Rüyada Kurt Köpeği Görmek

Rüyada Kurt Köpeği Görmek kendine güven, yalnızlık, sır ve güzellik olarak tabir edilmektedir. Ancak rüyada görülen kurt birçok şekilde yorumlanabilir.Rüyada kurt köpeği sevmek ve oynamak, gerçek hayatta herhangi bir toplumsal problem karşısında soğukkanlı olunacağına ve problemin kolaylık çözümleneceğine işaret eder.Rüyada kurt köpeği ile kavga etmek, rüyayı gören kişinin gerçek yaşantısında kontrol edemediği bir durumla karşılaşacağına ve zorluk yaşayacağına işarettir.

Rüyada kurt köpeği yavrusu görmek, rüyayı gören kimsenin çevresindeki kişiler tarafından daha cesur ve pratik olması yönünde taleplerin olduğuna delalet eder.Rüyada kurt köpeği saldırı görmek, rüyada kurdun başka bir hayvana ya da kişiye saldırdığını görmek gerçek hayatta kontrolsüz bir şekilde gelişebilecek kötü bir olayın habercisidir.

Rüyada kurt köpeği öldürmek, rüyada kurt öldürdüğünü görmek ihanet olarak yorumlanmaktadır. Gerçek hayatta saklı bir takım olayların açığa çıkacağına ve duruma çok güvenilir birinin sebep olacağı yönünde yorumlanabilmektedir.Rüyada kurt köpeği sürüsü görmek, rüyada görülen sürü halindeki kurtlar yalnızlığa delalet eder. Rüyayı gören kişi gerçek yaşantısında yalnız kalmayı tercih edecek, ancak bu durum karşısında kedere düşecektir.

Rüyada kurt köpeği uluması, rüyada bir kurdun uluduğunu ya da ağladığını görmek gerçek yaşantıda bir kimsenin rüyayı gören kimseden yardım isteyeceğine işaret eder.Rüyada kurt köpeği tarafından takip edildiğini görmek, gerçek yaşamı olumsuz etkileyen bir sıkıntı olduğuna ve sıkıntıyı gidermek için çaba sarf edilmediğine işarettir.

Rüyada beyaz köpeği kurt görmek, beyaz kurt cesaret ve zafer olarak yorumlanır.Rüyada ölü kurt köpeği görmek, rüyada görülen ölü kurt bir düşmanı haber vermektedir. Gerçek hayatta tehlikeli bir düşman olduğuna ve rüya gören kişiyi yok etmek için çabaladığına işarettir.Rüyada kurt köpeği kafası görmek, rüyada bir kurdun kafasını gören kişi azmi ve kendi olanakları ile çok büyük başarılar sergileyecektir.

Rüyada kurt köpeği görmek, bir başka yoruma göre hain, acımasız ve yalancı bir amir olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyada görülen kurt tehlikeli bir düşmana işarettir. Rüyasında kurt gören kimsenin evine hırsız girecek yönünde de yorumlar yapılmaktadır. Kurt eti görmek, haram mala, kurt sütü görmek kaygı ve korkuya işaret eder.Rüyada kurt köpeği öldürdüğünü görmek, hayır ile yorumlanmaz. Bu rüyayı gören kimse dininden ayrılacak yönünde yorumlar yapılır.

Rüyada kurt köpeği görmek, gerçek hayatta arkadaş tercih ederken çok dikkatli davranılmasına aksi halde rüyayı gören kişinin zarar görebileceğine işaret eder. Ayrıca bazı tabircilere göre rüyada kurt görmek, herhangi bir olay karşısında hiçbir suçu olmayan bir kişinin haksız yere suçlanacağına işaret eder.

Rüyada kurt köpeği görmek bir evlilik ya da ortaklık şeklinde gelişen olaylardan sonra kişinin düşman edinmesi ve zarara uğramasına yorumlanır. Bu nedenle, rüya kişinin hayatında büyük güce sahip olarak, tüm zorlukların üstesinden gelmesine ve sıkıntılarından kurtulmasına tabir edilir. Özellikle, iş hayatında kişinin yüksek konumlara erişmesi olarak da rüya yorumlanmaktadır. Rüyada kurt köpeği saldırısından kurtulmak gören kimse yapacağı tüm işlerde hak yolundan ayrılmasa da çevresinde pek çok düşman olacak ve bu nedenle bazı sıkıntılara düşecektir.

Rüyada kurt köpeği beslemek, rüya sahibinin kendisine kötülük yapacak kişilerle birlikte olmasına ya da dost görünen düşmanlarının bulunmasına delalet eder. Özellikle, destek ya da yardım ettiği kişilerden ilerleyen zamanlarda zarar görmesine tabir edilir.

Rüyada kurt köpeği saldırısı, rüya sahibinin haberdar olduğu düşmanlarından zarar görmesi ve bozguna uğramasına tabir edilir. Kişi özellikle iş hayatında bir düşmanının farkındaysa, bu düşmanı tarafından zor durumda bırakılacak ya da kendisinin üzüleceği konulara dahil olacaktır şeklinde rüya yorumlanabilir.

