Rüyada Kustuğunu Görmek

Rüyada kustuğunu görmek, sıkıntılardan kurtulmaya, iş hayatında bulunan sıkıntılardan kurtulmaya, borçların ödenmesine, rahatlığa kavuşmaya, hastalık varsa iyileşmeye işaret eder. Geçmişte yaşanan ve vicdan azabı duyulan şeyler varsa tövbe istiğfar etmeye ve iç rahatlığına kavuşmaya delalet eder.Rüya gören kişinin bir işe başlarken, bir işe girerken, hayati kararlar alırken veya bir yola çıkarken aniden karar vermesine ve bu sebeplerden dolayı ileride büyük sıkıntılar yaşayacağını işaret eder.

Kustuğunu Temizlemek

Rüyada kustuğunu görmek ve temizlemek, rüyayı gören kişinin yaşamış olduğu bütün sıkıntılardan kurtulacağına, sorunları alt edeceğine, yapmış olduğu kötü ve zalimane davranışlarından pişmanlık duyacağına, tövbe istiğfar edip doğru yolu bulacağına, Allah yolunda ilerleyeceğine yorumlanır. Böylelikle hayatında çok güzel şeyler olacağına, iyi insanlarla tanışıp mutlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Zorla Kusmak

Rüyada kustuğunu görmek, kendisini zorlayarak kusmak, kişinin bir eziyete maruz kalacağına işarettir. Rüyayı gören kişi hasta ise öleceğine yorumlanmaktadır. Hamile bir kadın rüyasında kustuğunu görse, çocuğunun düşeceğine işarettir. Rüyasında bir kişi kusar ve kusmuğunu yediğini görürse verdiği sözden döner. Veya birisine bir hediye vermişse verdiği hediyeyi vazgeçer ve geri alır, cimrilik yapar, cimri bir kişi olduğuna işarettir.

Bir kimse rüyasında kusmak istediği halde kusamıyorsa o kişinin hastalanacağına ve sağlığında olumsuz gelişmeler yaşayacağına işarettir. Tövbe etmek isteyip edemeyeceğine, etse bile sözünde duramayıp tekrar günah işlemeye devam edeceğine yorumlanır.

Rüyada kusmak, pişmanlık duymaya, zor işleri halletmeye, üzüntüden kurtulmaya delalet eder. Kusmak, fakir için hayra, iyi şeyler olacağına işaret ederken, zenginler için mallarından zarar etmeye işaret eder. Oruçlu olduğu halde kusmak, borçlarını ödemeye, borçlarından kurtulmaya işarettir. Bir kimsenin rüyada balgam ya da kan kustuğunu görmesi, menfaat ve hayır görmeye, mal ve servet sahibi olmaya, günahlardan tövbe etmeye işaret eder.

Rüyada Kustuğunu Görmek, rüyayı gören kişi için yaşadığı sıkıntılı olan durumlarından kurtulmaya, iş yaşantısında yaşanmış olan bir takım problemler sebebi ile başkalarından alınmış borçların çok kısa zaman içerisinde hem rahat hem de kolay ödeneceği şeklinde tabiri yapılmaktadır. Rüyasında kustuğunu gören kimse, eğer yaşamış olduğu bir hastalık var ise, kısa sürede iyileşerek şifa bulmasına yorumu yapılmaktadır.

Rüyada kustuğunu görmek, rüya sahibinin daha önceden yapmış olduğu bazı olaylardan dolayı uzun süredir vicdan azabı çekmesinden ötürü tövbe etmesine delalet etmektedir. Ayrıca vicdan azabını rahatlatmak ve bu yaşadığı kötü olayları arkada bırakmak için yardıma ihtiyacı olan kimselere hem maddi hem de manevi destek olmasını işaret etmektedir. Rüyasında kustuğunu gören rüya sahibinin, yeni bir işe başlarken, kendi hayatı için aldığı hızlı kararlar, başka bir kişi ile çıkmış olduğu yolda aniden karar vermesine bu kararlar yüzünden ileri zamanlarda çok büyük sıkıntılar yaşayacağı şeklinde rivayet olunmaktadır.

