Rüyada Mantar Yemek

Rüyada Mantar Yemek, Gelip geçici işlere heveslenip bu işlerle meşgul olmak demektir. Bu işleri gerçek sanarak peşine düşmeye ancak sonunda emeklerinin boşa olduğunu görerek üzülmeye yorumlanır. Mutluluğu bu tür boş işlerde aramaya rivayet edilir.Rüyada Mantar Görmek, Nimet ve yemek olarak yorumlanır. Aynı zamanda riyakar, hayırsız insanlara yorumlanır. Faydası olmayacak kişilerin peşinden giderek bu kişiler tarafından zarar uğramaya işarettir. Çok emek verilerek dostluk kurmaya sonunda bu vefasız insan tarafından yok sayılmaya, ihanete uğramaya rivayet edilir. Bir başka yorumcuya göre ise bu durumun tam tersidir. Kadir, kıymet bilen vefalı dosta yorumlanır.

Rüyada Mantar Pişirmek, Hastalıkların son bulmasına yorumlanır. Hastaların şifa bulmasına, dertlerin son bulmasına işaret eder. Uzun zamandır yaşanan sıkıntıların bitmesine derin bir oh çekip rahata ermeye rivayet edilir.Rüyada Zehirli Mantar Yemek, Rüyayı gören kişinin büyük bir sıkıntıya düşmesine yorumlanır. Bu kişi Allah yolundan ayrılarak yanlış işler yapacaktır. Karşılığında zor durumlara düşecektir. Büyük sıkıntılar yaşayacaktır.

Rüyada Mantar Toplamak, Büyük emekler vererek, çalışarak kazanılan paraya, mala yorumlanır. Verdiği emeklerin karşılığını alacağı anlamına gelir. Alın teri ile kazanılan bu paranın ona hayır getireceğine ve bereketli olacağına işaret edilir. Aynı zamanda mantarı toplayan kişi ailesine oldukça hayırlı biri olacaktır. Yakın çevresine büyük faydası dokunacaktır. Eğer toplanan mantar zehirli ise, uğursuzluk olarak görülür. Karşısına büyük engeller çıkan kişi üstesinden gelemeyerek sıkıntıya düşecektir. Maddi ve manevi zarara uğrayacaktır. Ormanda toplanan mantar, eğer beyaz ise, toplayan kişi tüm sıkıntılarından kurtulacak feraha kavuşacaktır.

Rüyada kırmızı mantar yemek evliler için boşanmak, bekarlar için nişanlanmak anlamına gelmektedir. Mantarın kırmızı taraflarını kesip sadece içini yiyen kişiler için bolluk bereket zamanı gelmiş demektir.

Rüyada siyah mantar yemek yakın akrabaları ya da iş arkadaşları tarafından aldatılmaya denktir. Bu nedenle böyle bir rüyadan uyanan kimse etrafındakilere dikkat etmeli, her konuşulanı can kulağıyla dinlemelidir. Rüyada siyah mantarı kendisine yabancı birinin ikram ettiğini gören kimse gerçek hayattaki tuzaklara dikkat etmelidir. Aynı zamanda siyah mantar içten pazarlıklı kişilerin çokluğuna, peşin hükümlere, ön yargılar sonucu bir arkadaşın kalbini kırmaya işarettir.

Rüyada zehirli mantar yemek evden çıkacak bir geline ya da damada işarettir. Zehirli mantarın ucunda beyaz beyaz pullar gören kimse gerçek hayatında farklı farklı bölgelerde ikamet eden akrabalarından haber alır. Zehirli mantarı başkasına yedirdiğini gören kimse için darlık vakitleri biter, bolluk vakitleri gelir. Rüyada tam mantarı ağzına götürecekken mantarın zehirli olduğunu fark edip yemekten vazgeçen kimse için hane dolusu misafir kapıda demektir. Ancak bazı tabircilere göre mantarın zehirlisini görmek zarar ve ziyana işaret etmektedir.

Rüyada mantar yemek ölmek düşmanları kahreden bir rüyadır. Aynı zamanda kişi kendini mantar sonrası ölüm döşeğinde görürse ömrüne ömür eklenir. Rüyasında başkası tarafından mantar yedirilip öldüğünü gören kimsenin tüm hayalleri gerçek olur. Tabak içinde görülen mantar ise kısmeti ile birlikte gelecek misafirlere işarettir.

Rüyada mantar yetiştirmek hane içinde bir kadının büyü ve sihir işlerine bulaştığına delalettir. Mantarın bir elmas gibi pırıl pırıl parladığını gören kişiye etkisi ve tesiri büyük bir büyü yapılmış demektir. Rüyada evinde mantar yetiştirdiğini gören kimse tüm sıkıntılarından kurtulur ve muradına erer.

Rüyada mantar bulmak kendisinde her türlü ayıp bulunan bir kişinin varlığına işarettir. Rüyada mantar için bir arkadaşıyla kavga edip arkadaşına galip geldiğini gören kimse önce hastalanır ancak çok kısa bir süre sonra tamamen iyileşir. Eğer mantar için kavga ettiği arkadaşı galip gelir o kimse hastalığına yakalanır. Bazı tabircilere göre ise bulunan mantar, kutsal bir işareti takip edip Hakkın yoluna ermek demektir.