelde hayır olarak yapılmamış ve olumlu olan rüyalar arasında bulunmamaktadır. Rüyayı gören kişinin birileri tarafından haksızlık göreceğine, vefasızlıkla kaşı karşıya kalacağına ve tüm bu olaylar karşısında psikolojik anlamda büyük bir sıkıntı yaşayacağına yorumlanır. Rüyada midye dolma yemek rüya sahibinin yüzüne gülen ama arkasından kuyusunu kazan pek çok düşmanın olduğuna yorumlanır. Tüm bu düşmanların birleşeceğine ve rüyayı gören kişiye bir kötülük yapmak isteyeceklerine işaret eder. Eğer bu durum karşısında rüya sahibi alçak gönüllü ve sabırlı olur ise düşmanlarını alt edeceğine ve kazanan tarafın kendisi olacağına işarete der.

Rüyasında midye gören kişinin eğer çevresinde onu sevmeyen kişiler bulunuyor ise hemen onlardan uzaklaşması gerekmektedir. Bu kişilerin veya bir kişinin rüya sahibine büyük bir zararı dokunacağına ve sıkıntıya girmesine neden olacağına yorumlanır.

Rüyada midye görmek ise, rüyayı gören kişinin bir pişmanlık yaşayacağına yorumlanır. Ancak bu pişmanlığın artık bir faydası olmayacağına ve hiçbir işe yaramayacağına işaret eder.

Özellikle arkadaş çevresinde pek sevilmeyen birinin varlığına işaret eden bu rüya kişinin kendisini düzeltmesi gerektiğine yorumlanır. Eğer ki çevrenizde çok fazla düşmanınız var ise onlara olumlu ve pozitif yaklaşmanız size fayda sağlayabilir.

Rüyasında midye dolma yediğini gören kişinin parasal açıdan her hangi bir sıkıntı çekmeyeceğine ve maddi anlamda güzel bir gelir elde edeceğine yorumlanır. Kişinin lüks bir yaşam süreceğine ve dostları ile birlikte eğlenceler düzenleyeceğine yorumlanır. Helal kazanca dikkat eden rüya sahibinin bu özelliği sayesinde rızkının artacağına yorumlanır.

Rüyasında midye kabuğu gören kişinin çok zorlu bir süreçten geçeceğine yorumlanır. Özellikle ev halkı tarafından bir kişi ile arasının açılacağına ve fikir ayrılığına düşeceğine işaret eder. Bu durum sonrasında büyük bir üzüntü yaşayacağına ve psikolojik açıdan yıpranacağına yorumlanır.

Rüyasında midye yediğini gören kişinin çevresinde her daim güvenip yanında olduğu ve manevi yardımlarda bulunduğu birinin ihanetine uğrayacağı demektir. Rüya sahibi için bu olay tam bir felakettir. Yinede midye dolma yemek çalışmalarıyla başarı ve itibar kazanan bir yakınınız ya da arkadaşınız varsa onunla gurur duyacaksınız.

Rüyada Midye görmek, rüya sahibinin yaptığı işten dolayı çok pişman olması ve onu telafi etmeye çalışması anlamına gelir. Rüyada midye gören kimse, kişinin zarar göreceğine, üzüntüler yaşayacağına ve zararından kesinlikle dönmesine işarettir. Rüyada midye görmek, kimi zaman ise bir yakınınızın ya da çok sevdiğiniz kişinin sizi hayal kırıklığına uğratacağına işaret eder.İmam Nablusi(r.a)’ya göre rüya sahibi kulağına hoş gelen her işe hiç düşünmeden girerek, daha işin başında zarar etmeye başlayabilir.

Rüyada midye çıkarmak, rüya sahibinin kaybettiği yaşam enerjisini yeniden kazanmasına tabir edilir. Hayal kırıklıkları, üzüntü ve umutsuzluk içinde geçen günler çok geride kalmış demektir. Bir nevi hayat rüya sahibi için yeniden başlamaktadır. Rüyada denizden midye çıkarmak, kısmetin, şansın açık olduğuna işaret eder.

Rüyada midye satmak, rüyada midye sattığını görmek, çok yorulduğunuzu hissedip işlere bir süre ara verilmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada midye ayıklamak, çok hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin hayatında çok büyük sevinçler ve mutluluklar olacağına, özlemelerin ve hasretlerin son bulacağına, yokluğun ve üzüntünün biteceğine, ayrıca da kısmetinin açılacağına işaret eder. Baht açıklığı ve hasretlerinin bitmesi, bolluğa ve mutluluğa kavuşacağı rivayet olunur. Rüyada midye ayıklamak sabrınızın sonunda sıkıntılarınızın bitmesi demektir. Mutlu olunacağını ve tüm özlemlerin giderileceğine yorumlanır.

Rüyada midye dolma görmek, kişinin ailesinde asla geçim sıkıntısı, yokluk, parasızlık yaşanmaz. Bu rüyayı gören rızık problemi yaşamaz. En kötü şartlarda bile olunsa kişi rızıktan kısmayacak, en iyi şekilde yaşayacak demektir. Gelirinin bu paralelde artacağına tabir olunur. Rüyada midye dolması görmek zaman içinde mutluluğu yakalamak demektir. Hayatı boyunca bolluk ve bereket görüleceği, hayallerin gerçekleşeceğine işaret eder. Yine rüyada midye görmek veya dolmasını görmek, kısa zamanda hedeflere ulaşılacağını ve müjdeli haberler alınacağını gösterir.

Rüyada midye kabuğu görmek, yaşanacak olan zor bir duruma delalet eder. Bu rüya kişinin karşılaşıp içinden çıkamayacağı güç bir duruma işaret eder. Hane içinden biri ile fikir ayrılığı yaşayacağı bu durumun da büyük bir krize dönüşeceği anlamına gelir.

Rüyada midye tava görmek, maddi kazancın ve gelirin çok iyi olacağına, yeni bir işe başlanabileceğine yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin kıymetli bir eşyasını elden çıkarıp maddi giderlerin azaltılacağı anlamına gelir.