Rüyada Lale Görmek

Rüyada lale görmek, gönül ilişkisi ile tabir edilmektedir. Rüya sahibi bekar ise evlilik ile yorumlanmaktadır. Rüyada lale görmek hedeflere ulaşılacağına ve başarılı olmaya yorulmuştur. Rüyada lale görmek alimlere göre şu şekilde yorumlanmıştır; Cafer-i Sadık (r.a) rüyada görülen laleyi sevi ve mutluluğa yormuştur. Hayırlı evlat ve dostlar ile yaşamaya tabir etmiştir.

Rüyada lale toplamak, üzüntü ve kalp kırıklığı olarak yorumlanmaktadır. Aile içinde yaşanacak anlaşmazlıklar ile de yorumlanır. Evlat yüzünden başın yere eğileceği ve hayırsız işler ile uğraşmayla tabir edilmektedir. Laleleri dalından koparmak ise sevilen bir insandan ayrılmak ile yorumlanmıştır.

Rüyada lale resimi çizmek, gizli sevgi ve aşk olarak yorumlanır. Başkasına karşı duyulan gizli aşkın imkansız hale geleceği ile tabir edilmektedir. Kişinin sevdiği kişiler tarafından kandırılacağı anlamı ile de tabir edilmektedir.

Rüyada lale sulamak, bir kişiyi ölene dek sevmek ile yorumlanmıştır. Karşılıksız olsa dahi sevgisinden vazgeçmeyen, iyi niyetli ve temiz kalpli kişi olarak tabir edilmektedir. Aynı zamanda boş dünya işleri ile çok fazla ilgilenildiği ve bunlardan vazgeçmesi gerektiği ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada lale bahçesi görmek, toplum içerisinde utanca ve başarısızlığa yorulur. Yapılan ve başarı beklenen işlerin kişi hakkında hayırlı olmadığı ve sonucunda ise çok fazla hüzün duyacağı ile tabir edilir. Rüya sahibinin yaptığı bir hataya ve düşülen fikir ayrılıklarına da tabir edilmektedir.

Rüyada lale dikmek, başarısızlık ile sonuçlanan bir işe tekrar kalkışılacağı ile yorumlanmaktadır. Rüyada ekilen lale büyüyor ise bu kez başarı elde edeceğine yorulur. Fakat lale büyümüyor ise başarısız olacağına yorumlanır. Lale dikmek evlat ile de yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çabalarının karşılığını alacağı ile de tabir edilmektedir.

Rüyada lale soğanı dikmek, sonu acılar ve üzüntüler ile bitecek işlere yorulmaktadır. Yalnız kalmaya ve bu durumdan dolayı büyük hüzünler yaşamaya da yorulmaktadır. Ruh ve beden yorgunluğu ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada lale çiçeği görmek, başarı ve mutluluk ile tabir edilmektedir. Görülen lale bekar insanlar için evliliğe, evli insanlar için ise hayırlı evlatlara yorumlanmaktadır. Dalında duran lale çiçeği aşk ve sevginin ebedi olacağına yorulur. Sıkıntılardan kurtulup, rahat ve huzurlu bir hayat ile de yorumlanmaktadır. Kişi herhangi bir nedenden dolayı sevdiği birisinden uzak kalmış ise onunla kavuşacağı ile de yorumlanmaktadır. Sıkıntılarının gideceği ve rahat bir hayat yaşayacağı ile de tabir edilmektedir.