Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş görmek, haber almak ile yorumlanır. Rüyasında kuş gören kişi, yakın zamanda beklediği haberleri alacak ve mutlu olacaktır. Rüyada görülen Kuş, laf ve söz ile tabir edilir. Dini yorumlarını alimler, şu şekilde yapmışlardır. Cafer-i Sadık (r.a) Rüyada kuş görmeyi, haber almak ve haber göndermektir demiştir. İbni Sirin (r.a) Rüyada görülen kuşu, uzak akrabalardan gelecek müjdeli haberler ile tabir etmiştir.

Rüyada Kuş görmek, sözlü tartışmaların büyümesi ve küslüklerin uzaması anlamına da gelmektedir. Rüyada başkasının kuş beslediğini görmek, başkalarının yaptığı iyiliklere şahit olmak ve o iyilikleri çevredeki insanlara duyurmak olarak tabir edilir. Kuş beslemek, helal para ile yatırım yapmak ile de tabir edilir. Kuş yakalayan birini görmek ve ona yardım etmek, art niyetli iş ortaklarını temsil eder.

Rüyada siyah kuş görmek, kötü haber almak ve üzülmek ile yorumlanır. Rüyasında siyah kuş gören kişi, akrabalarından kötü haberler alacak ve acele şekilde yola çıkacaktır. Siyah kuş kötü söz ve dedikodu anlamına da gelmektedir.

Rüyada beyaz kuş görmek, hayırlı ve güzel şekilde tabir edilir. Rüyasında beyaz kuş gören kişi, çok iyi haberler alacak, iş hayatında başarılı olacaktır. Beyaz kuş hızlı gelen yardım ve desteği de temsil eder. Rüyayı gören kişi, zor anlarında yardım alacak ve kısa süre içinde kendini toparlayacaktır.

Rüyada kuş beslemek, umudunu kesmeyen kişileri temsil eder. Rüyasında kuş beslediğini gören kişi, çevresi tarafından sevilen ve hayırlı işler yapan kişidir. Rüyada kuş beslemek, paylaşım yapmak, çaresiz kişilere çare olmak ile yorumlanır.

Rüyada kuş yakalamak, başkalarının hakkına girmek, yapacakları işlere engel olmak ile yorumlanır. Rüyasında kuş yakaladığını gören kişi, iyi niyetli kişileri kullanan ve onları maddi kaynak olarak gören kişidir. Kuş yakalamak, zor işleri, kötü ve hileli yollar ile başarmaktır.

Rüyada kuş eti yemek, güçsüz ve aciz kişilere zarar vermek ile yorumlanır. Rüyasında kuş eti yediğini gören kişi, kendinden zayıf kişilere korku veren ve haklarını yiyen kişidir. Rüyada kuş eti yemek, aile arasında saklanan ve esirgenen para ile de tabir edilir.

Rüyada muhabbet kuşu görmek, eş ve sadakat ile tabir edilir. Rüyayı gören kişi bekar ise, iyi bir insan ile evlenip mutlu olacaktır. Rüya sahibi evli ise, eşinden yanan emin olacak ve hayırlı evlat yetiştirecektir. Muhabbet kuşu görmek, iyi dost ve iyi koşu ile de tabir edilir. Muhabbet kuşunun konuştuğunu görmek, kırgınlıkların ve küslüklerin bitmesini delalet etmektedir.

Rüyada kuş kafesi görmek, kişi rızası dışında alınan kararlar ve zoraki yapılan işler ile tabir edilir. Rüyasında kuş kafesi gören kişi, istemediği işleri yapmak zorunda kalacak ve bundan dolayı sıkıntılı günler geçirecektir.

Rüyada kuşla konuşmak iki şekilde yorumlanır. Rüyasında kuşla konuştuğunu ve memnun olduğunu gören kişi, iyi haberler alacak ve iyi haberler verecektir. Rüyasında kuşla konuştuğunu ve korktuğunu gören kişi, kötü haberler alacak ve büyük üzüntüler yaşayacaktır. Kuşla konuşmak, iyi dost edinmek ile de tabir edilmektedir.