Rüyada kurt köpeği kovalaması, özellikle rüya sahibinin hanesine girecek dost görünümlü bir kişiye delalet etmektedir. Rüyada kurt köpeği tarafından kovalanmak bu kişi genellikle hayırlı bir iş gibi görünen olaylar sonucunda hane içerisine dahil edilmektedir.

Rüyada kurt köpeği öldürmek, rüyayı gören kişinin düşmanları tarafından zarara uğratılmak istense de başarılı olamamalarına delalet eder. Özellikle, rüya sahibinin düşmanların farkına vararak, zarardan kurtulmasına ve kötülüklere maruz kalmamasına tabir edilir.

Rüyada beyaz kurt köpeği görmek, olumlu bir rüya olarak değerlendirilmektedir. Özellikle, rüya alimleri tarafından beyaz kurt köpeği gücün ve saflığın simgesidir.

Rüyada yavru kurt köpeği görmek, rüya sahibinin yeni girişim içinde olacağı işler nedeniyle düşmanlarının artmasına ve kıskançlık ya da dedikodu gibi kötü niyetli eylemlere maruz kalacağına yorumlanır.

Rüyada Sibirya kurdu görmek, rüya sahibinin uzaktan gelen bazı haberlerden etkilenmesine ve üzüntü duymasına delalet eder. Özellikle, hane içerisinde bulunan ama uzakta yaşayan kimseler tarafından rüya sahibinin kulağına gelecek kötü davranış ve hareketlere yorumlanmaktadır.

Rüyada alman kurdu görmek, yeni ve güzel bir oluşuma ya da olumlu bir girişime delalet etmektedir. Genellikle, kişinin maddi ve manevi açıdan rahatlama sağlayacağı işlere başlamasına ve bu yolda büyük bir güç elde etmesine yorumlanır. Rüya sahibinin iş hayatında terfi alması ve pozisyon olarak yükselmesi şeklinde de rüya tabir edilebilir.

Kurt köpeği, saf bir ırktır. Çok farklı konumlarda ve değişik görevlerde kullanıldıkları bilinmektedir. Genellikle polis köpeği olarak da bilinmektedir. Zira bu köpeklerin keskin bir koku alma duyuları olduğundan ceset, patlayıcı madde ve uyuşturucu kokusunu almaları bakımından oldukça ileri bir türdür. Oldukça zeki olan bu kurt köpeği türü aynı zamanda oldukça çevik ve kendinden oldukça emin bir bakışları bulunmaktadır. Başka köpek türleri gibi diğer köpek ırklarının birleşmesinden elde edilmeleri mümkün değildir. Kurt köpeği denildiği zaman akla gelen birçok köpek türleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi kurt-köpek kırması olarak bilinir.

Kurt köpek kırması kurt ve köpek türünün kurtlarını Latince adı canis lupus ve köpeklerin canis lupus familiaris çiftleşerek bir araya gelmesi sonucu türeyen kanidlerdir. Kurt- köpek kırmaları yer yer özellikle de sahipleri tarafından kurt köpeği olarak bilinseler de Türkçede bu adı daha çok sıklıkla kurda çok benzeyen köpek türleri için sıklıkla kullanıldığı için karışıklığa sebep olabilir. Bütün bunların yanında farklı kamu kuruluşları ve hayvan kurumlarınca da kurt ile köpek kırması ismi tercih edildiği bilinmektedir. Köpekler kurtlarla kendi istekleri doğrultusunda ve gönüllü bir şekilde çiftleştikleri bilinmektedir ve kurt ile köpek kırmaları doğurgan özellik taşımaktadır. Birçok hayvan hakları tarafından, beş nesil atalarından biri olan kurtların ile köpeklerin kurt- köpek kırması olduğu kesin bir şekilde ifade edilmektedir. Egzotik özellikleri bulunan bir hayvana sahip olmak için uğraşan ve durumu arzulayan yetiştiriciler tarafından kurt türleri sıklıkla Alaska malamutu, Alman çoban köpeği ve hasik gibi kurda oldukça benzeyen köpekler ile çiftleştirme işlemi gerçekleştirilir. Bazı düşünülen tahminler doğrultusunda Amerika Birleşik Devletlerinde neredeyse yarım milyona yakın olan kurt ile köpek kırması mevcut olduğu bilinmektedir ve dünyadaki en yüksek nüfusun bu ülkede yer aldığı bilinmektedir.

Bir başka kurt köpeği denildiğinde akla gelen köpek türü ise sıklıkla köpek avlarında kullanılan köpeklerdir. Bunlardan birisi İrlanda kurt köpeğidir. İrlanda kurt köpeği; İrlanda’da özel olarak geliştirilmiş olan ve özellikle de kurt avında sıklıkla kullanılan bir köpek türüdür. Dünyanın bilinen en meşhur ve en büyük köpek türlerinden birisi olduğu düşünülmektedir.

