Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezarlık görmek rüyanızda bir mezarlık gördüyseniz, bu muhtemelen son zamanlarda kötü düşünceleriniz olduğunu gösterir. Mezarlık hakkındaki rüyalar, genellikle kendi korkularınızın yansımasıdır.Ölümden sonra ne olacağı hakkında çok fazla düşünüyor olabilirsin ve korkuyorsundur. Son zamanlarda ölüm hakkında ve diğer kötü şeyler hakkında düşünmüş olabilirsiniz.

Ancak rüyadaki mezarlıkların ölümle ilgisi yoktur. Gerçek hayatta finansal durumunuzla veya diğer insanlarla olan ilişkilerinizle ilgili olabilirler.Rüyanızda görünebilecek mezarlık ile ilgili birçok durum var. Rüyanızda bir mezarlık görmeyi, mezarlığa gitmeyi, mezarlığa girmeyi, mezarlıktan korkmayı, belki de mezarlıkta bir geçit görmüş olabilirsiniz.

Bunlar ve bunlara benzer birçok durum vardır ve her birinin yorumu farklıdır. Bu nedenle rüyanızda gördüğünüz bütün detayları hatırlamak çok önemlidir.Eğer rüyanızda bir mezarlık gördüyseniz, bu makaleyi okumalısınız. Çünkü size bu rüyaların ne anlama geldiğini ve nasıl yorumlayabileceğimizi söyleyeceğiz.

Genel olarak rüyada mezarlık görmek, çok yakında birinin düğününe gideceğinizi gösterir. Bu rüyanın kendi düğününü veya nişanını sembolize etmesi de mümkündür.Rüyamda mezarlığa gidiyordum. Bu rüya, arkadaşlarınızın güzelliğiniz ve iş hayatındaki başarınız hakkında çok sık konuştukları anlamına gelir.Rüyada bir mezarlıktan çıkıyordum. Rüyada bir mezarlıktan çıktıysanız, gelecek dönemde çok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın arkadaşlarından birinin, ummadığın bir zaman seni hayal kırıklığına uğratması olası.

Rüyamda bir mezarlıktan geçiyordum. Eğer rüyanızda bir mezarlıktan geçtiğinizi gördüyseniz, bu zamanın çok hızlı bir şekilde uçtuğunu düşündüğünüz anlamına gelir, böylece hayatınızda yapmak istediğiniz her şey için yeterli zamanınız olmaz.

Rüyada mezarlıkta olmak, geleceğiniz hakkında çok fazla endişeniz olduğunu gösterir. Hayatında iyi kararlar alıp almadığından emin değilsin ve gelecekte ne olacağından korkuyorsun.Rüyada mezarlıkta yürümek, gelecek dönemde tüm borçlarınızı ödeyeceğiniz ve finansal durumunuzun çok iyi olacağı ve endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Rüyada kış aylarında mezarlıkta yürümek, kötü bir işarettir. Bu rüya, gelecek dönemde çok para kaybedeceğiniz ve fakir olacağınız anlamına geliyor. Önünde çok zor bir dönem var, ama güçlü olmalısın ve olumlu düşünmelisin.

Rüyada bir mezarlığın yanında sakince yürümek, gelecekte yaşamınızda birçok olumlu değişiklik olacağı anlamına gelir. Ancak, endişelenmemelisiniz çünkü bu değişiklikler sizin için iyi olacak. İşinizi değiştirmeniz veya yakın bir gelecekte terfi etmeniz mümkündür.

Rüyada mezarlıkta hüzünlü bir şekildr dolaşmak, yaşam seçiminizin çok iyi olmadığı anlamına gelir. Bazı yanlış kararlar almış olabilirsin ve bu yüzden kendini kötü hissediyor olabilirsin.Rüyada mezarlıkta koşmak, yakın gelecekte birinin maddi sıkıntısı yaşayacağı ve o kişinin sizden yardım isteyeceği anlamına gelir.

Rüyada mezarlıktan korkmak, çok yakında yeni insanlar hayatınıza girecek demektir. Ayrıca, bu rüya gelecekte duygusal ortağınız olabilecek çok önemli biriyle tanışacağınız anlamına gelebilir.Rüyada tek başına mezarlığa gitmek, aşk hayatında çok güzel anların olacağı anlamına gelir.Rüyada kalabalık bir grubun mezarlığa gitmesi, birinin sizi sinirlendireceği anlamına gelebilir ya da biri kalbinizi kıracak demektir.