Rüyadaki kuş veya kuşlar çeşitli manalarda yorumlanır. Tarihte türü bilinmeyen kuşun Azrail Aleyhisselamı işaret ettiğini söyleyen âlimler olmuştur. Ayrıca kuş nasihate, rızka, bolluğa da delalet eder. Rüyada türü bilinmeyen kuş rızıktır şeklinde tabir edilir. Rüyada bilinen, tanınan bir kuş gören rüya sahibi evlatla müjdelenir.

Rüyalardaki kuş veya kuşlar, kısmet, bolluk, bereket, evlat, hayır işleri, aile içi muhabbeti simgeler. Kanadı kırık kuşlar nasibinizin artacağına delalettir. Yanınızdan uçup giden kuşlar nasibinizi de beraberinde götürür şeklinde yorumlanır. Cinsiyeti erkek olan kuşlar erkek evladı, cinsiyeti kız olan kuşlar kız evladı simgeler.

Üzerinize kuş pislemesi yeni bir kıyafet alacağınızı işaret eder. Kuşların gagaları dünyalık elde edeceğinizi işaret eder. Ağzınızın kuş gagasına benzediğini görmek zenginliği ifade eder.

Rüyada kuş gagası görmek kişinin iyi amellerde bulunarak saygınlık elde edeceğini simgeler. Rüyadaki kuş gagası amelinize üne kavuşacağınıza işarettir. Rüyada görülen kuş gagası bazı durumlarda rüya sahibinin geveze, boş söz söyleyen biri olduğunu da ifade eder. Bazen rüyada görülen kuş gagası doğru ve özlü sözlere de delalettir.

Rüyada eve kuş girdiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada bir kuşun eve girdiğini görmek hayırlı haberler alınmayacağının işaretçisidir. Rüyada kuşun girdiği evden bir eşya alıp götürmesi; şayet o evde hasta bir kimse varsa bu hastanın vefat edeceğine de delalet eder.

1. Maddi kazancınızı arttırmak, daha zengin yaşamak istiyor musunuz?

2. Herkesin sevgisini ve saygısını kazanmak istiyor musunuz?

3. Her türlü kaza, bela ve sıkıntıdan korunmak istiyor musunuz?

Esere ulaşmak ve hemen indirip okumak için tıklayınız.

Rüyada eve kuş gördüğünü gören kişinin yanında hamile bir bayan varsa bu kuş doğacak çocuğa da işaret eder. Şayet evdeki kuş uçarsa doğacak çocuğun ömrü kısa olur. Ancak rüyadaki kuşun kanadı kırık ve uçamazsa doğacak çocuğunda ömrü uzun olur. Bu kuşun cinsiyeti erkek ise doğacak çocuğun erkek, cinsiyeti kız ise doğacak çocuğunda kız olacağına dair âlimler yorum yapmışlardır.

Rüyada büyük bir kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda görülen büyük kuşlar zenginlik, bolluk bereket, devlet içinde yüksek bir makam, iş yerinde yönetilicilik gibi haberlerin müjdecisidir.

Rüyada çirkin bir kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada çirkin kuş görmek rüya sahibinin kötü haberler alacağına işaret eder. Rüyadaki çirkin kuşlar ayrıca rüya sahibinin kötü ameller işlediğine de işarettir.

Rüyada su kuşu görmek ne anlama gelir?

Rüyada su kuşu görmek rüya sahibinin deniz aşırı bir ülkeye yolculuk edeceğine veya işyerinde özel bir vazifeye getirileceğine delalettir.