İrlanda kurt köpeklerinden erkek olanlarının omuzdan yere doğru yüksekliği 81 cm ve ağırlığı 54,5 kg iken İrlanda kurt köpeklerinden dişilerin omuzdan yere doğru olan yüksekliği 70 cm, ağırlığı ise yaklaşık olarak 47,5 kg kadar olarak bilinen bu İrlanda kurt köpek türünün, post kısmı da yer yer gölgeli bir halde ve tek renktir. Mesela beyaz, kahverengi, gri, siyah vb. geçmişte özellikle geyik kurt vb. iri olan hayvanların avlanmasından kullanıldığı bilinip, 1860 yıllarına doğru gelindiğinde ise soyu iyice tükenmeye yüz tutmuş olsa da, çok geçmeden eski haline yeniden çoğalmaya başlayarak gelmişlerdir.

Köpek avlarında kullanılan ve kurt köpeği denildği zaman akla gelen köpek türlerinden bir diğeri ise Borzoy köpek türdür. Borzoy Rus kökenli olan bir köpek cinsidir. Tüm dünya tarafından özellikle de Ruslar tarafından Rus tazısı olarak adlandırılmaktadır. Yüksek boylu, irice ve de uzun olan Borzoy köpek türü aynı zamanda ince uzun kafalı olması ve uzun tüyleri olmasıyla bilinmektedir. Çok eskiden Ruslar tarafından av sırasında özellikle de kurt avlarında sıklıkla tercih edilmesi sebebiyle de adı Rus kurt köpeği olarak da bilinmektedir. Zarif görünüşlü bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda Borzoylar oldukça çevik olmaları ve çok hzılı bir şekilde koşmasını sağlayan adaleleri ile donatılmış bacakları olan bir köpek türdür. Borzoyların çenesi ve boynu oldukça güçlü olan bir hayvan türüdür. Borzoy köpek türünün erkek olanlarını omuzdan yere doğru olan yüksekliği en az 71 cm kadar olduğu ve aynı zamanda Borzoy köpek türlerinden dişisinin ki 66 cm dolaylarında olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra erkek Borzoy köpeklerinin ağırılğı 34-47 kg arasında değişirken bir Borzoy dişisinin ki ise 27- 39 kg dolaylarında değiştiği ölçülmüştür.

Saymış olduğumuz bu kurt köpek türlerinde kurda benzerlikleriyle bilinen köpek türleri de bulunmaktadır. Bu köpek türleri ise şunlardır:
Alaska kurdu (diğer adı Malamut)
Sibirya kurdu (bilinen adıyla Haski)
Kuzeyli ırklar
Alman kurdu (özellikle de Alman çoban köpeği)
Akita kurdu

Kurt Köpeğinin Özellikleri

Kurt köpeği, saf bir ırktır.
Diğer köpek ırkları gibi birçok köpek ırkının birleşmesinden elde edilmemiştir.
Fiziksel olarak ağırlıkları; Erkeklerde 40-45 kg, dişilerde 40-43 kg dır.
Erkeklerde omuz yüksekliği ortalama 65 cm, dişilerde 60 cm civarındadır.
Çenesi güçlü olduğundan, keskin ısırıklara sahiptir. Gözleri orta büyüklükte ve kahverengidir.
Neşeli, zeki ve kendinden emin bakışları vardır.
Kulakları geniş ve dik, önde ve birbirine paraleldir. Boynu uzundur ve kaldırıp indirerek hareket esnasında hızını ayarlar.
Kuyrukları uzun ve tüylüdür.
Oldukça aktiftir. Irk standartlarına göre oldukça kendinden emin bir yapıya sahiptir.
Eğitilmeye heveslidirler ve görevlerini gönüllü olarak yaparlar.
Her tür hava koşuluna uygun, dayanıklı kürk yapısına sahiptir. Ama en önemlisi çok yönlü bir görev köpeğidir.
Güçlü, yetenekli, dayanıklı yapısı ve görev duygusu ile çevresinde kabul görürler. Hatta uzaklara kadar yürür, kovalar, aman vermez.
Karakteri; Dengeli, özgürlüğünü abartmadan kullanan, dikkatli, her an tetikte, esnek ve inanılmaz bir sadakatle bağımlı ve uyumludur. Asla heyecanlı, aşırı saldırgan ya da ürkek değildir.
Asabiyet ve insana saldırma eğilimi genellikle zayıftır. İyi davranılmış ve iyi eğitilmiş köpek, genellikle diğer köpeklerle ve çocuklarla iyi geçinir.
Kurt köpeklerinin çok gelişmiş bir koruma içgüdüsü vardır. Bu nedenle ergenliğe ulaştıklarında, çok aşırı bir koruma içgüdüsü taşımamaları için, çok iyi sosyalleştirilmiş olmaları gerekir.