Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek ufak tefek sorunlar ile uğraşmak, ancak başınızdaki dertlere kısa sürede çözüm bulacağınıza yorumlanır. Beklentilerinizi sizi üzebilir. Özellikle birinden gelecek haberi beklemek, bir süre sizin sabrınızı zorlayacak ve sinirlerinizi de yıpratabilir. Ancak sabırlı olduğunuz takdirde her şeyin en hayırlısı olacağını göreceksiniz. Eğer bekarsanız, evlilik konusunda sürpriz gelişmeler olabilir. Sevdiğiniz insanın ailesi ile tanışabilirsiniz ya da evlilik planları yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak evlilik konularında biraz kafanız karışabilir.

Merdiven İnmek iş ya da eğitim hayatında hiç beklemediğiniz sorunlar ile karşılaşarak moralinizin bozulacağına yorumlanır. Kendinizi şu günlerde şansız hissedebilirsiniz ve işleriniz de bozulabilir. Maddi yönden yaşanacak aksilikler de bir süre sizi zor durumda bırakabilir. Bu yüzden pek çok sorun ile boğuşmak durumunda kalabilirsiniz.

Rüyada merdiven inememek kafa karışıklığının son bulmasına ve temkinli hareket etmeye, geçmişteki tecrübelerden ders çıkarmaya yorumlanır. Önünüzdeki fırsatları iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda kimsenin desteğine ihtiyacınız olmayacak ve doğru kararı kolaylıkla verebileceksiniz.

Rüyada merdivenden aşağı inmek ve düşmek ilişkisi olan kişiler için ayrılık yaşamaya ya da aralarında büyük bir tartışma olmasına yorumlanır. Sevdiğiniz insan ya da eşinizle büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Belki güven sorunları sebebi ile bir süre ayrı kalmanız da olasıdır. İlişkiniz zedelenebilir ve çok üzüntü çekilebilir.

Rüyada merdivenden korkarak inmek kötülüklerle ve kötü giden şartlarla karşılaşmamak anlamına gelir. İşleriniz hep yolunda gidecek, hayırlı olanlarla karşılaşacaksınız ve size getirisi olacak işler yapacaksınız demektir.

Rüyada merdiven inmekten korkmak size fayda sağlayacak gelişmelere, hayırlı olaylara ve güzelliklere işarettir. Huzuru bulacaksınız, sorunlarınızın üstesinden geleceksiniz ve eğlenceli, keyifli bir hayata sahip olacaksınız.

Rüyada demir merdivenden inmek uğraştıklarınızın ve üzerinde durduklarınızın diğer insanlar tarafından gereksizlik olarak görüldüğüne yorumlanır.

Rüyada tahta merdivenden inmek eskiden meydana gelen olayların hala etkisinde olmak ve bu yüzden de geleceğe bir türlü umutla bakamamak, endişelerin artması gibi anlamlara gelir.

Rüyada beton merdivenden inmek geçmişte yapılan bazı hatalar tekrar gündeme gelebilir ve canınızı sıkabilir. Bir zamanlar birine söylediğiniz bir söz ya da yapmış olduğunuz şeyden dolayı vicdan azabı çekebilir, pişmanlık duyabilirsiniz.

Rüyada koşarak merdiven inmek, iş hayatında karışıklıklara, hırsa ve hasetliğe, koşarak demir merdivenden inmek çok kazançlı işlere girmeye korkmaya, doğru yoldan ayrılmaya, doğru kararlar alsa da uygulamaya korkulduğuna yorumlanır. Hızla hayatın akışında kötüye doğru kaymaya işaret eder.

Rüyada demir merdivenden inmek, korkmaya, cesaretsizliğe basiretsizliğe yorulur. Bu cesaretsizlik kişiye daha fazla hatalar yaptıracağı şeklinde de yorumlanır. Demir merdiven, sahip olunan maddi kazançlar anlamına gelir. Para değeri yüksek kazanılmış malların elden çıkacağına ve zararın gittikçe artacağına delalet eder. Rüyada inişler her zaman kayıplarla karşılaşılacağı anlamına gelir.

Rüyada tahta merdivenden inmek, bir iş konusunda kararsızlığa, cesaretsizliğe yorulduğu gibi, rüyayı görenin zarardan döneceği, hatasını anlayacağı biçiminde de yorumlanır.

Rüyada merdivenden aşağı inmek, Kirmani (r.a) imam demiştir ki, merdiven, basamakları sebebiyle mevki, şan şöhreti ifade eder. Aşağıya inilmesi itibarın zedeleneceğine, hakkında iyi şeyler düşünülmeyeceğine delalet eder. Merdiven çıkmak yâda çıkan birini görmek ise, hem maddi hem manevi yükseleceğini ifade eder. Aynı zamanda merdiven aşağı inmek ahirete yaklaşmak, ölümle karşılaşmaya da yorulur.

Rüyada korkarak merdivenden inmek, , kötü giden Şansının birden döneceğini, aklının başına geleceğini ve başarısına engel olacak bütün engellerin ortadan kalkacağına yorulur. Rüyada korku başarısızlığa uğramak endişesi anlamına gelse de, aynı zamanda tedbirli olmaya da delalet eder. Merdivenden korkarak inmek, nasihat alacağına, uyarı alacağına da işaret eder.

Rüyada basamak inmek, merdivenden inerken tekrar yukarı çıkmak, rüya görenin psikolojisinin bozuk olduğuna, iş veya günlük hayatında kararsızlık ve iniş çıkışlar yaşadığına, sahip olduğu değerleri yitirmekten korktuğuna yorumlanır. Sahip olduğu bütün para, mal, altın değerli ne varsa yavaş yavaş kaybetmeye ve her geçen gün biraz daha kötüye gitmeye işaret eder. Altın merdivenden inmek, bir hastalık sonucu eşini kaybetmeye, keder ve üzüntüyle yorumlanır.