Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada Kuyu Görmek kişinin çevresinde her zaman dost görünümlü düşmanlar ile dolu olduğuna işaret edilir. Rüyada kuyu suyu içmek, bu düşmanlar rüya sahibinin başarı elde etmesini, herhangi bir konuda ilerlemesini, maddi açıdan kazancının artmasını istemez. Rüyada kuyu temizlemek, bu yüzden onun herhangi bir konuda atılım yapmasına engel olurlar. Bazı yorumculara göre de rüyada kuyu görmek kişinin kötü niyetli dostlar edindiği anlamına gelmektedir.

Rüyada Kuyu görmek, İmam Nablusi (r.a) ise bu rüya ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında kuyu görürse, yanlış insanlarla dostluk ediyor demektir. Bu kişiler rüya sahibinin yüzüne gülerek arkasından binbir çeşit iş çevirmektedir.” Birçok rüya tabircisi tarafından yapılan yorumlara göre de rüyada kuyu görmek kişinin başına dostları tarafından gelecek felaketleri temsil eder.

Rüyada kuyuya düşmek, birinin beklenmedik bir anda bir engel ile karşılaşacağı ve işlerinin aksayacağı anlamına gelir. Rüyasında kuyuya düştüğünü gören biri, ilerlediği yolda karşılaşacağı bir engel ile bir süreliğine devam edemez.

Rüyada su kuyusu görmek, maddi anlamda erişilecek refahı ima eder. Rüya sahibi iş hayatında çektiği sıkıntılardan ötürü eşe dosta çok fazla borçlanmıştır. Ancak rüyasında su kuyusu gören biri artık bu borçlardan kurtulacak demektir.

Rüyada kuyu kazmak, hain ve kötü planlar içerisinde olan biri ile tabir olunur. Bu kişinin rüya sahibine zararı büyük olacaktır. Rüyasında kuyu kazdığını gören kimse, beklenmedik bir anda beklenmedik bir kişiden gelecek darbe ile neye uğradığını şaşırır ve ne yapacağını bilemez.

Rüyada kuyu içinde su görmek, ruhun ve bedenin kötülüklerden arınacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi yaptığı hatalardan ötürü tövbe edecek ve doğru yola girmek için çaba gösterecektir.

Rüyada kuyu içinde yılan görmek, gizli bir düşman ile ilgilidir. Bu düşman ya kendini fiziksel anlamda gizliyor ya da gerçek yüzünü kimselere göstermeden hareket ediyordur. Bu düşman oldukça tehlikelidir, çünkü beklenmedik bir anda hamle yapacaktır.

Rüyada kuyu içinde balık görmek, bekar olan birinin kısmetinin açılacağına, evli olan birinin de çocuk sahibi olacağına işaret eder. Rüyasında kuyu içinde balık olduğunu gören birini hayırlı haberler bekliyor demektir.

Rüyada kuyuya bakmak, kişinin göz göre göre kötü insanlar ile iş birliği yaptığına delalet eder. Rüyayı gören kişi çevresindeki insanların kötü niyetli olduğunu bile bile onlarla birlikte hareket ediyor demektir.

Rüyada kuyu temizlemek, toplumdaki itibarın geri kazanılacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında kuyu temizlediğini gören biri üzerine atılan iftiraların asılsız olduğunu ispatlayarak adını temize çıkaracaktır. Bazı yorumculara göre de rüyada kuyu temizlemek, iki kişi arasındaki anlaşmazlığın çözüleceği ve eski günlere dönüleceği anlamındadır.