Rüyada beyaz kuş görmek ne anlama gelir?
Beyaz renk iyiliği, saflığı ve temizliği ifade ettiği için rüyada görülen beyaz bir kuş da elbette ki hayra alamettir. Rüyada görülen beyaz kuş rüya sahibinin iyi ve sağlam bir iş yapacağına ve bu işin sonunda iyi paralar kazanacağına delalet etmektedir.

Rüyada kahverengi, gri, alacalı bir kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada gri renkli, kahverengi veya alaca renkli bir kuş görmek rüya sahibinin karmaşık işler peşinde olduğuna delalet eder. Böyle bir rüya görmek tuhaf hallere delalettir. Rüya sahibi kendisinin de anlayamadığı durumlar içine girebilir ve bu durumların çözümlenmesi çok uzun zaman alabilir.

Rüyada siyah kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen siyah kuşlar kötü işlerin peşinden koşmaya, hayırlı olmayan kararlar vermeye delalettir. Siyah kuş gören rüya sahibi kendine hayrı dokunmayacak bir işle uğraşacak ve boşa zaman kaybedecektir.

Rüyada renkli kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada renkli kuş görmek rüya sahibinin yakın zamanda kendisini sevindirecek iyi haberler alması anlamına gelir. Rüyada renkli kuşları yakaladığını görmek; bu kişinin dünyalık kazanacağına delalettir.

Renkli kuşları yakalayıp kafese koyduğunu görmek ise aile içinde veya yakın çevrede birinin hapishaneye gireceğine delalet eder. Renkli bir kuşu kafesten çıkarmak ise hapis hayatından kurtulacağına işarettir. Rüyada renkli kuş öldürmek kişinin çok büyük günah işleyeceği, harama el uzatacağı anlamına gelir. Rüyada renkli kuş beslemek ise hayra delalettir. Bu kuşları besleyen kişi bir çok hayır işi yapacak, kabul olunacak sevaplar işleyecektir.

Rüyada birçok kuş veya kuş grupları görmek ne anlama gelir?

Rüyada bir kuş grubu görmeniz kuşların sayısına bağlı olarak, zenginlik ve mal mülk sahibi olunacağına işaret eder. Rüyadaki kuş kümeleri, rüyada onları yediğini gören veyahut onlara rastladığını gören rüya sahibi için altın, para ve saltanat anlamına gelir.

Rüyada başının üstünde kuşların uçuşması ne anlama gelir?

Rüyanızda başınızın üstünde kuşlar uçuşuyorsa bu durum sizin yönetici ve lider ruhlu bir kişi olduğunuza delalet eder. Rüya sahibi sahip olduğu liderlik vasfından dolayı er ya da geç hak ettiği yöneticilik makamını elde edecektir. Rüyada kuşlar kendi yerlerinde uçmaya devam ediyorlarsa bu durum rüya sahibinin sahip olacağı makamın sürekliliğine delalet eder.

Rüyada kuş sesi duymak ne anlama gelir?
Rüyada duyulan güzel kuş sesleri rüya sahibinin sanatkâr bir ruha sahip olduğuna delalettir. rüya da normal kuş sesi duymak ise rüya sahibinin duyduğu üzüntülü bir haber neticesinde sesli olarak ağlayacağına delalet etmektedir.

Rüyada gökten kuş geldiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada gökyüzünden bir kuşun yanına geldiğini görmek; kişinin çok mutlu olacağı sevindirici haberler alacağına işarettir. Rüyada üzerine gökyüzünden bir kuşun gelip konduğunu görmek bu rüya sahibinin dileğinin gerçekleşeceğine delalet eder.

Rüyada bir kuşla konuşmak ne anlama gelir?

Rüyada kuşla konuştuğunu gören kişi için izzet ve itibar sahibi olacak, hayırlı haberler alacak, zenginlik sahibi olacak şeklinde yorum yapılır.

Rüyada kuşun öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada elinde bir kuşun öldüğünü görmek; rüya sahibinin sıkıntıya düşeceğine, fakirleşeceğine, zor günler yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibi iş hayatında sorunlar yaşayabileceğinin, malından, zenginliğinden olabileceğinin habercisidir.