Rüyada mezarlıkta uyumak, iyi bir işarettir. Bu rüya, yakın gelecekte tüm sorunlarınızın çözüleceği ve birçok güzel anın gelecek dönemde sizi bekliyor olacağı anlamına gelir.Rüyada mezarlıkta bir geçit görmek, çok iyi bir işarettir. Bu rüyalar sizden uzakta yaşayan bir arkadaşınızla tanışacağınız anlamına gelir. Bu kişi uzun bir süre sonra gelecek ve bu yüzden çok mutlu olacaksın.Rüyada mezarlıkta kaybolmak, birçok mali sorunun yakın gelecekte sizi beklediği anlamına gelir. Ancak, bu sorunlar çok ciddi olmayacak, bu yüzden çok yakında bunları çözmek mümkün olacak.

Rüyada geceleyin mezarlığa gitmek, yakın gelecekte evinizi değiştireceğiniz anlamına gelir, ancak orada birçok yeni insanla tanışma fırsatınız olacaktır.Rüyada sabahleyin mezarlığa gitmek, gelecekte kariyerinizde birçok iyi şeyin olacağı anlamına gelir.Rüyada elbise ile mezarlığa gitmek, gelecek dönemde birçok yeni insanla tanışacağınız anlamına gelir.

Rüyada mezarlıkta çiçek toplamak, çok iyi bir işarettir ve gelecek dönemde çok sağlıklı olacağınız anlamına gelir. Ayrıca arkadaşlarınız ve ailenizle harika ilişkiler kuracaksınız.Rüyada mezarlıkta evlenmek, çok kötü bir işarettir. Rüya yorumlarına inanıyorsanız, dikkatli olmalısınız çünkü bu rüya eşinize dikkat etmeniz gerektiğini gösterir.

Rüyada mezarlıkta gömülmek, ölüm ve ölümden sonraki yaşam hakkında daha fazla şey bilmek istediğin anlamına gelir. Çok meraklı bir insansınız ve genel olarak ruhsal yaşamınız hakkında çok düşünüyorsunuz.

Rüyada mezar temizlemek, rüyayı gören kişinin vermiş olduğu sözü tutacağına, cömert bir kişiyi sevmeyi ifade eder. Bir başka tabir ile bu yorum, sevinmeye, fakirlik içerisinden feraha kavuşmaya, yararlı uğraşlar içerisinde olacağına, manevi çıkarı olan herkesten kurtulmanın anlamını taşır. Bu rüyayı gören kişinin aşk yaşamı oldukça iyi gidecektir. Rüyayı gören birey, birikmiş olan paraya ve eşi ile beraber mutlu mesut olmanın habercisini verir. Kimi zaman olumsuz tabir edilen bu rüya çeşidinde, maddi sorunlara, sefalete, korkuya ve üzülmeye yorumlanır. Bu rüya sıkıntı ile özlem duyulan zenginliğe, ümidini yitirdikten sonra bir anda kavuşacağının haberi olarak yorumlanır.

Rüyada mezarlık ziyaret etmek, rüyayı gören kişinin istemeden veya isteyerek işlemiş olduğu günahlardan ötürü, kurtulmak için çaba göstereceğinin habercisi olarak yorumlanır. Bununla beraber insanlara devamlı olarak yardım edeceğine, muhtaç kişilere parasal anlamda destek sağlayacağına, aç kimselere yemek vereceğine işarettir. Aynı zamanda yolda kalmış olan insanları evine ulaştıracağına, zekat vereceğine ve düşeni kaldırdığının anlamını taşır.

Rüyada mezarlık sulamak büyük hayırlar işleneceğine, bireyin gerçek yaşamı kadar ahiret yaşamını da tesir edecek hayır duaları alacağının habercisidir. Allah korkusu olan bu kişi, muhtaç kişilere yardım edecektir. Mezar sulayan birisinin geleceği sıkıntılı olmayacak, aldığı dualar sayesinde belalardan kurtulacaklardır.

Rüyada mezarlık ziyareti çok hayırlı işlere imza atılacağının habercisidir. Bu rüyayı gören kişi, Allah tarafından kabul edilen biri olacağına işarettir. Evli kişilerin bu rüyayı görmesi, çocuk sahibi olacağı anlamına gelir. Mezar ziyaretinde bulunan kişiler, günahlarından arınarak, affedilmek amacı ile uğraş verecektir.

