Rüyada Mahsur Kalmak

Rüyada Mahsur Kalmak umutların tükendiğini, çaresiz olarak beklendiğini, beklentilerin karşılanmayacağını, uzun uğraşların çaba etmediği bir dönem olarak tabir edilir. Rüyasında asansörde mahsur kalan kişi ile alakalı genel olarak iyi yorumlar yapılmamaktadır. Rüyada denizde mahsur kalmak, başka bir yoruma göre ise, uzun bir süre kendini toplumdan soyutlayıp öyle yaşamak istemeye alamet eder. İslam alimlerine göre rüyada mahsur kalmak, şu şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyada mahsur kaldığı yerden kurtulmak her olayın kötü sonuçlanması, gelişen olumsuz olaylara hiç bir şekilde müdahale edilemediği, işlerin git gide kötüye gittiğine, kederli bir hayata delalet eder. Bu durumda rüya sahibinin sadece Allah’a sığınması, Allah’a dua etmesi ve sadece şifayı Allah’ın verebileceğinin farkına varması gerekmektedir.

Rüyada mahsur kalmak ve kurtulmak mahsur olarak kendini rüyasında gören kişi, her anlamda sıkıldığı, bunaldığı bir döneme girdiği, hiç bir şeyin yolunda gitmediği, sürekli olarak maddi ve manevi olarak bir çöküntü dönemi olarak adlandırılır. Kişinin daha ahlaklı ve günahsız bir biçimde yaşaması gerektiği söylenir.

Rüyada evde mahsur kalmak, kişinin ruhsal anlamda çok büyük bir çöküntüye girdiğini, git gide artan sosyal sorunların olduğunu, ailesi ve çevresi ile iyi iletişim kuramadığını, bu yüzden onlardan uzak durmak isteyen bir kişiyi işaret eder. Aynı anda birden çok problemle uğraşmak zorunda kalındığından sabırlı olunmalıdır.

Rüyada yüksekte mahsur kalmak, kişinin hayatında sürekli olarak yalnız kaldığını, kimse tarafından anlaşılmadığına işarettir. Rüyada yüksek bir yerde mahsur kalmak, hayata herkesten daha hassas bakan bir yapısının olduğu, farklı bakış açısından dolayı idealist bir yalnızlık yaşamak demektir.

Rüyada asansörde mahsur kalmak, kişinin maddi olarak düzenli bir gelirinin olmadığı, bu yüzden istediği gibi bir hayatı yaşayamadığı, bu yüzden sürekli olarak mutsuz bir hayat sürdüğü söylenir. Bu yaşamdan dolayı çevresinden asosyal, uyumsuz birisi olarak yorumlar almaktadır.

Rüyada binada mahsur kalmak, Kişinin genelde sıkıntılı bir yapısının olduğunu, evhamlı, takıntılı, vesveseli biri olarak bilinen birisi olduğudur. Bu anlamda her şeyinde detaylı düşünen, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünden dolayı bir türlü emin olamayan ve hiç bir işin içinden çıkamayan bir insan olarak yorum yapılır.

Rüyada odada kilitli kalmak, odada kilitli kalan kişinin hayatında bağımlı olduğu birilerinin olduğu, onlar olmadan bir şeyi yapamayan, tek başına pek bir işi beceremeyen, birileri olmadan kendini çok yalnız hisseden biri olarak tanımlanır.

Rüyada kapalı bir odada kalmak, Kişinin hayatında belirlediği kuralları olan ve istese de bu kuralların dışına çıkamayan, kendini kısıtlayan, tabuları ile yaşayan kendisini yöneten düşüncelere sahip olan kişi şeklinde açıklanır. Daha özgür bir hayat için kimseye kulluk etmeden, kimsenin fikirleri doğrultusunda yaşamadan sadece Allah’a kulluk etmesi gerekmektedir.