Rüyada üzerine kuş pislediğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada üzerine kuşun pislediğini görmek rüya sahibinin yakında hayırlı haberler alacağına delalettir. Rüyada kuş pisliği yeni bir elbise alınacağına aynı zamanda kişinin mutlu olacağı gelişmelerin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada kafeste kuş görmek ne anlama gelir?

Rüyada kafeste kuş görmek rüya sahibinin sıkıntılar içinde olduğuna işarettir. Rüyadaki kafes kişinin bunalımdan çıkamadığına delalettir. Rüyada kuşu veya kuşları kafesten çıkardığını görmek rüya sahibinin bunalımlı günlerinin biteceğine, sorunlarına çözüm bulunacağına işarettir.

Rüyada kafesteki kuşların öldüğünün görülmesi hayırlı bir rüya değildir. Böyle bir rüya görmek; rüya sahibinin sıkıntıya düşeceğine, zor günler yaşayacağına işarettir. Rüya sahibi iş hayatında sorunlar yaşayabileceğinin, malından, zenginliğinden olabileceğinin habercisidir.

Rüyada kuşun veya kuşların kafesten kaçtığını görmek hayırlara yorulur. Rüya sahibinin zor günlerinin biteceği, iyi haberler alacağı tabir edilir. Rüya sahibi bekârsa hayırlı bir eş bulup evlenecek, şayet evli ise eşi ile arasında problem yaşanıyorsa, bu problemler çözülecek ve aile saadeti tekrar yaşanacaktır.

Rüyada kuş beslemek ne anlama gelir?
Rüyada kuş veya kuşlar beslemek rüya sahibi için iyi günlerin geleceğine delalet eder. Rüya sahibi yeni bir işe girişecek ise bu işte başarılı olacak ve bu başarısını devam ettirip işlerini büyütecektir şeklinde tabir edilebilir.

Rüya sahibi hali hazırda bir ticaret ile uğraşıyorsa bu durumda işleri büyüyecek ve beklediği zenginliğe kavuşacaktır. Ayrıca aile içinde de huzur ortamı yaşanacak, sosyal çevrede yeni arkadaşlıklar yaşanacaktır. Rüya sahibi kuşları besleyerek kendi hayatı içinde iyi bir şeyler yapmaktadır. Kuşları besliyor olmak rüya sahibinin sahip olduğu mal, mülk ve zenginliği koruduğu ve ayrıca arkadaşlıklarını, ailevi ilişkilerini de koruyan, bunların peşinden koşan biri olduğu söylenebilir.

Rüyada kuş yavrusu görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda görülen kuş yavruları veya yavrusu rüya sahibinin çocuğunun olacağına işarettir. Rüya sahibi bekâr ise bu yavru kuş evliliğe işaret eder. Rüyada kuş yavrusu öldüren kimse kul hakkına girer diye yorum yapılmaktadır.

Rüyada kuş yumurtası görmek zenginliğe delalettir. Üzerinize yavru kuş konduğunu görmek kısmetinizin, nasibinizin artacağına delalettir. Rüyada üzerinize yavru kuş pislerse bu rüya hayırlı kısmetlerinizin olacağına işaret eder.

Rüyada kuş eti yemek ne anlama gelir?

Rüyada kuş eti yediğini görmek dileklerinin kabul olacağına, beklentilerinin son bulacağına delalettir. rüya sahibi kendisine verilen sözlerin yerine getirildiğini görecek veya kendisinin başkasına verdiği bir söz varsa bunu gerçekleştirmek için çalışacaktır.

Rüya sahibi borçlu ise borçlarını ödeyebilecek duruma gelecektir. Ayrıca rüyada kuş eti yiyen kişi bekâr ise muradına erecek şeklinde tabir edilir. Rüyada çiğ kuş eti yemek ise pek hayra yorulmaz.