Rüyada mezarlık gezmek, rüyayı gören kişinin bir davranış ya da alışkanlığa son vereceğini ifade eder. Çözülmemiş olan karışık duygu ve korkulara, üzüntü şeklinde de yorumlanan bu rüya tabiri, tövbe etmek manasına da gelmektedir. Aynı zamanda rüyada mezarlıkta gezmek işlenilen günahlardan ötürü vicdan azabını temsil eder.

Rüyada mezarlık aramak, rüyayı gören kişinin ruhsal ve manevi anlamda yaşayacağı sorunları temsil eder. Rüyada mezarlık aramak, bireyin gerçek hayatında kişiyi rahatsız kılan bir problemi için gereken ilmin kendisinde olduğunu bilmez.

Rüyada mezarlık görmek; günahlarınızı affettirmeye, pişmanlık duymaya, telafiye işaret edilir. Rüyasında eski mezarlık gören kimse, akrabalardan zarar görerek ter edilmeye işaret eder. Bazen de görülen mezarlık sembolü vatan için şehadet şerbetini içmiş askerlere tabir olunur. Rüyada mezarlık görmek, korkusuz kimselere, zorluklarla mücadele etmeye, başarıya ulaşmaya delalet eder.

Rüyada Müslüman mezarlığı görmek; iradeli bir milletin sahip olduğu güçlü orduya ve savaşlarda kazanılan başarılara işaret eder. Rüyasında Müslüman mezarlığı gören kimse, kalbi temiz, inancı tam, Allah’ı tealanın yolunda yürüyen kimlerdir.

Rüyada müşrik mezarlığı görmek; maddi ve manevi sıkıntılara, hastalıklara ve kötülüklere işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hayat yönelik attığı adımlarda başarısız olup hüsrana uğrarlar. Rüyada müşrik mezarlığı görmek, yüklü ganimet elde etmeye, haram mala göz dikmeye, kötülüğe işaret eder.

Rüyada Mecusi mezarlığı görmek; haram mala sembol edilen bu rüya kişi için yaşanılacak kötülüğe, haram yollarla elde edilen servete yorumlanır. Rüyasında Mecusi mezarlığı gören kimseler kolay kazanç peşinde koşan kötülükleri amaç edinmiş, art niyetli kötümser kimselerdir.

Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek; pişmanlık olarak ifade edilen bu rüya kişi için sıkıntıya delalet eder. Rüyasında mezarlıkta olduğunu gören yada mezarlıkta olduğunu gören kimse, insanlara karşı affedilmesi mümkün olmayan suçlamalar yaparak insanların zarar görmelerine vesile olurlar. Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek, bazen de servet sahibi olmaya, hazır mala konmaya delalet eder.

Rüyada mezar sulamak; evlat sahibi olmaya, özlemlerin son bulmasına, hayırlı kazanca işaret eder. Rüyasında mezar sulayan kimse, ölen kişiye yönelik hayır duası işleyerek kişiyi kabrinde huzurlu olmasına vesile olur. Bu rüya bazen de yeniliklere, hayatınıza yönelik yapacağınız olumlu değişikliklere delalet eder.

Rüyada mezar kazmak; ev özlemi çeken kimseler için hayra delalet edilen bu rüya kişinin yakın zaman da başını sokabilecek geniş ferah bir eve sahip olacağına işaret eder. Rüyada mezar kazmak, aynı zaman da hayır yapmaya, ihtiyaç sahibi kimselere el açmaya, yapılan yardımlara tabir edilir.

Rüyada temiz mezar görmek; rızka delalet eden bu rüya kişinin geçmişte alın teri dökerek elde ettiği kazancına, maddi rahatlığa ermesine işaret eder. Rüyasında temiz mezar göre kimse kalbi temiz iyi niyetli kimselerle hoş vakit geçirir. Rüyada temiz mezar görmek, aynı zaman da yapılacak yolculuk olarak ifade edilir.

Rüyada mezarlar arasında dolaşmak; inanç yoksunu, hayatını kötülüklere adamış kötümser kimselere yorumlanır. Rüyasında mezarlar arasında dolaşan kimse, çıkarları doğrultusunda hareket edip, yaptığı her işten kendisine çıkar sağlar. Rüyasında mezarlar arasında dolaşan kimse, inanç yoksunu, dini vecibelerden uzak, kötülük amaçlı hayatını kuran kimselerdir.