İslami Tabire Göre Rüyada Kustuğunu Görmek, rüyayı gören kişinin uzun zamandır yaşamış olduğu bazı kötü olaylardan çok kısa bir zaman içerisinde kurtulacağına delalet eder. Hatta yaşamının içinde kendisine sıkıntı ve üzüntü veren bir takım insanları kendi hayatından çıkaracağını işaret etmektedir. Ulemanın yorumuna göre, rüyasında kustuğunu gören rüya sahibinin iş yaşamında çok çalışarak hak etmiş olduğu yüksek mevkilere terfi etmesine ve terfi sonrasında daha huzurlu ve mutlu bir yaşama kavuşacağına rüya delalet etmektedir.

Başka bir rüya tabirine göre, rüyasında kustuğunu gören kişi çevresinde rüya sahibine karşı düşmanlıklarını gizleyen bir takım kişilerin olduğu yönde rivayet edilir. Aynı zamanda rüyayı gören kimsenin önceden yapmış olduğu hatalarını telafi etmesine ve ardından kazanılmış zafer olarak da tabiri yapılır.

Diyanetin Tabiri Rüyada Kustuğunu Görmek, rüya sahibinin bir zamanlar oldukça büyük zorluklar karşısında kaldığında Cenab-ı Hakka karşı etmiş olduğu isyandan dolayı pişman olmasına ve tövbe ederek Allah tarafında bağışlanmayı beklediğine rivayet olunmaktadır.

Rüyada Kustuğunu Görmek

Rüyada kustuğunu gören kişinin bazı sağlık sorunlarının artmasına ve buna bağlı olarak hastaneye geliş gidişinin artması yönünde tabiri yapılır. Ancak bir diğer tabire göre de, rüya sahibinin hastalığının şifa bularak kısa zaman içerisinde sağlığına kavuşmasına delalet etmektedir. Rüyasında kustuğunu gören rüya sahibinin sorunlu olan vaziyetlerden sonra feraha ermesine, iş hayatında yaşanan bazı sıkıntılar sebebi ile daha önceden alınmış borçların bu günlerde kolaylıkla ödenmesi şeklinde tabiri yapılır. Rüya sahibinin karşılaştığı bir takım üzüntülü olaylardan etkilenerek muhtaç olan kişilere dayanak olmasına rivayet olunmaktadır.

Rüyasında Kustuğunu Görmek, başka bir alimin yorumuna göre rüyada kustuğunu görmek rüyayı gören şahsın iş hayatında çok başarılı ve iyi çalışmalar yapmasına, çevresindeki herkes tarafından hem çok sevilen hem de oldukça fazla hürmet duyulan, hoşgörülü, yardımsever ve akli melekeleri yüksek olan bir kimse olarak tabiri yapılır. Ayrıca rüya sahibi hakkında çıkmış olan dedikoduların kendisine çok yakın bir kişi tarafından yapılmış olması rüya sahibinin çok üzülmesine ve büyük hüzün duymasına delalet olunmaktadır.

Diğer bir tabire göre, rüyasında kustuğunu görmek rüyayı gören bireyin şansının ve talihinin dönmesine, şimdiden sonra yüzünün hep gülmesine, kısmetsizliğinin ortadan kalkarak bahtının açılmasına ve gelecek hayatının kendisine fayda getireceği şeklinde yorumu yapılmaktadır. Bu rüyayı gören anlayışlı, merhametli, hoşgörülü ve çok yardımsever bir kişilik olduğunu işaret etmektedir. Rüya sahibinin çevresindeki herkesi düşünmesine ve dertlerini dinleyerek onlara her konuda elinden geleni esirgemeden her şeyi yapan bir kişi olarak tasvir edilmektedir.

