Rüyada Koyun Görmek

Rüyada koyun görmek, kişinin yakın zamanda yapacağı hayırlı bir evliliğe dalalet eder. Rüyada koyun gören kimse, kısa süre içinde toplum içinde sevilen ve sayılan bir ailenin kızı ile evlenilir ve mutlu bir hayat sürülür. Rüyada koyun sürüsü görmek, ayrıca bazı İslam alimlerine göre rüyada koyun görmek kişinin kısa süre içinde bir kız evladı olmasına ve bu kızın iyi yetiştirilmesine hanım bir kız olarak yaşamasına dalalet etmektedir.

Rüyada koyun görmek, ayrıca bazı alimlere göre bu rüya dini konularda ilim irfan sahibi kadına tabir edilmektedir. Rüyada evde koyun görmek, dinini iyi bilen ve gereklerini dört dörtlük yapan bir eş ile evlenmeye tabir edildiği gibi havai ve çevresine zararlı bir erkeğin böyle bir kadın ile evlenerek düzelmesine de yorulmaktadır.

Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüyayı gören kişi kısa zaman içinde kızını bir devlet büyüğünün oğlu ile evlendirir. Ve onların mutluluğuna ortak olur. Bazı alimlere göre ise bu rüya hayırsız evlada ve bu nedenle babanın sıkıntı çekmesine anne baba nasihati almayan kötü alışkanlık sahibi erkek çocuğa da tabir edilmektedir. Rüyada koyunun kaçtığını gören kişinin kısa süre içinde kızı bir erkek ile kaçar ve onaylanmayan bir evlilik yapar.

Rüyada koyun kesmek genellikle kızına söz kesmeye ya da nişanlamaya tabir edilmektedir. Koyunun üzerinde kırmızı kurdele bulunması durumunda ise kızın evlendirilmesi ve mutlu bir yuvaya sahip olarak anne babasını sevindirmesine tabir edilir. Ayrıca çok sayıda alime göre aile içinden bir kadının küçük çocuklara Kur’an öğretmesi ve ders vermesi olarak ta tabir edilmektedir.

Rüyada koyun sevmek ne anlama gelir? Bu rüya genel olarak aşık olmak ya da bir kadına sevdalanmak olarak tabir edilmektedir. Başka birinin ahırındaki ya da evindeki koyunun sevilmesi haram bir kadına göz koymaya ve günah işlemeye tabir edilir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcuya göre bu rüyayı gören kişinin ruh halinin bozulmasına ve Allah yolundan uzaklaşmasına tabir edilmektedir.

Rüyada koyun sütü görmek bir genç kız tarafından görülüyor ise en kısa sürede evlenir ve hemen bir kız evlat sahibi olur. Erkek tarafından görülmesi durumunda ise kısa süre sonra çocuğunun olmasına tabir edilmektedir.

Rüyada koyun gütmek ne anlama gelir? Bu rüya genellikle öğretmen olmaya ders vermeye insanlara faydalı olmaya tabir edilmektedir. Fakat bazı alimlere göre ise kişinin birden fazla kadınla evlenmesine ve onlar arasında huzuru sağlayabilmesine hak geçirmemesine yorumlanmaktadır.

Rüyada koyun sağmak bazı alimlere göre kadının mirasından faydalanmaya ve bu şekilde iş sahibi olmaya yorulmaktadır.

Rüyada koyun satın almak kısa süre içinde yapılacak yeni bir işe ve bu işten kazanılacak helal paraya tabir edilmektedir. Ayrıca eşler arasındaki para sıkıntısının beraber çözülmesine de tabir edilir.