Rüyada Makyaj Yapmak Süslenmek

Rüyada makyaj yapmak, kadın için hayır erkek için şer demektir. Ruj sürdüğünü gören kadın için ağzından çıkacak olan sözler ile bir şeyleri değiştirme ve alt üst etme gibi ihtimaller söz konusudur. Bununla birlikte rüyada makyaj yapmak erkekler için kötü, sıkıcı ve boğucu günlerin geçici süre ile de olsa kapıya dayandığını işaret eder.

Rüyada makyaj malzemelerini düşürdüğünü veya dağıttığını gören kimse için ise sıkıntı bulutları yakında dağılacak ve birbiri ardınca iyi haberler gelecektir. Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki: Rüyada birtakım makyaj malzemeleri ile karşısındaki kişinin suratını boyayan kimse için yardım ve hayır dolu günler yakındır. Bunun dışında kazanç, bir kazadan sağ salim çıkma ve yeni bir işe atılma gibi anlamları da mevcuttur.

Rüyada makyaj malzemesi görmek alınan yeni kararlar ile birlikte hayatın tamamen değişeceğine işaret eder. Bazı tabirlere göre şehir ve ülke değişimine, bazı tabirlere göre ise ev değiştirmeye delalettir.

Rüyada makyaj çantası görmek yeni bir haber ile birlikte mekan değiştirmeye ve uzun bir yolculuğa çıkmaya işaret eder. İmam Nablusi (r.a) buyuruyor ki: Rüyada görülen makyaj çantası siyah ise para ile ilgili bir haber gelecek demektir. Eğer söz konusu olan çanta beyaz renginde ise uzak bir akrabadan bir yardım eli uzanacağına işaret eder.

Rüyada makyaj yapıp aynaya bakmak geçmişle yüzleşmeye ve arınmaya delalettir. Bununla birlikte aynaya baktığında başka bir insanın yüzünü gören kimse için açık kapıdan gelecek olan bir düşman söz konusudur. Bu düşmanın eve çok sık girip çıkan sinsi bir arkadaş olma ihtimali de mevcuttur. Yüzünü su ile yıkayıp aynaya bakan kimse için ise hayırlı haberler yakında kendisine ulaşacaktır.

Rüyada makyaj silmek yapılan bir iftiranın ardından temize çıkmaya, aklanmaya delalettir. Yöneltilen suçlamaların karşısında suçsuzluğunu ispat etmek, düşük bir pozisyondan yüksek bir mertebeye çıkmak, yeni bir eve ya da ofise taşınmak gibi çoklu anlamları mevcuttur. İbni Sirin (r.a.) buyuruyor ki: Rüyada makyajını silen kadın bekarsa evlenir, evliyse yeni bir çocuğun sahibi olur.

Rüyada makyaj temizlemek geçmişin yüklü mazisinden kurtulmak ve rahata ermek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin bir muradı varsa gerçekleşecektir. Aynı zamanda yüzde hiçbir iz kalmayana kadar makyajını temizlediğini gören kadın bereketli bir kazanca yönelik adımlarını sıklaştıracaktır. Bu eve bol miktarda bir paranın gireceğini ve hayırlı iş kapılarının açılmasına olanak tanıyacağına da işaret eder.

Rüyada makyajlı birini görmek yeni bir arkadaşlığa yelken açacağının en büyük işaretidir. Rüyada makyajlı birini görüp makyajını düzeltmek ise bir dostu yaptığı hatadan geri döndürme çabalarının sonuç vereceğini gösterir. Birçok tabire göre makyaj yeni bir yapılanmanın ve yeni haberlerin müjdecisi konumundadır.

Rüyada makyaj malzemesi görmek, dünyevi isteklere ve nefsin peşine düşmeye işaret eder. Bazen boş işler ile uğraşmaya, günaha girmeye, riyakarlığa, haram kazanç elde etmeye işaret eder.

Rüyada makyaj malzemesi almak, dünya hayatına düşkünlüğe, ibadetlerini aksatmaya, hilekarlığa işaret eder.

Rüyada makyaj malzemesi sattığını görmek, çevresindeki insanlarıda yanlışa sürükleyip zarar görmelerine sebep olan bir insanın varlığına işaret eder. Rüya sahibi çevresindekilerinde hataya düşmessine günah işlemesine sebep olur. İki yüzlülük ile de tabir edilir.

Rüyada makyaj yaptığını görmek, çevrenizde kıskanıldığınıza işaret eder. Bir düşmanınız veya yakınınızdaki kişiler size kötülük yapmaya çalışabilir, sizi hüsrana uğratabilir, dikkatli olmalısınız. Rüya sahibinin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı ve unutamayacağı gönül macerasına da yorulur. Yaşayacağınız bu aşk ne yazık ki geçicidir.

Bazı yorumculara göre, Rüyada makyaj yapmak, çevrenizdeki itibarınızın artacağına, yeni dostlar edineceğinize, işlerinizi genişletip daha çok kar elde edeceğinize işaret eder. Rüyada makyaj yaptığını görmek, attığınız doğru adımların ve güzel işlerin karşılığını alacağınıza da delalettir.

Rüyada boyandığını görmek, hayranlık kazanacak işlerde bulunmaya, takdir toplamaya, saygınlık kazanmaya işaret eder.

Rüyada makyaj yapan birini görmek, makyajı yapan kişi tanıdıksa aldatacak olan sizden fayda sağlayacak kişi odur. Makyajı yapan kişi tanınmıyorsa yabancı biri tarafından kandırılacağınıza işaret eder..

Rüyada makyaj yapan erkek görmek, art niyet, ihanet, çıkar ve aldatmacalara yorulur.

Rüyada makyaj yapan bir kadın görmek, hayra yorulabilir..

Rüyada makyaj sildiğini görmek, Rüyada yüzünden makyajı silmek, rüya sahibi kimse hatalarından döner. Günahlarından dolayı tövbe etmeye, pişmanlık duymaya, haramdan uzak olmaya, iyi insanlar ile arkadaşlığa işaret eder.

Rüyada göz makyajı yaptığını görmek, müjdeli habere ve kazancınızın artacağına işaret eder.

Rüyada sürme çektiğini görmek, maddi konularda emin adımlar atmak istediğinize işaret eder.

Rüyada ruj sürdüğünü görmek, yakın çevrenizden, dostlarınızdan yada güvendiğiniz kişilerden darbe alacağınıza, hayal kırıklıkları yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada aynaya baktığını görmek, hayatınızda olumlu, mutluluk verici yeni başlangıçlar yapacağınıza işaret eder.

Rüyada kendine sürme çektiğini görmek, yola çıkmaya hazırlandığınıza, berekete, mal elde etmeye, büyük başarılar elde etmeye işaret eder. Bekar bir bayan için hayırlı biriyle evlenmeye, çocuk sahibi olmaya yorumlanır. Evli bir bayan için eşi tarafından çok sevildiğine ve kıskanıldığına yorumlanır. Bir erkek rüyada sürme çektiğini görüyorsa, din yolunda ilerleyip hayırlı işler yapacağına işaret eder.