Erişkinlerde Kusma Nedenleri 

Akut hepatit, mide çıkış ile ince bağırsak tıkanıklıkları, corhn hastalığı, kronik intestinal, mide ile duodenal, gebelik, akut mezentherik, migren ağrıları, panreatik kanserler, fonksiyonel disepsi, kanser ile kemoterapi tedavisi, dışkılama bozuklukları, orta ve iç kulak iltihaplanması, beynin su toplaması, beyin tümörleri yada ödem oluşması, akut kolesistit, gastropareziler, taş düşürme, besin zehirlenmeleri, viral ile bakteriyel sebepler, iç kulak sıvı denge bozukluğu (meniere hastalığı), bazı kap rahatsızlıkları, adet dönemleri, bazı ilaçlar, akut gasroenterit, akut mezentherik iskemi, aşırı alınan alkol ve fonksiyonel bozukluklar gibi daha birçok sebep erişkinler de ve çocuklarda akut veya kronik kusmalara yol açmaktadır.
Kusma Neden Olur

Bu sebeplerden kaynaklanacağı gibi daha birçok ciddi hastalığın belirtilerinden biride olabilir.

Kusmayı Önlemek İçin Tedavi Yöntemleri Var mıdır?

Eğer kusmanın sebebi bilinmiyor ise yapılması gereken ilk şey kusmaya yol açan etkenin araştırılmasıdır. Kusmaya neyin sebep olduğu araştırılmadan hiç bir şey yapılmamalıdır. Kusma kişinin kendisinin fark etmiş olduğu bir sebebe bağlı değil ve tekrarlayan kusmalar oluyor ise mutlaka doktora gitmek en doğru seçim olur.

Kusmanın sebebi araştırıldıktan sonra kişinin sıkıntısının geçmesi için gerekli olan ilaç doktor tarafından verilir. Kemoterapi görmekte olan kişilerde genelde kusma olduğundan dolayı gerekli yöntem ve ilaçlar onkoloji uzmanları tarafından zaten uygulanır. Psikolojik nedenli olan kusmalarda ise yine sebebe göre tedavi yapılmaktadır. Ayrıca kusma şikayeti oldukça fazla olan kişilerin hiç bir zaman fazla yemek yememesi gerekir, aç karnına aspirin tarzı ilaçlar, ağrı kesiciler ve alkol alınmaması gerekir.

Gıdaların hijyenine son derece özen gösterilmeli, taze sebze ile meyveler çok iyi yıkanmalı, buzdolabında bekletilen yemekler tekrar, tekrar ısıtılmamalı, pişirilen yemekler kesinlikle buzdolabında bekletilmemeli, çok soslu, acılı ve salçalı yiyeceklerin mümkün olduğunca tüketilmemesi ve nane çayı gibi evde alınabilecek basit yöntemlerle kusma şikayeti olan kişilerin şikayetlerinde azalma sağlanır.

Rüyada birinin kustuğunu görmek, çekilen cefanın ardından beklediği istediği şerefe, karşısına çıkan zorluklarla başa çıkarak bunun sonucunda ulaştığı rahatlığa, görülüp geçirilen zorlukların karşılığını alıp istediği güce ve onca zorluk karşısında hayalini kurduğu amaçlara ulaştığı anlamına gelir. Rüyada başkasının kustuğunu görmek, kusan kişinin işlemiş olduğu günahlarına tövbe edip bu günahları tekrarlamadan doğru yolu bulmasına işaret eder. Başka bir işaret ise rüyayı gören kimse borç altında ise bu borçları ödemesine  yada kendisine verilmiş olan bir emaneti sahibine vermesine, bazı yorumculara göre ise yaşanılacak üzüntüye bazende rüyayı gören kişinin sırlarının ortaya çıkmasına işaret etmektedir.

Rüyada başka birinin kustuğunu görmek, çeşitli sıkıntılar çekerek elde ettiği kazanca, çeşitli yenilgilerden sonra ulaşmış olduğu mal mülke, bazende yapılmış olan hataların ardından elde edilen mülke ya da edilen bir yemine bağlı olunacağına işaret eder. Rüyada kusan kişi gıybet ve dedikodu yapmaktan vazgeçip tövbe eder. Bazı yorumculara göre ise rüyayı gören kişinin maddi kazanç elde etmesine ve iyi bir makama gelmesine işaret eder. Kustuğunu gören kişi işlemiş olduğu günahlardan dolayı suçluluk ve vicdan azabı çekmesine, dedikodu eden kişinin ise başına kötü bir şey gelebileceğini gösterir.