Rüyada ölmeden mezara girdiğini görmek; kişi için evliliğe delalet eden bu rüya bekar kimseler için kurulacak yuvaya işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler kadın sa hayırlı kısmetiyle dünya evine girerek duaları kabul olur. Rüyasında ölmeden mezara girdiğini gören kimse, işlediği günahlardan dolayı suçluluk iç güdüsü yaşayarak suçlamaların ortasında kalır.

Rüyada mezar yaptırmak; rüyasında mezar yaptıran kimse ev sahibi olup hanesini mutlu kılacak güzellikler yapacağına işaret eder. Kişinin rüyasında mezar örtmesi ömrünün uzayacağına delalet eder. Rüyada mezar yaptırmak, ayı zaman da insanlara faydalı işler yapmasına, hayır duası alarak saygınlık kazanacağına yorumlanır. Bu rüya bazen de rahmete, açılan rızka, bolluğa ermeye ifade edilir.

Rüyada aile mezarlığı görmek; kişinin sevdikleriyle beraber sağlıklı, huzur dolu bir ömür yaşayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler kötülüklerden uzak, sevdiklerinin kıymetini bilen, hayatı tüm güzelliğiyle yaşayan kimselerdir. Rüyada aile mezarlığı görmek, bazen de evlat sahibi olmaya, müjdeli bekleyişe tabir olunur.

Rüyada anıt mezar görmek; insanlar arasında sevilerek saygınlık gösterilen değerli bir kimseye yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler devlet erkanında söz sahibi insanlardan göreceği destek sayesinde bir çok zorlukların üstesinden gelir. Rüyada anıt mezar görmek, mevki ve makam sahibi olmaya, kazançlarınızın artmasına vesile olacak yatırımlar yapmaya delalet eder.

Rüyada bir ölünün mezara konduğunu görmek; özgürlük olarak tabir edilen bu rüya kişinin yaşadığı zorlukların üstesinden gelerek rahata ereceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hapis hayatı sürüyor ise bu kişinin yakın zaman da özgürlüğüne kavuşacağına işaret eder.

Rüyada evin çatısına mezar kazmak; kişinin yaşadığı huzurlu ömre, hak kazandığı başarılara, kariyer hayatındaki yükselişe delalet eder. Rüyasında evinin çatısına mezar kazan kimse, yaşadığı hastalıklardan kurtulur, içini kaplayan kötülüklerden arınır. Rüyada evin çatısına mezar kazmak, elinize geçecek olan servete, alın teri dökmeden kazanç elde etmeye, zorluklara göğüs gelmeye tabir olunur.

Rüyada mezar açmak; bu rüya vefat etmiş kişinin hayatta elde ettiği başarılarına delalet eder. Rüyasında mezar açan kimse, o kişinin yolunda giderek bıraktığı yaşamı kaldığı yerden sürdürür. Rüyada mezar açmak, bazen de hak edilmeyen kazanç elde etmeye, fırsat kapılarını aralayarak yakın zaman da yükselişe ermeye tabir olunur.

Rüyada mezar örtmek; bu rüya kötülüklerin üstünü örtmeye, kendinizi huzurlu kılacak kararlar almaya tabir olunur. Rüyasında mezar örten kimse, hasta ise yakın zaman da şifa bulur, fakir ise açılan fırsat kapılarını değerlendirir. Rüyada mezar örtmek, sır saklamasını bilen güvenilir kimselere delalet edilir.

Rüyada mezarda ölüleri çiğnemek; kişi için beklenen zorluklara işaret olup, hayatta tutunabilmek için yapacağınız sınavlara işaret eder. Rüyasında mezarda ölüleri çiğneyen kimse, istenmeyen hatalar yaparak farkında olmadan günah çukuruna düşer.

Rüyada mezarlık ziyaretinde bulunmak; ceza evinde yatmakta olan yakın bir akrabanızı ziyaret etmeye, onların sevincine nail olmaya yorumlanır. Rüyasında mezarlık ziyaretinde bulunan kimse, hasta ihtiyaç sahibi kimselere el uzatarak onların sıkıntılarına bir nevi de olsa merhem olur. Bu rüya aynı zaman da yolculuk olarak ta tabir içerir.

Rüyada mezar kazıcı görmek; mal mülk sahibi kimselerle vakit geçirerek kişilerin bulunduğu ortamda yer alacağınıza işaret eder. Bu rüya bazen de hayata yeniden tutunmaya, yeni başlangıçlar edinmeye, rızk kapılarınızı geniş tutmaya tabir edilir. Rüyada mezar kazıcı görmek, aynı zaman da sevdiklerinizden ayrı vakit geçirmeye, uzun ömre delalet eder.