Rüyada Mandalina Yemek

Rüyada Mandalina Yemek, bol rızık, bol mutluluk ve bol şans olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin iş yaşamında gerçekleştireceği bir çalışma veya ortaya koyacağı bir proje sayesinde çok büyük miktarda kazançlar elde edeceğine, elde ettiği kazançlar ile mal ve mülk alımı işine gireceğine, çok büyük bir mal varlığına sahip olacağına ve sahip olduğu bu mal varlığını kullanarak bütün ömrü boyunca huzurlu, refah ve mutluluk içinde yaşayacağına dalalet eder. Aynı zamanda rüyada mandalina yemediğini gören kimse iş hayatından bunalmış ise, yakın bir zaman içinde çok rahat edeceğine ve yazlık bir tatile çıkıp, dinleneceğine alamet eder.

Rüyada ekşi mandalina yemek, iş yaşamında çok büyük kazançlar elde eden rüyayı gören kişinin, girişeceği bir işten pek hayırlı bir kazanç sağlayamayacağı, aynı zamanda bu kazancın yeteri kadar olmayacağına, girişimde bulunduğu iş için aldığı borç parayı, bu işin hayırlı sonuçlanmamasından dolayı ödeyemeyeceğine veya az da olsa bir çalışmadan zarar ile çıkacağına rivayet eder.

Rüyada tatlı mandalina yemek, çok uzun bir zamandır iş yaşamındaki sorunlar ile uğraşan rüya sahibinin, iş yaşamında gerçekleştireceği bir çalışma sayesinde hiç beklemediği kadar çok büyük bir kazanç elde edeceğine ve bu sayede rahat bir nefes alacağına, ödemekte zorlanmış olduğu borçları ödeyeceğine, yakın zamanda da çok iyi ve hayırlı bir çalışma gerçekleştireceğine delalet eder.

Rüyada mandalina yiyen bir kimsenin hayat dolu ve şen şakrak bir kişi olduğuna ve bu kişinin yaşamayı çok seven, birikim yapan, parasını yerinde kullanan ama aynı zamanda yemeyi ve eğlenmeyi de ihmal etmeyen bir kişi olduğu şeklinde yorumlanır. Bu kimsenin hayatında güzel şeyler olur. Mandalina yiyen kişi küs ise barışır, maddi durumu yok ise iş sahibi olur. Ayrıca rüyada mandalina yiyen kimse farklı yerler gezip görmek, keşfedilmemiş koylar keşfetmek, balta girmemiş ormanlarda gezmek için heveslendiğine ve muhteşem güzellikte olan yerlere giderek, ömründe unutamayacağı yerler göreceğine delalet eder.

Rüyada mandalina gören kimse, kişi kendi biriktirdiği ve çalıştığı parayı harcayarak hayatını sürdürür. Rüyada mandalina görmek, ancak Diyanet’e göre bu rüyayı gören hayırlı bir kız çocuğu sahibi olur.İslam alimlerine göre rüyada mandalina görmek birden fazla anlamalara yüklenir. Rüyada görülen mandalina nasıl ve ne şekilde görülürse rüya buna uygun olarak yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) rüyada mandalina görenin rüyasının, rüyada mandalina almak, rüyada mandalina yemek, rüyada mandalina soymak veya rüyada mandalina toplamak gibi anlamlarına göre yorumlanması gerektiğini bildirmiştir.

Rüyada mandalina almak, rüya yorumcularına göre kişinin eline geçen helal bir para ile keyif süreceği anlamına gelir. Ancak Diyanet’e göre mandalina alanın bir kız çocuğu olur. Hayırlı ve büyük işler başaracak bir evlada işaret eder.

Rüyada mandalina soymak, miras hakkını kullanmak anlamına gelir. Mandalina ailenin varlığı olurken, içini açan kişi bu varlığı kullanmak üzere bir adım atar. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi elinde ki parayı büyük bir iş için kullanacaktır.

Rüyada mandalina toplamak, rüya yorumcularına göre kişiye ailesinden kalacak çok fazla bağ ve bahçe olması anlamına gelir. Kişinin maddi varlıkları bu bahçelerin üzerine kurulu olur. Diyanet’e göre mandalina toplayan bir kimseyi kendi helal parası ile sevindirecektir.

Rüyada mandalina ağacı görmek, rüya sahibinin çok kalabalık bir aileye gelin girmesi anlamına gelirken, bir diğer anlamıyla birden fazla çocuk sahibi olmakla kalabalık bir aileye sahip olmaya da yorumlanır.

Rüyada mandalina bahçesi görmek, rüya yorumcularına göre dolup taşacak maddi varlıklar anlamına gelir. Kişi yakın zamanda harcayacağı yeri şaşıracağı kadar büyük servete sahip olur. Diyanet bu rüyayı görenin evlatları arasında mal paylaşımı yapmayı düşünmeye yorumlar.

Rüyada çürümüş mandalina görmek, rüya sahibinin çalıştığı işte ve harcadığı parada gözü olan bir kimseyi işaret eder. Kişi bu kimseden bir zarar görecek ve maddi kayıplara uğrayacaktır. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi evladı ile bazı sorunlar yaşayarak, sıkıntılı bir döneme girer.

Rüyada yeşil mandalina görmek, beklenen işlere yorumlanır. Yeşil mandalina olgunlaşmaya devam edecek bir üründür. Rüyayı gören kişinin şu an için beklemeye aldığı ve çaba gösterdiği işler sonradan kendisine büyük kazançlarla döner. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi beklenmedik bir iş haberi alacak ve sonradan çok yükseleceği bir işe başlayacaktır.