Rüyada bir başkası ile kusmak, uzun süre çekilen zorluklardan sonra gelecek başarı ve zaferleri bunun yanında çok istenen bir şeyin yakın zaman içerisinde gerçekleşeceğini yanınızdaki kişi ile ortak bir iş yaparak büyük paralar kazanmaya ya da o kişiden size gelecek herhangi bir zararın engelleneceğine sizin bundan hiç zarar görmeyeceğinizi hayatınızda karşınıza çıkacak kötü kişilerden hiçbir şekilde zarar görmeyeceğinizi bundan dolayı hayatımızın mutlu bir şekilde gideceğine işaret etmektedir. Rüyada tanıdık biriyle birlikte kusan kişi o kişi ile birlikte gıybet eder.

Rüyada Birinin Kustuğunu Görmek

Bazen de böyle rüya gören kişi gördüğü kişiyle beraber ortak iş yapmaya ve bu işte yükselmesine yada günahkar olan bir tanıdığınızla beraber tüm bu günahlardan arınmaya ya da gören kişinin sırlarının ortaya çıkmasına işaret edilir.

Rüyada birinin kan kustuğunu görmek, bu kişinin yapmış olduğu hataları fark ettikten sonra düzeltip istediği üne, zorluklardan sonra istediği kazanca yada emek harcayarak elde ettiği makama gelmesi herhangi bir yenilgiden sonra olmasını istediği galibiyeti gösterir. Rüyada kan kusan kişinin başına kötü bir şey gelebilir. Genellikle kan görülmesi herhangi bir zarara veya kötü bir olaya işarettir. Kan kusmak bazende kusan kişinin sıkıntı çekmesine, şiddet görmesine veya kötü bir olay sonucunda üzüntü duymasına işaret eder. Kan kusmanın olumlu tarafı bazende kusan kişinin sıkıntılarından kurtulmasıdır.

Rüyada birinin yediklerini kusmasını görmek, bir şeyleri kaybettikten sonra hayal ettiği makama, kişinin çekmiş olduğu sıkıntılardan sonra sabredip meyvesini alıp hak etmiş olduğu saygınlığa işaret eder. Bazende çekilen zorlukların ardından kazanılan toplu paraya işaret eder. Rüyasında yediklerini kusan kimse maddi yönlerden zarara uğrar. Rüyada yediklerini kusan kişinin elinde bulunan mallarının kaybolmasına yada iş hayatındaki bazı girişim ve yatırımlarda başarısız olunmasını gösterir.

Rüyada su kusmak gereksiz yere vesvese etmeye haksız yere suçlanmaya ve bundan dolayı keder duymaya yorulmaktadır. Bazı alimler ise bunun kişiye söylenen haksız suçlama nedeniyle başına gelecek bazı sıkıntılara tabir etmektedir. Bazı dini yorumlara göre ise su kusmak din ile ilgili yanlış bilgiler öğrenmeye ya da öğretmeye emin olmadan verilen söze ya da alınan söze tabir edilmektedir.

Rüyada ağız dolusu kusmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin gerçek hayatta da ciddi bir rahatsızlığa yakalanacağına ve bu nedenle uzun süre tedavi göreceğine yorumlanmaktadır. Bazı alimler ise ağız dolusu kusmayı ömür boyunca yapılan hatalara ve bu hatalardan dolayı duyulacak vicdan azabına iç sıkıntısına yorulur.

Rüyada beyaz kusmak kişinin yalan söylediğine ya da kendisine söylenen yalanlara inandığına yorulur. Ayrıca hasta olduğu söylenen kişiye yanlış teşhis konmasına ve bu nedenle duyulan sıkıntıya da tabir edilmektedir

Rüyada kusmak ve bayılmak ne anlama gelir? Bazı alimler bu rüyayı kişinin kısa süre içinde önemli bir rahatsızlığa uğrayacağına ve bu nedenle ameliyat ya da basit bir operasyon geçirmesine tabir edilir. Ayrıca aile içinden birinin ciddi bir rahatsızlık geçirmesine ya da yatalak kalmasına da tabir edilmektedir.

Rüyada kusan birini görmek birinin sırlarına ortak olmaya ya da istemeden biri ile ilgili bazı önemli sırları öğrenmeye yorumlanır. Ayrıca bazı hallerde bir başkasının hatalarına şahit olmaya da yorumlanmaktadır.

Rüyada altın kusmak kişinin çokça kısmetli olmasına ve çevresi tarafından bu nedenle sürekli kıskanılmasına nazara uğramasına yorulmaktadır. Bazı alimler ise bu rüyayı büyük sözler verip tutmamaya yorumlamaktadırlar.

Rüya genellikle pek hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Rüya sahibi için hiç hayırlı değildir, hatta yakın bir zaman içerisinde yaşayacağı kötü bir durumdan dolayı hem sıkıntılı hem de kötü günler geçireceğine rüya delalet etmektedir. Ayrıca rüya sahinin kısa bir zaman içinde çok ciddi bir hastalık geçireceğine, bu yüzden hem sancılı hem de çok acılı günleri yaşayacağı dönemin kendisini beklediği yönünde rivayet edilmektedir. Rüyada kusmak, bazen rüyayı gören kişi için önceden işlemiş olduğu bir suçtan dolayı tövbe etmesine ve pişmanlık duymasına tabiri olunmaktadır. Dünya hayatında günahlar işleyen birisi eğer rüyada kusmayı görür ise, yapmış olduğu bütün kötülüklerin farkına vararak kısa zaman içerisinde tövbe etmesine ve yapmış olduğu bütün günahlarından dolayı suçluluk duymasına işaret etmektedir. Bazende rüyayı gören kişi için iş hayatında zorlanacağını düşündüğü bir işi oldukça kolay ve çok basit bir şekilde hemen halledeceğine bu rüya delalet etmektedir.

Rüyada Kusmak, pek hayırlı olarak görülmeyen bu rüya bazı tabircilere göre zor olan işlerin altından kalkılmasına, kederden ve gamdan kurtulmaya, işlenen günahlardan dolayı tövbe etmeye ve pişmanlık duymaya ve rüyayı gören kişiye verilmiş olan emanetin yeniden sahibine iade edilmesine tabiri yapılmaktadır. Başka bir tabire göre de, rüya sahibinin daha önceden haksızlık yaparak almış olduğu bütün malları sahiplerine vermesi şeklinde tabir edilmektedir. Haram yollar ile kazanılmış olan mala, doğru yoldan sapılmasına, günahkar olması şeklinde tabiri yapılır. Diğer yoruma göre rüyada kusmak, zengin olan birisi için mallarının zarar uğramasına, fakirler için ise, hayırlara vesile olarak rivayet olunur.

Ayrıca haksız kazanılan malın ve paranın eski sahiplerine ulaşmasına ve onlardan af dilemesine delalet etmektedir. Bazen rüya sahibi tövbe etse bile yine günahkar olmaya devam edebilir. Eğer rüyasında kustuğunu gören bir kimse hasta ise, yakın bir zaman içerisinde ölür. Bir rivayete göre rüyada kusmak cimrilik olarak da tabiri yapılmaktadır. İslami tabire göre rüyada kusmak, rüyayı gören kişinin hiç düşünmeden hareket etmesine, yaşanan bir durumdan dolayı zor bir duruma düşmesine rivayet olunur. Çünkü rüyada kusmak pek iyi sayılmamaktadır. Ayrıca rüyayı gören kişinin, sağlığının bozulmasına ve daha önceden konuştukları hakkında canının çok sıkılacağına da delalet etmektedir.

Rüya sahibinin tövbe etmesine, üzüntülerini arkasında bırakmasına, pişmanlık duymasına, kendisinde olan emanetleri iade etmesin, gizli kapaklı olan işlerin açılmasına ve zarar görme şeklinde yorumu yapılmaktadır. Ulemanın tabirine göre bu rüya bazen rüya sahibi için hem saadet hem de mutluluk anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin başına gelen zor işlerin hallolmasına delalet eder. Eğer kişi rüyasında zor kustuğunu görür ise, kendisi için azaba duçar olmaktadır. Rüyada kustuğunu gören hamile bir kadın ise, hemen çocuğunu düşürür. Rüya sahibinin şimdiden sonra salih bir adam olmasına ve tövbekar olmaya delalet etmektedir. Rüyada kusmak, rüya sahibinin istemeden ağzından gizli bir sırrı ifşa etmesine ve hiç olmayacak bir yerde yersiz bir laf etmesine bu yüzden de çok zor bir durumda kalmasına yol açmaktadır. Rüyada kusmak kişinin hayatında yeni koşullara, güçlüklere dayanamadığı için tepki göstereceği şeklinde yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Kustuğunu Görmek, rüyayı gören kişinin uzun zamandır yaşamış olduğu bazı kötü olaylardan çok kısa bir zaman içerisinde kurtulacağına delalet eder. Hatta yaşamının içinde kendisine sıkıntı ve üzüntü veren bir takım insanları kendi hayatından çıkaracağını işaret etmektedir. Ulemanın yorumuna göre, rüyasında kustuğunu gören rüya sahibinin iş yaşamında çok çalışarak hak etmiş olduğu yüksek mevkilere terfi etmesine ve terfi sonrasında daha huzurlu ve mutlu bir yaşama kavuşacağına rüya delalet etmektedir. Başka bir rüya tabirine göre, rüyasında kustuğunu gören kişi çevresinde rüya sahibine karşı düşmanlıklarını gizleyen bir takım kişilerin olduğu yönde rivayet edilir. Aynı zamanda rüyayı gören kimsenin önceden yapmış olduğu hatalarını telafi etmesine ve ardından kazanılmış zafer olarak da tabiri yapılır.

Rüya sahibinin bir zamanlar oldukça büyük zorluklar karşısında kaldığında Cenab-ı Hakka karşı etmiş olduğu isyandan dolayı pişman olmasına ve tövbe ederek Allah tarafında bağışlanmayı beklediğine rivayet olunmaktadır. Rüyada kustuğunu gören kişinin bazı sağlık sorunlarının artmasına ve buna bağlı olarak hastaneye geliş gidişinin artması yönünde tabiri yapılır. Ancak bir diğer tabire göre de, rüya sahibinin hastalığının şifa bularak kısa zaman içerisinde sağlığına kavuşmasına delalet etmektedir. Rüyasında kustuğunu gören rüya sahibinin sorunlu olan vaziyetlerden sonra feraha ermesine, iş hayatında yaşanan bazı sıkıntılar sebebi ile daha önceden alınmış borçların bu günlerde kolaylıkla ödenmesi şeklinde tabiri yapılır. Rüya sahibinin karşılaştığı bir takım üzüntülü olaylardan etkilenerek muhtaç olan kişilere dayanak olmasına rivayet olunmaktadır.

Başka bir alimin yorumuna göre rüyada kustuğunu görmek rüyayı gören şahsın iş hayatında çok başarılı ve iyi çalışmalar yapmasına, çevresindeki herkes tarafından hem çok sevilen hem de oldukça fazla hürmet duyulan, hoşgörülü, yardımsever ve akli melekeleri yüksek olan bir kimse olarak tabiri yapılır. Ayrıca rüya sahibi hakkında çıkmış olan dedikoduların kendisine çok yakın bir kişi tarafından yapılmış olması rüya sahibinin çok üzülmesine ve büyük hüzün duymasına delalet olunmaktadır. Diğer bir tabire göre, rüyasında kustuğunu görmek rüyayı gören bireyin şansının ve talihinin dönmesine, şimdiden sonra yüzünün hep gülmesine, kısmetsizliğinin ortadan kalkarak bahtının açılmasına ve gelecek hayatının kendisine fayda getireceği şeklinde yorumu yapılmaktadır. Bu rüyayı gören anlayışlı, merhametli, hoşgörülü ve çok yardımsever bir kişilik olduğunu işaret etmektedir. Rüya sahibinin çevresindeki herkesi düşünmesine ve dertlerini dinleyerek onlara her konuda elinden geleni esirgemeden her şeyi yapan bir kişi olarak tasvir edilmektedir.